1918-2018

Oslavte s limitovanou sérií hodinek PRIM ČSR 100. výročí založení Československé republiky

Hodinky inspirované legendárním modelem PRIM Orlík vyrobeným v roce 1965 národním podnikem Chronotechna. Edice PRIM ČSR byla vyrobena na počest 100. výročí založení Československé republiky.

Rodinná firma a výrobce český hodinek PRIM připravila k letošnímu jubilejnímu výročí naší republiky originální limitovanou edici náramkových hodinek. Jako všechny naše limitované edice PRIM i tato se vyznačuje několika výjimečnými prvky.

Cílem designerů a konstruktérů bylo vytvořit sportovní hodinky, které odkazují na společnou historii ČSR a prvních československých sportovních hodinek PRIM. Zachovali jsme také nejstarší a nejznámější logo PRIM v podobě „bochníkového tvaru“, které se s historicky prvním sportovním modelem PRIM Orlík pojí.

Inspirace

První model hodinek PRIM Orlík, vytvořený na zakázku Československé armády na počátku 60. let se hluboce vepsal do srdcí jeho uživatelů. Proto byl tento model tak jasnou volbou pro společné oslavy 100. výročí a posloužil jako předloha pro výrobu naší limitované edice PRIM ČSR.

Model PRIM ČSR je konstrukčně navržen tak, aby odpovídal náročným požadavkům a trendům dnešní doby. K výročí jsme připravili dva modely, abychom vyhověli rozmanitým požadavkům našich klientů.

Model PRIM ČSR ve stříbrném provedení v limitované sérii 200 ks (100 ks na počest každé země) a model PRIM ČSR LEGENDA v PVD úpravě ve 100 ks sérii.

Modely

PRIM ČSR LEGENDA

Prémiový model vyrobený ve 100 ks sérii s mimostřednou vteřinovou ručkou, odkazuje na první model z roku 1965. Tato legenda se začala psát v roce 1959. V té době Ministerstvo národní obrany zahájilo speciální projekt pod krycím názvem PRŮVOD-A, jehož součástí byl i výzkum výstroje pro průzkumné jednotky ženijního vojska.

Typický je nejen design pouzdra a číselníku, absence datumovky, ale také elegantnější rozměry a safírové sklíčko. Sportovní hodinky PRIM ČSR LEGENDA jsou osazeny švýcarským kalibrem SW 260-1, který naši hodináři modifikovali tak, aby odpovídal naším požadavkům. Pouzdro je vyrobené z ušlechtilé nerezové oceli 316L, dále upravené kartáčováním a leštěním v netradiční PVD barvě.

Detailně promyšlenou boční stranu pouzdra hodinek zdobí číslovka *100, tedy motiv, který symbolizuje výročí založení naší republiky. Na opačné straně je šroubovací korunka doplněna originálním symbolem PRIM. Model je osazen originálními ručkami s luminiscenční vrstvou, které k tomuto modelu bezvýhradně patří. Tento model sportovních hodinek je označen a testován na 10 ATM. Originální číselník se sportovními indexy s luminiscenční vrstvou a s plastickým vzhledem chrání kvalitní safírové sklo. Hodinky jsou uzavřeny nerezovým víčkem s popisem limitované série a s průzorem doplněným originálním symbolem lva, tak aby zůstal zachován detail na pracující strojek hodinek. Hodinky jsou opatřeny speciálním koženým řemínkem se symbolem lva, který podtrhuje celkový význam 100. výročí.

KalibrVoděodolnostRozměry
SW 260-1 (modifikován)10 ATM (šroubovací korunka)∅42 x 12 mm
SkloPouzdroŘemínek
SafírovéUšlechtilá nerezová ocel 316LKožený, 20 mm, zapínání na trn

Kalibr
SW 260-1 (modifikován)

Voděodolnost
10 ATM (šroubovací korunka)

Rozměry
∅42 x 12 mm

Sklo
Safírové

Pouzdro
Ušlechtilá nerezová ocel 316

Řemínek
Kožený, 20 mm, zapínání na trn

PRIM ČSR (DATUM)

Při každém pohledu na tyto hodinky se budete těšit z harmonické souhry barev a tvarů – lunetu jsme ponechali černou, minutová stupnice s luminiscenční barvou a číselník je ve variaci černé, modré, bílé a populární champagne. Sportovní hodinky PRIM ČSR s ukazatelem data jsou osazeny kalibrem Premium Slim Automatic Miyota 9015. Pouzdro je vyrobené z ušlechtilé nerezové oceli 316L, dále upravené kartáčováním a leštěním.

