Bonver Dakar Project je novým partnerem PRIMu

Největší český tým Bonver Dakar Project, který se účastní Rallye Dakar v kategorii kamionů, uzavřel partnerství s výrobcem hodinek značky PRIM. Šéf týmu Tomáš Vrátný se tak stal ambasadorem této značky.

Značka hodinek PRIM je českým příznivcům a fanouškům Rallye Dakar dobře známá. Jejími ambasadory totiž jsou i další současní nebo bývalí závodníci účastníci se nejnáročnější rallye světa. Mezi ně patří šestinásobný dakarský vítěz Karel Loprais či slovenský motocyklový závodník Štefan Svitko. „Je to pro mě čest, stát se ambasadorem těchto hodinek a reprezentovat tak věhlasnou českou značku, jakou je PRIM,” přiznal šéf týmu Bonver Dakar Project Tomáš Vrátný.

„Jsem rád za každého českého partnera, ale partnerství se společností MPM-Quality, která hodinky vyrábí, si obzvlášť vážím, protože se jedná o partnera, který hodinky dlouhodobě navrhuje, kompletuje a testuje v České republice a je držitelem certifikátu kvality Czech Made.”

Historie značky PRIM se datuje až do roku 1946, kdy byl zřízen podnik Chronotechna. O dva roky později byl založen národní podnik Chronotechna se sídlem ve Šternberku. Po roce 1989 byl národní podnik privatizován. Společnost MPM-Quality zakoupila v roce 2001 ochrannou známku PRIM a po době, kdy na konci 90. let byla výroba těchto hodinek ukončena, navázala na jejich tradici a postupně téměř zapomenutou českou značku opět uvedla v život a začala vyrábět kvalitní hodinky pro běžné nošení i společenské příležitosti.

„Mezi PRIMem a českými i slovenskými závodníky na Rallye Dakar existuje úzká a plodná spolupráce již mnoho let. Jsem moc rád, že můžeme přivítat mezi našimi partnery i Bonver Dakar Project v čele s Tomášem Vrátným. Zrovna připravujeme nový model hodinek PRIM Dakar a Tomáš ihned přišel se zajímavými postřehy i designovými tipy. Takže se těším nejen na spolupráci při prezentaci značky PRIM, ale i na vývoj nových modelů,“ konstatoval u příležitosti uzavření partnerství Petr Hanko, jednatel společnosti MPM-Quality. “Věřím, že si vybudujeme dlouhý a pevný vztah a společnými silami dostaneme Bonver Dakar Project a PRIM do podvědomí co nejvíce fanoušků a příznivců Rallye Dakar.” 

Pokračoval Tomáš Vrátný, který se připravuje už na své páté vystoupení v jihoamerickém terénu, z toho počtvrté v roli závodícího šéfa týmu Bonver Dakar Project. Společně s ním se na startu Rallye Dakar 2016, která se uskuteční od 3. do 16. ledna 2016, představí další mezinárodní posádky týmu Bonver Dakar Project reprezentující značku PRIM nejenom v České a Slovenské republice, ale i v Polsku, Rusku či Kazachstánu.

“Uděláme vše pro to, abychom svými výkony přispěli k rozšíření dobrého jména značky PRIM, otestovali hodinky v náročném dakarském prostředí a přivezli je až do cíle,” dodal Vrátný.