O kolekci

Kjubilejnímu dvacátému výročí znovuobnovení značky PRIM na českém trhu naší společností jsme připravili limitovanou edici hodinek PRIM Tourbillon Orloj 1410. Inspirovali jsme se Pražským orlojem, který patřil ke geniálním přístrojům své doby a který po celá staletí bezchybně zobrazuje čas. Právě čas je dimenze, která pojí značku PRIM a Pražský orloj. Pražský orloj prošel během let mnoha útrapami a vždy se našel někdo, kdo ho dokázal „oživit“ a stejně tak je to se značkou PRIM. Tak jak dnes můžeme obdivovat tuto jedinečnou technickou památku, tak i Vy se můžete kochat modelem z této výjimečné edice. Limitovaná edice čítá 40 kousků pro opravdové nadšence.

Poděkování

Velmi si vážíme ochoty paní Mariany Nesnídalové (Hainzové), která nám zajistila nadstandardní přístup do útrob samotného orloje. Vy tak máte jedinečnou možnost nasát atmosféru plnými doušky.

Poděkování

Velmi si vážíme ochoty paní Mariany Nesnídalové (Hainzové), která nám zajistila nadstandardní přístup do útrob samotného orloje. Vy tak máte jedinečnou možnost nasát atmosféru plnými doušky.

Pražský orloj

Astronomický orloj, geniální přístroj, který po celá staletí ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Technický zázrak, který již dlouhých 600 let udivuje doslova celý svět. Staroměstský orloj je součástí jižní stěny Staroměstské radnice v Praze. Zhotovil jej roku 1410 Mikuláš z Kadaně. Známá pověst o mistru Hanušovi, který pražský orloj sestrojil a poté mu byly vypíchnuty oči, aby nikde nemohl vytvořit podobné dílo, se nezakládá na pravdě. Faktem je, že koncem 15. století mistr Hanuš, historiky identifikován jako hodinář Jan Růže, orloj opravil – uvedl jej znovu do chodu. O tom, že by ho radní nechali za odměnu oslepit, není nic známo.

Orloj se pak zastavil v roce 1787 a podle radních měl skončit ve starém železe, ale přesto byl částečně opraven. Definitivně se zastavil roku 1824 a tehdy ho již nikdo nedokázal opravit a bylo rozhodnuto o jeho likvidaci. Vše ale nakonec dobře dopadlo, když se roku 1865 přeci jenom našel hodinář, který dokázal složitý mechanismus oživit. Zásluhu na tom měl Ludvík Hainz, který měl svou dílnu na malé hodiny přímo naproti orloji a na jeho neutěšený stav se roky díval. Byl ale radní města a z jeho iniciativy a především z rozhodnutí magistrátu, se mohla uskutečnit v letech 1864 až 1866 tzv. velká oprava a rekonstrukce. Poté se stal správcem orloje a jeho syn L. Hainz II. zavedl výrobu věžních hodin.

Miroslav Svoboda

Je nám ctí, že ambasadorství nad hodinkami PRIM přijal uznávaný odborník, znalec a vášnivý sběratel historických hodin pan Miroslav Svoboda. V jeho jedinečném muzeu na Karlštejně Vás zaujme nejen nádherný výhled na významný státní hrad, ale prim tam hraje především přesné hodinářské řemeslo našich zručných předků.  Za unikátní sbírkou se do „Domu hodin“ sjíždějí sběratelé a horologerické spolky z celého světa, aby mohli obdivovat vzácné starožitné exponáty a se zaujetím poslouchat výklad o době, kdy vznikaly.

“Sběratelství hodin se věnuji bezmála 45 let. K tomu patří věčné studium historických pramenů, ale i sledování vývoje hodinářství a novodobých trendů. Vždy jsem hledal u hodin a hodinek určitou výjimečnost, originalitu a preciznost provedení, též jsem se zajímal o události, které jsou s nimi spojené. Proto mě před více než deseti lety zaujal exkluzivní model hodinek PRIM Tourbillon Comenius od firmy MPM-QUALITY vyrobený na počest slavného učence. Tehdy jsem se začal zajímat o produkci této firmy z Frýdku-Místku a objevil jsem, že se specializuje na malé série běžně dostupných hodinek a na nevšední limitované edice. Dostal jsem myšlenku propojit tuto jejich jedinečnost s významnými osobnostmi naší české kotliny. A tak se stalo, že se v mé starožitné expozici objevila vitrína představující i novodobé české hodinky PRIM, které jsou opatřeny podpisy našich předních „celebrit“ doplněné jejich fotografiemi. Když mě vedení firmy MPM-QUALITY oslovilo stát se tváří hodinek PRIM Orloj, byl jsem tím velmi potěšen. I proto, že tento model „Orloj“ svým názvem a designem připomíná slavnou historii českého hodinářství a spojuje tuto tradici se současným umem v podobě hodinek PRIM. Jsem hrdý, že mohu být těchto krásných hodinek ambasadorem.“

