O kolekci

Rodinná firma a výrobce českých hodinek PRIM připravila legendární a originální edici náramkových hodinek PRIM Diplomat 2019 a navázala tak na předešlé již vyprodané edice z roku 2002 a 2018. Jako všechny naše speciální edice PRIM i tato se vyznačuje několika výjimečnými prvky.

Hodinky inspirované populárními modely vyráběnými od roku 1960 národním podnikem Chronotechna. Hodinky v sobě kombinují prvky společenských hodinek vyráběných na počátku 60. let s nestárnoucími prvky z legendárních modelů jako Brussel, Diplomat či Elegant v novém provedení.

Pouzdro hodinek PRIM Diplomat je vyrobeno podle původní dokumentace hodinek národního podniku Chronotechna z roku 1965 (původní označení hodinek: 66 104 1, 66 105 3, 66 106 1, 66 107 3, 68 134 3, 68 149 1) s nově navrženým skleněným průzorem. 

Cílem designerů a konstruktérů bylo vytvořit hodinky, které jednak odkazují na legendární společenské modely PRIM s nově navrženým designem, ale přitom se zároveň snaží zachovat kombinaci specifických prvků z původních společenských hodinek z let 1960-1968. K umocnění původního rázu bylo navíc použito nejstarší a nejznámější logo PRIM v podobě „bochníkového tvaru“, které se historicky pojí s prvními společenskými hodinkami PRIM.

Víte že?

Z historie společenských hodinek a Diplomatu.
 • Pracovní název hodinek v národním podniku Chronotecha byl „PRIM Repre“.
 • Hodinky byly zadány do výroby s jediným záměrem “realizací tohoto úkolu budou vyvinuty náramkové hodinky, které budou schopny uspokojit i velmi náročného uživatele a poslouží současně jako reprezentační výrobek čs. hodinářského průmyslu”.
 • 30.06.1966 bylo vyrobeno 15 kusů prototypů a náklady na ideový návrh, prototypové výkresy a samotné prototypy byly 30 000 Kčs.
 • Zavedení výroby hodinek PRIM Diplomat bylo dle ředitele závodu žádoucí pro obohacení sortimentu a vyplnění dosavadní mezery chybějícího reprezentačního typu čs. hodinek na spotřebitelském trhu.
 • V roce 1967 měla být vyrobena první série v počtu 3 000 ks, v dalších letech se počítalo s výrobou 10 000 kusů.
 • Dříve bylo cílem vyrobit minimálně 10 000 až 200 000 kusů od daného modelu hodinek.
 • V historii bylo vyrobeno více jak 16 mil. hodinek PRIM a více jak 3 mil. “starých retro” Primek je stále v oběhu mezi sběrateli, zastavárnami či v různých aukcích.

Zdroj: archiv Hradec Králové, archiv Eutech

Modely

PRIM Diplomat 2019 v sobě kombinuje československou klasiku z 60. let v novém provedení. Jedná se hlavně o klasické, elegantní a společenské hodinky. Předností tohoto modelu je originálně navržený číselník, který zaujme za dalších 60 let stejně jako dnes. Při jeho návrhu se naše grafické studio inspirovalo legendárními a nestárnoucími designy hodinek PRIM z 60. let. Vznikl tak nový velmi elegantní ciferník v několika barevných provedeních, který uspokojí každého náročného zákazníka či zákaznici.

Jednou z předností našich modelů je výroba v malokusových sériích. I pro model PRIM Diplomat 2019 tak platí, že každá barevná kombinace této speciální edice je vyrobena v omezeném množství. To zaručuje, že hodinky PRIM Diplomat 2019 zůstanou výjimečné a originální na rozdíl od původní velkosériové výroby hodinek PRIM v 60. letech.

PRIM Diplomat Men

Pánský model je dostupný ve 3 barevných provedeních s pouzdrem hodinek o průměru 42 mm vyrobeným z nerezové oceli 316L. Základním prvkem je zejména originální ciferník v elegantním lakovaném provedení s inovativním “pavučinovým” motivem navrženým grafickým studiem MPM. Novým prvkem jsou taktéž vystouplé indexy na pozicích 3, 6, 9 a 12 a také nově navržené ručičky s luminisenční vrstvou. Zachován sice zůstal tvar vypouklého skla, nicméně samotné sklo je vyrobeno z odolného tvrzeného minerálu.

