O kolekci

Ve spolupráci s Nadačním fondem Dany a Emila Zátopkových (dále NFDEZ) jsme připravili speciální sérii hodinek PRIM Diplomat Tempo v dámském i pánském provedení. Velmi si vážíme spolupráce s NFDEZ, a to mimo jiné i proto, že byl Emil Zátopek rodákem z Kopřivnice, ke které máme velmi blízko.

Zadáni pro vytvoření speciální edice znělo “zvolte model, který vystihuje eleganci a byl reprezentačním modelem stejně jako Dana a Emil”. Tato speciální limitovaná edice je vyrobena pouze ve 100 kusové sérii (50 dámských a 50 pánských hodinek). Padesátka byla zvolena záměrně jako připomenutí toho, že Emil Zátopek získal 4 zlaté a paní Dana Zátopková 1 zlatou medaili na OH v letech 1948-1952, tedy symbolických 5 zlatých medailí pro bývalé Československo.

PRIM Diplomat Tempo

Pouzdro hodinek vyrobené z nerezové oceli 316L má v případě dámského modelu průměr 34 mm, u pánského modelu je to 42 mm.

Originálem je zejména ciferník v elegantním lakovaném provedení v odstínu champagne s inovativním “pavučinovým” motivem navrženým grafickým studiem MPM. Novým prvkem jsou taktéž vystouplé indexy na pozicích 3, 6, 9 a 12. Zachován sice zůstal tvar vypouklého skla, nicméně samotné sklo je vyrobeno z odolného tvrzeného minerálu. Samozřejmostí je lítá korunka doplněná originálním symbolem značky PRIM – písmenem P, které je spojeno kruhovým obloukem představujícím plynutí času.

Model PRIM Diplomat Tempo je osazen kalibrem Premium Slim Miyota 9015 a jeho voděodolnost je testována na 5 ATM. Uzavření hodinek je zajištěno nerezovým víčkem s popisem edice, výrobním číslem a s průzorem doplněným detailem loga Nadačního fondu Dany a Emila Zátopkových a jejich podpisy. Hodinky jsou dodávány s řemínkem z hovězí kůže. Součástí je také originálně navržená krabička, záruční list a servisní kartička.

Specifikace

KalibrVoděodolnostRozměry
Premium Slim Miyota 90155 ATM

Men: ∅42 x 13 mm (s vypouklým sklem)

Lady: ∅34 x 12 mm (s vypouklým sklem)

SkloPouzdroŘemínek
Minerální vypoukléUšlechtilá nerezová ocel 316LMen: Kožený, 22 mm, zapínání na trn
Lady: Kožený, 18 mm, zapínání na trn

Specifikace

Kalibr
Premium Slim Miyota 9015

Voděodolnost
5 ATM

Rozměry

Men: ∅42 x 13 mm (s vypouklým sklem)

Lady: ∅34 x 12 mm (s vypouklým sklem)

Sklo
Minerální vypouklé

Pouzdro
Ušlechtilá nerezová ocel 316L

Řemínek
Men: Kožený, 22 mm, zapínání na trn
Lady: Kožený, 18 mm, zapínání na trn

Provedení

Zakoupením této speciální edice PRIM Diplomat Tempo přispějete 1000 Kč pro NFDEZ a podpoříte tak rozvoj sportovních aktivit mládeže, což je hlavním cílem NFDEZ.

“Dana i Emil Zátopek byli srdcem i duší sportovci a proto věříme, že investice do projektů zaměřených na podporu zájmu o sportovní činnosti a o aktivní trávení volného času u našich nejmenších povede k prospěšnosti celé společnosti a k dobré náladě.”

W01P-13082-F-PRIM-DIPLOMAT
Tempo Men

W01P.13082.F

NA DOTAZ
W02P-13082-F-PRIM-DIPLOMAT
Tempo Lady

W02P.13083.F

NA DOTAZ
W01P-13082-F-PRIM-DIPLOMAT
Tempo Men

W01P.13082.F

NA DOTAZ
W02P-13082-F-PRIM-DIPLOMAT
Tempo Lady

W02P.13083.F

NA DOTAZ

O Emilu Zátopkovi a Daně Zátopkové

V československé sportovní historii patří Dana a Emil Zátopkovi k jedněm z nejznámějších olympijských vítězů. Legendární sportovní pár se narodil ve stejném roce a ve stejný den (19. září 1922).

Emil Zátopek a Dana Ingrová se seznámili v roce 1945 na atletických závodech ve Zlíně. Krok do společného života udělali svatbou v Uherském Hradišti v roce 1948 krátce po návratu z prvních poválečných letních olympijských her v Londýně.

EMIL

Čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu narozený v roce 1922 v Kopřivnici.