O hodinkách

Pražský orloj je astroláb a zcela jistě ten nejznámější, historicky nejvýznamnější časoměrný přístroj v Čechách, takže ideální zdroj inspirace pro výroční model náramkových hodinek. Jestliže slavný astroláb, jehož zrod datují odborníci rokem 1410, nemá kulatiny, pak tvůrce „dvojníka“ v podobě náramkových hodinek, ano. Oslavuje 20 let od znovuobnovení značky Prim ve své firmě. Připraveno je celkem 40 číslovaných kusů v pouzdrech z oceli, s lunetami se žlutým i růžovým zlatem anebo bílým zlatem. Celkem čtyři barevné varianty mají následující společné prvky na číselníku. Jedná se o font číslovek inspirovaný Pražským orlojem, a to jak minut, po vnějším obvodu, na něž míří centrální ručka, tak na sčítači na pozici 12. Tam malá ručka ukazuje hodiny. Jedná se totiž o kombinaci regulátoru a tourbillonu. Jeho klec se otáčí jednou za minutu na pozici 6 a okruží kolem něj je doplněno o symboly měsíčních znamení podobné těm na astrolábu z 15. století. Minutová ručka při svém pohybu míjí celkem 10 indexů označujících desetiminutové intervaly s drahými kameny – diamanty, rubíny nebo safíry. To podle výběru jedné ze tří vrcholných verzí. Vše ještě doplňuje tulipánová korunka navržená designéry firmy, s drahým kamenem na svém vrcholu.

Průzor na pozici 6 dovoluje sledovat práci kalibru Sea-Gull TY806 z řady TY8, která nabízí celkem 14 strojků a provedení, včetně těch s automatickým nátahem nebo retrográdním zobrazením času. Použitý strojek má ruční nátah, průměr 30 mm a výšku 5,1 mm. Že výrobce sáhl po tourbillonu, je symbolické, protože tak vzdává hold vynálezci této královské komplikace Abrahamu-Luisi Breguetovi, který si právě před 220 lety (roku 1801) nechal patentovat svůj „vichr“. Komplikaci chránící vlásek strojku před zemským magnetismem a polohovou chybou. Trojitá oslava.

Ing. I. Sirota (šéfredaktor časopisu Hodinky a Šperky)

Technologie

Tourbillon TY806 je mechanismus, který kompenzuje (vyrovnává) vliv gravitace země na přesnost chodu hodinek. Jde o mechanický kotvový mechanismus umístěný uvnitř pohyblivé platformy se setrvačkou uprostřed a otáčející se kolem vlastní osy jedenkrát za jednu minutu a tím je zajišťována změna polohy setrvačky vůči zemskému jádru. Jde o jednu z tzv. komplikaci vysoké hodinařiny – Haute Horlogerie. Vynalezl jej A. L. Breguet v roce 1795. Hodinky s tourbillonem nabízí pouze kvalitní hodinářské značky a je to vodítko pro prvotní posouzení kvality značky.

Specifikace

KalibrVoděodolnostRozměry
Tourbillon TY806/ST8006,
průměr 30 mm, výška 5,1 mm
5 ATM∅ 43 x 13 mm

 

SkloPouzdroŘemínek
Safírové vypouklé s dvojitou antireflexní vrstvou a anti-touch povlakem32 ks W01P.13152.A–⁠D Ušlechtilá nerezová ocel 316L

8 ks W01P.13153.A–⁠D Kroužek z bílého zlata,
z 18k žlutého zlata nebo z 18k rose-gold zlata

Kožený pravý z aligátoři kůže,
zapínání na tzv. motýlek

 

StrojekFrekvenceRezerva chodu
Mechanický s ručním nátahem21 600 polokmitů/h40 h

 

KorunkaCiferníkPočet kamenů
TULIP CROWN se safírem
nebo rubínem o velikosti 2 mm VVS1
10 kusů se safírem, diamantem
nebo rubínem o velikosti 1,5 mm VVS1
21