Samozřejmostí je lítá korunka doplněná originálním symbolem značky PRIM – písmenem P, které je spojeno kruhovým obloukem představujícím plynutí času. Model PRIM Diplomat 2019 je osazen kalibrem Premium Slim Miyota 9015 a jeho voděodolnost je testována na 5 ATM. Uzavření hodinek je zajištěno nerezovým víčkem s popisem edice, výrobním číslem a s průzorem doplněným originálním symbolem lva. Hodinky jsou dodávány s řemínkem z hovězí kůže a doplněny sponou v barvě pouzdra s logem PRIM.

PRIM Diplomat Lady

Dámský model nabízíme v 5 barevných provedeních s výběrem nových moderních odstínů, které jistě uchvátí pozornost každé ženy. Pouzdro hodinek vyrobené z nerezové oceli 316L má v případě dámského modelu průměr 34 mm. Základním prvkem je zejména originální ciferník v elegantním lakovaném provedení s inovativním “pavučinovým” motivem navrženým grafickým studiem MPM. Novým prvkem jsou taktéž vystouplé indexy na pozicích 3, 6, 9 a 12 a také nově navržené ručičky s luminisenční vrstvou. Zachován sice zůstal tvar vypouklého skla, nicméně samotné sklo je vyrobeno z odolného tvrzeného minerálu.

Samozřejmostí je lítá korunka doplněná originálním symbolem značky PRIM – písmenem P, které je spojeno kruhovým obloukem představujícím plynutí času. Model PRIM Diplomat 2019 je osazen kalibrem Premium Slim Miyota 9015 a jeho voděodolnost je testována na 5 ATM. Uzavření hodinek je zajištěno nerezovým víčkem s popisem edice, výrobním číslem a s průzorem doplněným originálním symbolem lva. Hodinky jsou dodávány s řemínkem z hovězí kůže nebo jemným milanese náramkem.

Specifikace

KalibrVoděodolnostRozměry
Premium Slim Miyota 90155 ATM

Men: ∅42 x 13 mm (s vypouklým sklem)

Lady: ∅34 x 12 mm (s vypouklým sklem)

SkloPouzdroŘemínek
Minerální vypoukléUšlechtilá nerezová ocel 316LMen: Kožený, 22 mm, zapínání na trn
Lady: Kožený/ocelový, 18 mm, zapínání na trn/sponu

Specifikace

Kalibr
Premium Slim Miyota 9015

Voděodolnost
5 ATM

Rozměry

Men: ∅42 x 13 mm (s vypouklým sklem)

Lady: ∅34 x 12 mm (s vypouklým sklem)

Sklo
Minerální vypouklé

Pouzdro
Ušlechtilá nerezová ocel 316L

Řemínek
Men: Kožený, 22 mm, zapínání na trn
Lady: Kožený/ocelový, 18 mm, zapínání na trn/sponu

Provedení

Po zakoupení této speciální edice PRIM Diplomat 2019 bude každý kus hodinek individualizován jménem vlastníka.
V poznámce prosím uveďte jméno a příjmení, které si přejete na hodinky zvěčnit.

PRIM DIPLOMAT MEN

PRIM DIPLOMAT LADY

Další limitované edice

 • DIPLOMAT TEMPO
  anemptytextline
  více o kolekci
 • Dakar
  anemptytextline
  více o kolekci
 • DIPLOMAT
  anemptytextline
  více o kolekci
 • CZECH TEAM
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIMÁTOR
  anemptytextline
  více o kolekci
 • METEORITE
  anemptytextline
  více o kolekci
 • ELEGANCE
  anemptytextline
  více o kolekci
 • TOURBILLON
  anemptytextline
  více o kolekci
Navštivte naši firemní prodejnu
Kontakt
+ 420 558 441 193
obchod@prim-hodinky.cz
Adresa
Příborská 1473
738 02 Frýdek-Místek
Otevírací doba
Po-Čt     8:00-16:30
Pá          8:00-16:00
Polední přestávka 12.00-12.30
Další prodejny