PRIM - originální české pánské, dámské, dětské hodinky a hodiny. Czech made kvalita!

Originální české hodinky PRIM

Tradiční výrobce kvalitních hodinek Vám nabízí široký výběr dámských, pánských a dětských hodinek pro každý den i slavnostní chvíle. Vše v kvalitě "Czech Made".

Historie hodinek PRIM


Začátky hodinářské výroby


Za začátek průmyslové hodinářské výroby lze považovat rok 1946, kdy byl v Liberci zřízen podnik Chronotechna. Od dva roky později byl založen národní podnik Chronotechna se sídlem ve Šternberku. Plán na výrobu náramkových hodinek vznikl již v roce 1948 a však k jeho realizaci došlo až v 50 letech. V roce 1954 bylo vyrobeno prvních 5 prototypů hodinek, které vycházely z předlohy francouzského strojku LIP R 25. Měly 15 rubínových kamenů, kotvový krok a samokompenzační vlásek. Sériová výroby byla zahájena v roce 1957.

V té době dala Chronotechna jméno PRIM budíkům a nástěnným hodinám a následně se stejná značka začala používat i pro náramkové hodinky v pobočném závodě Chronotechny v Novém Městě. S postupnou elektronizací začal quartzové strojky pro Chronotechnu vyvíjet a vyrábět i závod TESLA Rožnov.

Privatizace


Po roce 1989 byl národní podnik Chronotechna privatizován. Jednotlivé podniky Chronotechny (Elton) postupně nezvládaly neefektivní socialistickou výrobu a distribuci, byly rozkradeny a zbankrotovaly.

Naše společnost zabývající se výrobou a distribuci hodinek již od devadesátých let proto zakoupila v roce 2001 ochranné známky PRIM od Chronotechny (Eutech) a navázala na tradici původní české značky ve všech časoměrných produktech. Postupně jsme téměř upadající jméno PRIM uvedli znovu do hodinářského života.

Hned v následujícím roce jsme se vrátili i na slovenský, polský a postupně i na evropský trh. Dnes máme pobočky ve všech zemích Vyšegradu a partnery v mnoha zemích Evropy i světa. Vyrábíme dostupné a kvalitní hodinky pro běžné nošení, společenské příležitosti a sport, tak jak to bylo u značky PRIM i po dlouhá léta v minulosti.

Současnost


Základem pro úspěch a obnovu dávno zapomenuté značky PRIM bylo dlouholetá spolupráce s obchodníky, kteří naší značce věří a byli schopni bezprostřední komunikace se zákazníkem a s tím oživit zájem o kvalitní mechanické hodinky za dostupné ceny. Nedílným podnětem pro náš vývoj a rozvoj společnosti je rostoucí náročnost a odlišnost zákazníků.

Hodinky PRIM z naší produkce jsou neustále testovány a vylepšovány, proto určují trendy v oboru. Mezi naše zákazníky patří významné osobnosti, sportovci, celebrity ale především Vy naši nároční zákazníci, kteří oceňují každodenní výdrž a kvalitu Primek. Naší designeři a hodináři přímo v centrále naší společnosti pravidelně vymýšlejí nové kolekce a využívají nejnovější technologie a materiály.

Vyrábíme hodinky také pro světově známou Preciosu a propagujeme po světě nejen komponenty českých sklářů, ale i tradici a kvalitu hodinářské výroby pod značkou PRIM v kombinaci s naším originálním designem.

Využívámé zázemí silné firmy s 25 lety zkušeností v oboru hodinařiny, jsme jako jediní v hodinářském segmentu držiteli certifikátu CZECH MADE a každoročně pravidelně certifikujeme nové modely PRIM.

×
Please wait Čekejte prosím