City Triathlon Karlovy Vary

PRIM oficiálním partnerem a sponzorem časomíry City Triathlonu v Karlových Varech v roce 2018!

Největší triatlonová událost v České republice – světový pohár ITU triathlon World Cup. PRIM hodinky byly opět u toho jako sponzor časomíry a skvělých časových výsledků! Dne 31. 8. – 2. 9. 2018 v Karlových Varech.

Máte jedinečnou možnost zažít skvělou atmosféru s celou rodinou! Závody pro děti, pro dospělé „hobby“ závodníky, ale i největší profesionální hvězdy olympijského triatlonu.

Reportáž ze Světového poháru ITU Triathlon World Cup Karlovy Vary:

Video: https://cool.iprima.cz/triatlon-s-volkswagen-t-roc-20-tsi

PRIM oficiálním partnerem a sponzorem časomíry City Triathlonu v Karlových Varech v roce 2017!

City Triathlon Karlovy Vary – 2017 – ITU triathlon World Cup

Po čtyřiadvacetileté tradici karlovarského lázeňského triatlonu a devíti ročnících evropského poháru zajistil spolek CITY Triathlon Karlovy Vary ve spolupráci se společností TRI Vary historicky první konání světového poháru v triatlonu, na základě kterého zúčastněné závodnice a závodníci získali body potřebné pro startovní pozici na OH v Tokiu v roce 2020.

Karlovarské triatlonové tratě jsou obecně považovány za velmi náročné. Po plavecké části, která se odehraje na koupališti Rolava, na závodníky čeká sedm cyklistických stoupání na Zámecký vrch se sklonem více než 15 procent.

Běžecká část je situována do lázeňské zóny, na kolonády a do lázeňských parků. Není však rovinatá, jak je tomu při jiných závodech seriálu Světových pohárů. Závodníci musejí například absolvovat čtyřikrát výběh Sadovou ulicí nebo po rampě překonat pověstné „karlovarské schody“.

I přes nepřízeň počasí se seriálu závodu tento rok zúčastnilo okolo 800 závodníků, mimo jiné také účastnice a účastnici z řad dětí, mládeže a široké veřejnosti. Na trati olympijských rozměrů situované převážně do centra a historické části Karlových Varů, mohli diváci podpořit elitní sportovkyně a sportovce z celého světa. Na koupališti Rolava a v ulicích sledovalo závod zhruba 12 500 diváků. Závody byly také vysílaný v přímém přenosu Českou televizí, kde jsme byli sponzorem pořadu.

ITU World Cup Elite Women

  1. Gillian Backhouse (AUS)
  2. VendulaFrintova (CZE)
  3. Summer Cook (USA)

ITU World Cup Elite Men

  1. Gustav Iden (NOR)
  2. Alessandro Fabian (ITA)
  3. Tayler Reid (NZL)

V roce 2016 se stal PRIM oficiálním partnerem a sponzorem časomíry City Triathlonu v Karlových Varech.

Každoroční největší triatlonová událost v České republice. Závody pro děti, pro dospělé „hobby“ závodníky, ale i největší profesionální hvězdy olympijského triatlonu.

V neděli 28.srpna 2016 v 10 hodin Karlovy Vary viděly první prémiový start. Na tratě 1,5 km plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běhu ETU Premium Evropského poháru v triatlonu se vydala třicítka elitních žen.

Blahopřejeme trojici nejlepších žen v kategorii elite.

Vítězka Yuliya Yelistratova, která dokázala ve fantastickém finiši až na cílové pásce přesprintovat Francouzku Periaultovou, závod popsala slovy: „Před týdnem jsem závodila na OH v Riu. Domů jsem letěla skoro dva dny a byla jsem zcela vyřízená. Po dvou dnech jsem opět balila a zamířila do Karlových Varů. Trať tady v lázeňském centru je opravdu nádherná. Měnící povrchy jsou dost náročné. Plavala jsem překvapivě dobře, byla jsem čtvrtá celkem a druhá v tom velkém balíku. Kolo s variabilním profilem mi vyhovovalo. Na běhu jsem se snažila být ve vedení, ale soupeřky nasadily opravdu vysoké tempo. Musela jsem se opakovaně přesvědčovat „Julio, běž, běž!“. Několikrát jsem to chtěla vzdát. Závěrečný sprint je pro mne už třetí vítězství tímto způsobem v letošní sezóně. Jsem moc šťastná.“

ETU Premium Evropský pohár – kategorie ženy:

1. Julija Jelistratova (UKR)

2. Leonie Periault (FRA)

3. Sara Dossena (ITA)

Fotogalerie ze závodu

Reportáž ze Světového poháru v triatlonu mužů a žen 2016 v České televizi:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/216471290031016-city-triatlon-karlovy-vary/