Hudební soutěž Líheň

Stejně jako minulý rok jsme se stali významným partnerem soutěže Wayfarer Líheň 2017. Přesný čas dodává všem kapelám PRIM Rock.

Soutěž amatérských hudebníků Líheň vznikla v roce 2002 a v roce 2016 úspěšně uzavírá třetí pětiletku své existence! Od počátku stoupá jak zájem hudebníků o účast v soutěži, tak zájem médií i veřejnosti, která v hojném počtu navštěvuje koncerty pořádané na podporu amatérských hudebníků.

Soutěž vznikla v roce 2002 částečně na přání hudebníků z ostravského regionu, částečně z důvodu velkého zájmu skupin o vystoupení na festivalu Inkubátor v Havířově. Jeho první ročník byl postaven na kapelách, které zde chtěly vystoupit. Zájem skupin o vystoupení na jeho druhém ročníku však překonal možnosti pořadatelů (zejména časově nemohly všechny skupiny vystoupit) a tak bylo nutné zvolit systém, jak poctivě a regulérně vybrat, kdo se skutečně na Inkubátoru představí. Nejjednodušším řešením této situace se stal zrod soutěže Líheň. Její popularita však již ve třetím roce existence předčila všechna očekávání a tak, když se přihlásilo přes 80 skupin, se z malého projektu stala regulérní soutěž, kterou od té doby napodobila řada jiných v celé ČR.

Líheň svou ojedinělostí a oblibou nedlouho po startu zaujala i dlouhodobého partnera – pivovar Radegast, které se posléze stal Generálním partnerem a dal soutěži i nový název: Radegast Líheň. Slogan pivovaru: „Život je hořký, bohudík“ v mnohém odráží stav současné (nejen) rockové hudby v České republice – skupiny se snaží o postup, ale mnoho možností, jak se stát slavnými, bohužel nemají. I proto se záhy stal pivovar Radegast generálním partnerem soutěže Radegast Líheň – soutěže amatérských hudebníků, kteří sice nesou známku „amatérské“, ale ve skutečnosti mají mnohdy více invence a nápadů, než současné „hvězdy“… Pivovar Radegast dal soutěži jméno na dlouhá léta a patří mu za to dík i poté, kdy se v roce 2017 přesunul z pozice generálního do pozice hlavního partnera.

Do soutěže se v posledních pěti letech každoročně hlásilo přes dvě stě skupin z České a Slovenské republiky, ale od roku 2013 výrazně i z Polska, či ze vzdálenějších až exotických zemí – např. Mali, Írán, Jižní Korea, či Kolumbie. V roce 2013 také poprvé vyhrála zahraniční kapela – Behavior z Polska – a úspěchy našich severních sousedů dokládá vítězství dalšího jejich zástupce v roce 2015 – skupiny Eleanor Gray, či v roce 2016 – skupina Blant. Od roku 2015 se také významně zvýšil zájem kapel, kterých se od této doby hlásí vždy více než 400 a rovněž odměny pro ty nejlepší jsou rovněž každoročně atraktivnější a hodnotnější. Od roku 2013 dodnes soutěž probíhá vždy ve čtyřech klubech na Moravě (celkem 35 kol!!!) a ti nejlepší jsou vždy vybírání odbornou porotou! Každoročně soutěž podporuje Patron soutěže, na jehož postu se už vystřídala taková jména jako Kamil Střihavka, Buty, Abraxas, Insania a další.

Fotogalerie z ročníku 2017

PRIM ROCK

Pánský model hodinek PRIM Rock, který oslní nejednoho hudebního nadšence. Hodinky s výrazným pouzdrem a ciferníkem s čitelnými indexy, hodinky pro opravdové muže. Výrazné hodinky vyrobené z kartáčované ušlechtilé nerezové oceli 316 L upravené technologií IPB. Tato vysoce otěru odolná úprava dává pouzdru odstín matné černé. Do masivního soudkového pouzdra je vsazen strojek kalibr 2315. Hodinky mají dno z ušlechtilé nerezové oceli a vodotěsnost 5 ATM zaručuje odolnost proti vlhku při běžném použití.

Pod zaobleným minerálním sklíčkem je vzorovaný černý číselník s luminiscenčními čísly a indexy. Hlavní hodinová a minutová ručka jsou také částečně pokryty luminiscenční vrstvou V okénku na pozici 3 hod. je umístěn datum. Kvalitní kožený řemínek, prošitý červenou nití koresponduje s indexy na číselníku, navazuje na široké pouzdro a zužuje se ke klasické masivní sponě.