Specifikace

Kalibr
Tourbillon TY806/ST8006, průměr 30 mm, výška 5,1 mm

Voděodolnost
5 ATM

Rozměry
∅ 43 x 13 mm

Sklo
Safírové vypouklé s dvojitou antireflexní vrstvou a anti-touch povlakem

Pouzdro
32 ks W01P.13152.A–⁠D Ušlechtilá nerezová ocel 316L

8 ks W01P.13153.A–⁠D Kroužek z bílého zlata,
z 18k žlutého zlata nebo z 18k rose-gold zlata

Řemínek
Kožený pravý z aligátoři kůže, zapínání na tzv. motýlek

Strojek
Mechanický s ručním nátahem

Frekvence
21 600 polokmitů/h

Rezerva chodu
40 h

Korunka
TULIP CROWN se safírem nebo rubínem o velikosti 2 mm VVS1

Ciferník
10 kusů se safírem, diamantem nebo rubínem o velikosti 1,5 mm VVS1

Počet kamenů
21

Modely

PRIM Tourbillon Orloj 1410

SILVER (black)

Hodinky ze čtyřicetikusové limitované edice PRIM Orloj zaujmou na první pohled. Hodinky z kolekce PRIM Tourbillon Orloj 1410 jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli upravené leštěním do vysokého lesku. Výrazným prvkem samotného modelu je jednoznačně ozdobný kroužek a propracované nožky pouzdra. Tento výjimečný model si zasloužil také výrobu lunety z pravého zlata a nabízíme tak unikátní šperk v limitované sérii – luneta z nerezové oceli nebo z bílého zlata (podle modelu).

Originální vzhled hodinek dotváří kombinovaný skeletový číselník s průzorem, který odkrývá mechanický strojek s královskou hodinářskou komplikací tourbillon. Tourbillon rotuje na pozici 6 hodin a obvod průzoru je originálně doplněn prvky zvěrokruhu, které jsou součástí Orloje. Detailně propracovaný ciferník s fasovanými indexy s diamanty vytváří netradiční luxusní kombinaci. Symboly slunce a měsíce jsou umístěny na skeletonu ciferníku. Grafické studio navrhlo novou tzv. tulipánovou korunku, která je doplněna safírem. Na pozici 12 hodiny v kruhovém čítači se strukturou symbolu slunce se nachází hodiny hlavního času. Minutová ručička obíhá standardně po obvodu ciferníku.

Hodinky jsou vybaveny safírovým sklem s dvojitou antireflexní vrstvou a anti-touch povlakem. Celý mechanismus je uzavřen víčkem s průzorem s originálním designem orloje po jehož obvodu je uvedena stručná charakteristika modelu spolu s výrobním číslem. Hodinky jsou doplněné koženým řemínkem s prošitím z pravé aligátoří kůže. Voděodolnost 5 ATM předurčuje tento model k nošení ke společenským příležitostem. Tato limitované edice hodinek je dodávána spolu s certifikátem a záručním listem v luxusním dřevěném boxu.

PRIM Tourbillon Orloj 1410

SILVER (blue)

Hodinky ze čtyřicetikusové limitované edice PRIM Orloj zaujmou na první pohled. Hodinky z kolekce PRIM Tourbillon Orloj 1410 jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli upravené leštěním do vysokého lesku. Výrazným prvkem samotného modelu je jednoznačně ozdobný kroužek a propracované nožky pouzdra. Tento výjimečný model si zasloužil také výrobu lunety z pravého zlata a nabízíme tak unikátní šperk v limitované sérii – luneta z nerezové oceli nebo z bílého zlata (podle modelu).

Originální vzhled hodinek dotváří kombinovaný skeletový číselník s průzorem, který odkrývá mechanický strojek s královskou hodinářskou komplikací tourbillon. Tourbillon rotuje na pozici 6 hodin a obvod průzoru je originálně doplněn prvky zvěrokruhu, které jsou součástí Orloje. Detailně propracovaný ciferník s fasovanými indexy se safíry vytváří netradiční luxusní kombinaci. Symboly slunce a měsíce jsou umístěny na skeletonu ciferníku. Grafické studio navrhlo novou tzv. tulipánovou korunku, která je doplněna safírem. Na pozici 12 hodiny v kruhovém čítači se strukturou symbolu slunce se nachází hodiny hlavního času. Minutová ručička obíhá standardně po obvodu ciferníku.