Detailně promyšlenou boční stranu pouzdra hodinek zdobí číslovka *100, tedy motiv, který symbolizuje výročí založení naší republiky. Na opačné straně je šroubovací korunka doplněna originálním symbolem PRIM. Písmeno P je spojeno kruhovým obloukem, který představuje plynutí času. Tento prvek je pro nás klíčovým symbolem naší značky. Model je osazen originálními ručkami s luminiscenční vrstvou, které k tomuto modelu bezvýhradně patří. Tento model sportovních hodinek je označen a testován na 10 ATM. Originální číselník se sportovními indexy s luminiscenční vrstvou a s plastickým vzhledem chrání kvalitní safírové sklo. Hodinky jsou uzavřeny nerezovým víčkem s popisem limitované série a s průzorem na pracující strojek hodinek. Hodinky jsou opatřeny speciálním koženým řemínkem se symbolem lva, který podtrhuje celkový význam 100. výročí.

KalibrVoděodolnostRozměry
Premium Miyota 901510 ATM (šroubovací korunka)∅42 x 12 mm
SkloPouzdroŘemínek
SafírovéUšlechtilá nerezová ocel 316LKožený, 20 mm, zapínání na trn

Kalibr
Premium Miyota 9015

Voděodolnost
10 ATM (šroubovací korunka)

Rozměry
∅42 x 12 mm

Sklo
Safírové

Pouzdro
Ušlechtilá nerezová ocel 316

Řemínek
Kožený, 20 mm, zapínání na trn

Provedení

Pánské luxusní hodinky PRIM ČSR LEGENDA v limitované sérii 100. Exkluzivní hodinky inspirované legendárním modelem Orlík vyrobeným v roce 1965 národním podnikem Chronotechna.

Možnost výběru čísla limitované série u modelu PRIM ČSR LEGENDA.

W01C-10018-A
ČSR LEGENDA A

W01C.10018.A

KOUPIT
W01C-10018-B
ČSR LEGENDA B

W01C.10018.B

KOUPIT
W01C-10018-A
ČSR LEGENDA A

W01C.10018.A

KOUPIT
W01C-10018-B
ČSR LEGENDA B

W01C.10018.B

KOUPIT

Pánské luxusní hodinky PRIM ČSR v limitované sérii 200. Exkluzivní hodinky inspirované legendárním modelem Orlík vyrobeným v roce 1965 národním podnikem Chronotechna.

Možnost výběru čísla limitované série u modelu PRIM ČSR. Po zakoupení této speciální limitované série bude každý kus individualizován jménem vlastníka. V poznámce uveď jméno a příjmení, které si přeješ na limitované sérii zvěčnit.

Historie

Dne 28. října 1918 gradovala dlouhodobá jednání a formování československého státu. Tento den delegace Národního výboru vedená Karlem Kramářem jednala v Ženevě s představitelem protirakouského odboje Edvardem Benešem o vytvoření a podobě samostatného československého státu.

Zpráva o uznání podmínek míru, které obsahovaly i uznání autonomie národů Rakousko-Uherska, což si lid vyložil jako uznání nezávislosti, se rychle šířila a vedla k živelným demonstracím. Na Václavském náměstí promluvil kněz Isidor Zahradník a vyhlásil samostatný Československý stát.

Téhož dne večer v Obecním domě vydal Národní výbor první zákon – zákon o zřízení samostatného státu československého.

Pražský převrat vrcholil 29. října, kdy se v Turčianském Svätém Martinu sjelo 200 politických vůdců Slovenska a přijali Martinskou deklaraci, na jejímž základě se Slovensko připojilo k českým zemím. Byla ustanovena Slovenská národní rada. Tímto aktem se zřekli uherské nadvlády a Uhersku odepřeli právo mluvit jménem slovenského národa.

Následně byla 13. listopadu 1918 schválena prozatímní ústava ČSR, která rozšířila národní výbor na 256 členů a přejmenovala jej na Revoluční národní shromáždění. 14. listopadu se sešlo národní shromáždění, jeho předseda Karel Kramář oznámil konec vlády Habsburské monarchie v českých zemích a vyhlásil volbu prezidenta. Prezidentem byl aklamací zvolen Tomáš Garrigue Masaryk. Následovalo zvolení vedení národního shromáždění a první vlády, do jehož čela byl zvolen Karel Kramář.

Kompletace

3D NÁHLED POUZDRA

3D náhled vyrobeného pouzdra limitované série PRIM ČSR. Na designu hodinek pracovalo naše studio a zaměstnanci více jak 5 měsíců. Vzniklo tak stylové a originální pouzdro hodinek z kvalitní ušlechtilé nerezové oceli 316L, které odpovídá dnešním požadavkům.

Další limitované edice

 • ČSR
  anemptytextline
  více o kolekci
 • CZECH TEAM
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIMÁTOR
  anemptytextline
  více o kolekci
 • TRITIUM
  anemptytextline
  více o kolekci
 • ELEGANCE
  anemptytextline
  více o kolekci
 • TOURBILLON
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PIONEER
  anemptytextline
  více o kolekci
 • SENATOR
  anemptytextline
  více o kolekci
Navštivte naši firemní prodejnu
Kontakt
+ 420 558 441 193
obchod@prim-hodinky.cz
Adresa
Příborská 1473
738 02 Frýdek-Místek
Otevírací doba
Po-Čt     8:30-17:00
Pá          8:30-16:00
Polední přestávka 12.00-12.30
Další prodejny