Emil Zátopek se stal prvním člověkem na světě, který uběhl trať 10 km pod 29 minut (28:54,2 – 1. června 1954 v Bruselu) a trať 20 km pod jednu hodinu (59:51,8 – 29. září 1951 ve Staré Boleslavi). Celkem vytvořil třináct světových rekordů na kilometrových a pět na mílových tratích.

Emil Zátopek nejvíce zazářil na olympiádě v Helsinkách, kde vyhrál běh na 5 i 10 kilometrů a dokonce i maratón, který tehdy běžel poprvé v životě. V každé z těchto disciplín tehdy zároveň ustavil nový olympijský rekord. Tento „trojboj“ se dodnes žádnému vytrvalci nepodařilo zopakovat a atletičtí experti pochybují, že se ještě někomu, kdy podaří.

„Vítězství je skvělá věc, ale přátelství je ještě lepší.“
„Jestli chcete něco vyhrát, běžte 100 metrů. Jestli chcete něco zažít, běžte maraton.“

DANA

Česká atletka, oštěpařka a uznávaná trenérka narozena v roce 1922 v Karviné-Fryštátě.

Svého největšího úspěchu dosáhla na olympiádě v Helsinkách. Ve stejný den, kdy její manžel vyhrál běh na 5 kilometrů, zvítězila ve své disciplíně hodu oštěpem i ona hodem za hranici padesáti metrů (50,47 m). V následujících letech se pak stala mnohonásobnou mistryní republiky, zabodovala i evropských šampionátech a na olympijských hrách v Římě v roce 1960 získala stříbro.

(zdroj: Wikipedie, Marathonplzen, zatopek.eu, reflex Jiří Štefek)

(zdroj: Wikipedie, Marathonplzen, zatopek.eu, reflex Jiří Štefek)

NADAČNÍ FOND DANY A EMILA ZÁTOPKOVÝCH

Nadační fond Dany a Emila Zátopkových byl založen 8. 4. 2011 za účelem podpory a rozvoje sportovních aktivit mládeže.
Dana i Emil Zátopkovi byli srdcem i duší sportovci a proto věříme, že investice do projektů zaměřených na podporu zájmu o sportovní činnost a o aktivní trávení volného času u našich nejmenších povede k prospěšnosti celé společnosti a k dobré náladě.

VIZE NADACE

Věříme, že investice do mladých sportovců a do zdravého životního stylu se stane základním pilířem k přihlášení se ke společenské odpovědnosti.

 • podpora a rozvoj orientace české mládeže na aktivní sportovní činnost
 • podpora zájmu mládeže o atletiku
 • trvalé udržování a uchovávání v paměti národa nejlepšího atleta dvacátého století Emila Zátopka a jeho manželky Dany jako vzory pro všechny mladé sportovce
 • podpora organizátorů atletických závodů nesoucích jména Dany a Emila Zátopkových
 • podpora všech sportovních škol v České republice nesoucí jména Dany a Emila Zátopkových
JAK NÁS PODPOŘIT

Většina aktivit Nadačního fondu Emila a Dany Zátopkových může být realizována právě díky vašemu rozhodnutí podporovat rozvoj sportovních aktivit mladých sportovců. Nadační fond si váží každého svého dárce, který společně s nadačním fondem podpoří mladé sportovce a tak jim ukáže cestu k trávení volného času.

Připojte se k podpoře mladých sportovců. Konto Nadačního fondu Emila a Dany Zátopkových 2106328716/2700 je otevřeno po celý rok. I symbolický příspěvek napomůže s konkrétní pomocí.

Přihlaste se přes smartbanking ke svému účtu a zvolte možnost platby QR kódem. Po načtení kódu se Vám vygeneruje platební příkaz, který pak odešlete na účet Nadačního fondu Emila a Dany Zátopkových. Výši darované částky si můžete upravit.

Napište nám

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Další limitované edice

 • DIPLOMAT TEMPO
  anemptytextline
  více o kolekci
 • Dakar
  anemptytextline
  více o kolekci
 • DIPLOMAT
  anemptytextline
  více o kolekci
 • CZECH TEAM
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIMÁTOR
  anemptytextline
  více o kolekci
 • METEORITE
  anemptytextline
  více o kolekci
 • ELEGANCE
  anemptytextline
  více o kolekci
 • TOURBILLON
  anemptytextline
  více o kolekci
Navštivte naši firemní prodejnu
Kontakt
+ 420 558 441 193
obchod@prim-hodinky.cz
Adresa
Příborská 1473
738 02 Frýdek-Místek
Otevírací doba
Po-Čt     8:00-16:30
Pá          8:00-16:00
Polední přestávka 12.00-12.30
Další prodejny