Hodinky jsou vybaveny safírovým sklem s dvojitou antireflexní vrstvou a anti-touch povlakem. Celý mechanismus je uzavřen víčkem s průzorem s originálním designem orloje po jehož obvodu je uvedena stručná charakteristika modelu spolu s výrobním číslem. Hodinky jsou doplněné koženým řemínkem s prošitím z pravé aligátoří kůže. Voděodolnost 5 ATM předurčuje tento model k nošení ke společenským příležitostem. Tato limitované edice hodinek je dodávána spolu s certifikátem a záručním listem v luxusním dřevěném boxu.

PRIM Tourbillon Orloj 1410

GOLD

Hodinky ze čtyřicetikusové limitované edice PRIM Orloj zaujmou na první pohled. Hodinky z kolekce PRIM Tourbillon Orloj 1410 jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli upravené leštěním do vysokého lesku. Výrazným prvkem samotného modelu je jednoznačně ozdobný kroužek a propracované nožky pouzdra. Tento výjimečný model si zasloužil také výrobu lunety z pravého zlata a nabízíme tak unikátní šperk v limitované sérii – luneta z nerezové oceli nebo ze žlutého zlata (podle modelu).

Originální vzhled hodinek dotváří kombinovaný skeletový číselník s průzorem, který odkrývá mechanický strojek s královskou hodinářskou komplikací tourbillon. Tourbillon rotuje na pozici 6 hodin a obvod průzoru je originálně doplněn prvky zvěrokruhu, které jsou součástí Orloje. Detailně propracovaný ciferník s fasovanými indexy s diamanty vytváří netradiční luxusní kombinaci. Symboly slunce a měsíce jsou umístěny na skeletonu ciferníku. Grafické studio navrhlo novou tzv. tulipánovou korunku, která je doplněna safírem. Na pozici 12 hodiny v kruhovém čítači se strukturou symbolu slunce se nachází hodiny hlavního času. Minutová ručička obíhá standardně po obvodu ciferníku.

Hodinky jsou vybaveny safírovým sklem s dvojitou antireflexní vrstvou a anti-touch povlakem. Celý mechanismus je uzavřen víčkem s průzorem s originálním designem orloje po jehož obvodu je uvedena stručná charakteristika modelu spolu s výrobním číslem. Hodinky jsou doplněné koženým řemínkem s prošitím z pravé aligátoří kůže. Voděodolnost 5 ATM předurčuje tento model k nošení ke společenským příležitostem. Tato limitované edice hodinek je dodávána spolu s certifikátem a záručním listem v luxusním dřevěném boxu.

PRIM Tourbillon Orloj 1410

GOLD ROSE

Hodinky ze čtyřicetikusové limitované edice PRIM Orloj zaujmou na první pohled. Hodinky z kolekce PRIM Tourbillon Orloj 1410 jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli upravené leštěním do vysokého lesku. Výrazným prvkem samotného modelu je jednoznačně ozdobný kroužek a propracované nožky pouzdra. Tento výjimečný model si zasloužil také výrobu lunety z pravého zlata a nabízíme tak unikátní šperk v limitované sérii – luneta z nerezové oceli nebo z růžového zlata (podle modelu).

Originální vzhled hodinek dotváří kombinovaný skeletový číselník s průzorem, který odkrývá mechanický strojek s královskou hodinářskou komplikací tourbillon. Tourbillon rotuje na pozici 6 hodin a obvod průzoru je originálně doplněn prvky zvěrokruhu, které jsou součástí Orloje. Detailně propracovaný ciferník s fasovanými indexy s rubíny vytváří netradiční luxusní kombinaci. Symboly slunce a měsíce jsou umístěny na skeletonu ciferníku. Grafické studio navrhlo novou tzv. tulipánovou korunku, která je doplněna rubínem. Na pozici 12 hodiny v kruhovém čítači se strukturou symbolu slunce se nachází hodiny hlavního času. Minutová ručička obíhá standardně po obvodu ciferníku.

Hodinky jsou vybaveny safírovým sklem s dvojitou antireflexní vrstvou a anti-touch povlakem. Celý mechanismus je uzavřen víčkem s průzorem s originálním designem orloje po jehož obvodu je uvedena stručná charakteristika modelu spolu s výrobním číslem. Hodinky jsou doplněné koženým řemínkem s prošitím z pravé aligátoří kůže. Voděodolnost 5 ATM předurčuje tento model k nošení ke společenským příležitostem. Tato limitované edice hodinek je dodávána spolu s certifikátem a záručním listem v luxusním dřevěném boxu.

