Automatic Chronograph

Obecně

Hitem letošní sezóny se opět staly hodinky s mechanickým automatickým nátahem, které od svého vzniku před 100 lety ušly dlouhou cestu k přesnosti a spolehlivosti. Nové modely z řady PRIM Automatic Chronograph kombinují to nejlepší ze světa samonatahovacích hodinek a chronografů. To vše zabalené v leštěném nerezovém pouzdře se stylovým reliéfním číselníkem chráněným safírovým sklíčkem. Vybrat si můžete “zlatou” nebo “stříbrnou” variantu s elegantním ocelovým náramkem nebo koženým řemínkem s neobvyklým zapínáním typu motýlek.

Chronografy jsou dnes žádány převážně díky designu. Decentní plnost číselníku zde podvědomě činí hodinky luxusnějšími a dražšími. Chronografy z řady Automatic potěší každého moderního muže a budou Vám slušet v každé situaci.

 

O hodinkách

Obecně o chronografech můžeme jednoduše říci - stopky, i takto krátce lze tuto složitou komplikaci nazvat. Název chronograph se skládá ze dvou slov - chronos = řecky čas a graphe = psáti. První chronograf sestrojil roku 1862 hodinář Henri Piguet z Vallé a od roku 1888 se vyrábí sériově.

Základní soukolí hodinového strojku pohání kromě samotných hodinek i další část s komplikací, která odměřuje kratší časové úseky. Funkce chronografu funguje nezávisle na primární časové soustavě - hodinách, tudíž nijak neovlivňuje jejich chod. Díky tomu spolu s časem můžete stopovat vteřiny, minuty a hodiny. Automatické chronografy mají přesnost na vteřiny a dále nám načítají minuty a některé modely i hodiny. Hodinky Automatic Chronograph jsou opatřeny dvěma tlačítky - pravé vrchní je startovací a stopovací a pravé spodní je nulovací.

arrow
E-SHOP

W01P.10746.A

49 800 Kč

Koupit
Pánský mechanický multifunkční chronograf vyroben z ušlechtilé Nerezové ocelí 316 L. Do masivního pouzdra je vsazen mechanický kalibr prim EVC 7750 s ručním i automatickým natahováním. Při ručním natahování a manipulací korunkou oceníte její vzhled broušeného diamantu. Hodinky se automaticky také natahují během nošení na vašem zápěstí, pomocí rotoru uloženém na kuličkovém ložisku. Složitost a krásu mechanického stroje můžete ocenit průhledem v dýnku hodinek, které uzavírá pouzdro na závit. Základny strojku jsou upraveny frézováním s následnou stříbrnou povrchovou úpravou. Pod konvexním safírovým sklíčkem odolném proti poškrábání najdete černý ciferník s plasticky tištěnými čísly a indexy luminiscenční barvou SUPER LUMINOVA, stejně jako u hlavních ruček. Po nasvícení na denním světle vám umožní odečet času v šeru nebo úplné tmě. Špičková technologie strojku umožnila netradiční umístění data, přes centrální ručku ukazuje pomocí červeně zvýrazněné šipky, na hodnotu tištěnou po vnějším obvodu ciferníku. Den a měsíc ukazují otvory v čítači na pozici 12 hodin, ten také ukazuje minuty při spuštěném chronografu. Vteřiny chronografu ukazuje centrálně umístěná ručka a hodiny zobrazuje čítač na pozici 6 hodin. Vteřiny hlavního času ukazuje bílá ručka na společném čítači s 24 hodinovým duálním časem, ten ukazuje červená ručka. Tento společný čítač je umístěn na pozici 9 hodin. Další funkcí je měsíční fáze zobrazená ve výseči v čítači na pozici 6 hodin. Vodotěsnost 5 ATM zaručuje odolnost proti vlhku při běžném užívání. Hodinky se dodávají na speciálním prošitém koženém řemínku s možností zapnutí na vnější část oblečení např. kožené bundy. Ocení to hlavně jedinci, kteří chtějí mít čas neustále pod kontrolou. Model lze také dodat na klasickém koženém řemínku s prošitím a sponou na trn. Dodávají se v luxusním boxu potaženém koženkou spolu se záručním listem a návodem. 

Více informací
Kolekce:PánskéTyp strojku:Ruční nátah, Automatický nátah, Chronograf
Řemínek:KoženýOdstín pouzdra:Ocel - stříbrné
Typ skla:VypoukléMateriál skla:Safírové
Typ zapínání:Klasické na trnČíselník:S indexy, S arabskými číslicemi
Vodotěsnost:5 ATMMateriál pouzdra:Ušlechtilá nerezová ocel 316
Funkce:Datum, MultifunkčníBarva číselníku:Černá
Barva řemínku, tahu:ČernáUrčení:Sportovní, Outdoorové, Trendy - módní
Šířka řemínku:22 mmRozšířené funkce:Den v týdnu, Měsíc, Měsíční fáze, Duální 24 hodinový číselník
Rubíny:34Kalibr:PRIM EVC7750
Kmitočet strojku:28 800 kmitů/h
Rozměry:∅46 x 17 mm, 156 g
arrow
arrow