PRIM Tourbillon Karel IV.

V edici hodinek PRIM Tourbillon ctíme význačné osobnosti našich dějin, které se zasadily o vznik naší země a její slávu za našimi hranicemi. Při význačných momentech historie jsme v minulých letech již představili úspěšné modely PRIM Tourbillon T.G.M., Comenius a Leoš Janáček. Nyní si opět připomínáme významnou osobnost historie, které skládáme naší poklonu.

K sedmistému výročí narození “otce vlasti” Karla IV., jednoho z nejvýraznějších českých králů, jsme připravili limitovanou kolekci luxusních pánských hodinek se stejným jménem. Vliv Karla IV. na naší zemi si připomínáme neustále a i díky jeho činům, zvlášť v oblasti architektury, je naše krásná zem známá po celém světě. Při tvorbě kolekce PRIM Tourbillon Karel IV. jsme se inspirovali stylem, který jej symbolizuje. Díla vzniklá během jeho panování přetrvala staletí a postavila před nás závazek, ke kterému jsme s úctou přistoupili.

 

Pro hodinky PRIM Tourbillon Karel IV., které Vám právě představujeme, jsme zvolili léty ověřené materiály, moderní technologie a tradiční um českých hodinářů. Srdcem hodinek je královská hodinářská komplikace Tourbillon. Zároveň jsme navázali i na jeden ze symbolů české státnosti Svatováclavskou korunu, která je osazena granáty, safíry a diamanty, které naše královské hodinky zdobí.

Nová kolekce je limitovaná věkem Karla IV., končí na čísle 62 a je opatřena historicky nejstarším logem PRIM vytvořeným pro Chronotechnu Šternberk v roce 1955. Vybrat si můžete z provedení Silver, Gold a Gold Rose, které Vám dodáme s certifikátem pořadí v noblesním dřevěném boxu.

arrow

Karel IV

Karel IV. (14. května 1316, Praha – 29. listopadu 1378, Praha) byl jedenáctý český král, vládnoucí jako Karel I. od srpna 1346 až do listopadu 1378; Karel IV. byl římsko-německý král od července 1346 a od roku 1355císař římský. Byl také italský (lombardský) král od 1355, burgundský (arelatský) král od 1365, moravský markrabě v letech 1333 až 1349 a lucemburský hrabě 1346 až 1353. Pocházel po otci z dynastie Lucemburků. Byl to první český král, který se stal také císařem Svaté říše římské, a byl posledním korunovaným burgundským králem. Stal se tak osobním vládcem všech království Svaté říše římské.

Jako český král proslul Karel především založením univerzity v Praze, která nese jeho jméno, výstavbou Nového Města pražského, stavbou kamenného Karlova mostu přes řeku Vltavu v Praze a hradu Karlštejna i mnoha dalšími počiny. Karel také dosáhl významné územní expanze českého státu, především severovýchodním směrem.

Zdroj: Wikipedie

Technologie

Královská hodinářská komplikace - Tourbillon. Tourbillon je mechanismus, který kompenzuje (vyrovnává) vliv gravitace země na přesnost chodu hodinek. Jde o mechanický kotvový mechanismus umístěný uvnitř pohyblivé platformy se setrvačkou uprostřed a otáčející se kolem vlastní osy jedenkrát za jednu minutu a tím je zajišťována změna polohy setrvačky vůči zemskému jádru. Jde o jednu z tzv. komplikací vysoké hodinařiny - Haute Horlogerie. Vynalezl jej A. L. Breguet v roce 1795. Hodinky s tourbillonem nabízí pouze kvalitní hodinářské značky a je to vodítko pro prvotní posouzení kvality značky.

arrow

PRIM Tourbillon Karel IV.
Gold

E-SHOP

  Cena od: 159 000 Kč

Hodinky z kolekce PRIM Karel IV. jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli upravené následným leštěním do vysokého lesku. Výrazným prvkem pouzdra je stylové vroubkování po celém obvodu. Číselník s průzorem odkrývá mechanický strojek s královskou hodinářskou komplikací zvanou tourbillon. Ten rotuje na pozici 6 hodin, zároveň plnící funkci sekundové ručky. Smaltovaný číselník s tištěnými římskými čísly a reliéfními indexy s diamanty, granáty a safíry, vytváří netradiční luxusní kombinace. Granáty a safíry najdete také vsazené do korunky. Na pozici 2 hodiny v kruhovém čítači je umístěn datum. Jednou z předností tohoto mechanického modelu je i ručkou znázorněná rezerva nátahu, to je doba chodu strojku než se zastaví. Garantovaná doba chodu je 36 hodin při plném natažení. Hodinky jsou vybaveny safírovým sklem, které je vysoce odolné proti poškrábání. Celý mechanismus je uzavřen dnem s průzorem z minerálního skla, po jehož obvodu je uvedena stručná charakteristika modelu spolu s výrobním číslem. Vodotěsnost 5 ATM, předurčuje tento model k nošení ke společenským příležitostem. Tyto luxusní hodinky jsou dodávány spolu s certifikátem a záručním listem ve vysoce leštěném luxusním dřevěném boxu.

OBJEDNÁVKA

prim@prim-hodinky.cz +420 608 762 736

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo máte zájem si objednat hodinky z kolekce PRIM Tourbillon KAREL IV., neváhejte nás kontaktovat. Z limitované edice 62 kusů je možné si vybrat i konkrétní číslo na přání.

Hodinky PRIM KAREL IV. jsou od 11. 7. 2016, tedy ke dni zvolení Karla IV. císařem, k dostání také na našem e-shopu nebo si je můžete přijít osobně prohlédnout do naší značkové prodejny PRIM.

 

arrow
arrow
arrow
arrow
arrow
arrow