Provedení

Hodinky z limitované kolekce PRIM Orloj 1410 s historicky nejstarším logem PRIM vytvořeným pro Chronotechnu Šternberk v roce 1955. Jsou vyrobeny z ušlechtilé nerezové oceli s ciferníkem s indexy osazenými diamanty, rubíny nebo safíry a unikátní tulipánovou korunkou rovněž doplněnou o diamant, rubín nebo safír. Vybrat si můžete z barevných provedení Silver (black), Silver (blue), Gold a Gold Rose v limitované sérii 8 kusů od každé barvy. Hodinky Vám dodáme spolu s certifikátem v noblesním dřevěném boxu.

Provedení GOLD

Hodinky z limitované kolekce PRIM Orloj 1410 s historicky nejstarším logem PRIM vytvořeným pro Chronotechnu Šternberk v roce 1955. Hodinky z této luxusní edice jsou vyrobeny z ušlechtilé nerezové oceli s lunetou z bílého zlata, z 18k žlutého zlata nebo z 18k rose-gold zlata podle barevného provedení. Ciferník má indexy osazeny diamanty, rubíny nebo safíry a je pro tuto edici navíc doplněný o ručičku s motivem slunce. Unikátní je také tulipánová korunka rovněž osazená diamantem, rubínem nebo safírem. Vybrat si můžete z barevných provedení Silver (black), Silver (blue), Gold a Gold Rose v limitované sérii 2 kusů od každé barvy. Hodinky Vám dodáme spolu s certifikátem v noblesním dřevěném boxu.

Objednávka

prim@prim-hodinky.cz+420 608 762 736

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo máte zájem si objednat hodinky z kolekce PRIM Tourbillon Orloj 1410, neváhejte nás kontaktovat. Z limitované edice 40 kusů je možné si vybrat i konkrétní číslo na přání.

Hodinky PRIM Tourbillon Orloj 1410 budou dostupné k osobnímu předání od 22. 9. 2021 a objednat si je můžete již od 15. 9. 2021 na našem e-shopu nebo si je můžete přijít osobně prohlédnout do naší značkové prodejny PRIM.

e-shopprodejna
Objednávka

prim@prim-hodinky.cz+420 608 762 736

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo máte zájem si objednat hodinky z kolekce PRIM Tourbillon Orloj 1410, neváhejte nás kontaktovat. Z limitované edice 40 kusů je možné si vybrat i konkrétní číslo na přání.

Hodinky PRIM Tourbillon Orloj 1410 budou dostupné k osobnímu předání od 22. 9. 2021 a objednat si je můžete již od 15. 9. 2021 na našem e-shopu nebo si je můžete přijít osobně prohlédnout do naší značkové prodejny PRIM.

e-shopprodejna
Objednávka

prim@prim-hodinky.cz+420 608 762 736

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo máte zájem si objednat hodinky z kolekce PRIM Tourbillon Orloj 1410, neváhejte nás kontaktovat. Z limitované edice 40 kusů je možné si vybrat i konkrétní číslo na přání.

Hodinky PRIM Tourbillon Orloj 1410 budou dostupné k osobnímu předání od 22. 9. 2021 a objednat si je můžete již od 15. 9. 2021 na našem e-shopu nebo si je můžete přijít osobně prohlédnout do naší značkové prodejny PRIM.

e-shopprodejna

Další limitované edice

 • Prim primátor
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIM ŠTEFANIK
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIM DAKAR 2023
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIM METEORITE
  anemptytextline
  více o kolekci
 • LETOUN ZLÍN Z-XII
  anemptytextline
  Více o kolekci
 • SYMBOL ČSR
  anemptytextline
  Více o kolekci
 • AVIATOR
  anemptytextline
  Více o kolekci
 • SPORT CYCLING 2022
  anemptytextline
  Více o kolekci
Navštivte naši firemní prodejnu
Kontakt
+ 420 558 441 193
obchod@prim-hodinky.cz
Adresa
Příborská 1473
738 02 Frýdek-Místek
Otevírací doba
Po-Pá     8:00-16:00
Polední pauza 12.00-12.30

Rádi vás obsloužíme i po 16.00 hod. na základě předchozí telefonické či mailové domluvy.

Další prodejny