Beskydská sedmička 2017

Beskydská sedmička 2017

Osmý ročník extrémního závodu Beskydská sedmička je za námi. Přes 3000 závodníků se vydalo na trasu vedoucí přes sedm beskydských vrcholů od Javorového po Velký Javorník. Závod si za osm let existence vydobyl respekt jak mezi profesionálními vytrvalci, tak mezi hobby závodníky, kteří při B7 zkoušejí najít své limity. Organizátoři akce v čele s horolezcem Liborem Uhrem navíc pro tento ročník připravili řadu novinek.

Pořadatelé závodu se snaží každý rok reagovat nejen na potřeby závodníků ale i fanoušků. „Na startu letošního ročníku se předzávodní napětí a stoupající adrenalin naředila hudební skupina Legendy se vrací. Nejen závodníci, ale i fanoušci a občané Třince si tak mohli užít skvělou atmosféru startu extrémního závodu.

Poté proběhlo jako každý rok zdravice starostů obcí, přes jejichž katastry závod probíhal, a požehnání římskokatolického faráře Adriana Wykreta. Z úst valašské zpěvačky Lenky Mrlínové zazněla česká hymna. Poté už se za doprovodu Tatry Karla Lopraise (našeho ambasadora) závodníci vydali směrem pod sjezdovku na první vrchol Javorový.

K závodu Adidas-Continental Beskydská sedmička neodmyslitelně patří také podpora neziskových organizací. Projekt s názvem Každý metr pomáhá (KMP) odstartoval v roce 2011 sbírkou pro tehdy jedenáctiletého těžce popáleného chlapce Lukáše Hýbla z Prostějova. V každém roce se podpora zaměřovala na jeden subjekt a letos se KMP opět vrací k pomoci Lukáši Hýblovi.

Videa a fotky z extrémního ročníku Beskydská sedmička 2017.

Do cíle letos úspěšně dorazilo 1 561 závodníků. My všem, kteří se zúčastnili gratulujeme. Jestli jste letošní ročník nedošli až do cíle, příští rok 31. srpna 2018 to můžete zkusit znovu! My Vám budeme fandit znovu, a nezapomeňte, každý metr pomáhá!

PRIM

Jako sponzor časomíry, jsme se rozhodli vyrobit originální přesýpací hodiny PRIM, které tak odstartovali letošní ročník 2017. Originální, osvětlené a se všemi vrcholy a městy, kde daný závod prochází!

A jak daná výroba takového modelu probíhala? S nápadem přišel Libor Uher, který chce každý ročník svých závodu zpestřit. Proto jsme s výrobou prototypů začali již na Inline24, kde jsme měli možnost otestovat, co bude potřeba na takový velký závod jako je B7 potřeba vylepšit. Díky prototypů jsme zjistili, že potřebujeme vyrobit za pomocí 3D modelu malý „kalíšek“ s na setiny přesným otvorem, aby se písek nezasekával. V potaz jsme také museli brát změny počasí (vlhkost a zima). Poté vše nasadit na dřevěnou konstrukci, přesít a vysušit písek, spojit dva demižony, graficky upravit a polepit každou stranu a projekt je hotov. No a k tomu nezapomenout asi 7 dnů práce výroby, díky které mohl být závod odstartován netradičním způsobem.