Cyklistické závody Czech Cycling Tour

Sledujte spolu s námi úspěchy jezdců prestižního závodu Czech Cycling Tour.

Tradiční česká hodinářská značka PRIM od společnosti MPM-QUALITY se nově propojila s českým sportem. Na začátku července 2011 se stala oficiálním sponzorem časomíry 3. ročníku největšího etapového silničního cyklistického závodu v České republice – Czech Cycling Tour 2011.

Jedná se o jediný mezinárodní cyklistický závod na území České republiky, který je zařazený do Světového poháru. Jeho celková délka je 544 km a účastní se jej sedmičlenná družstva závodníků. Skládá se ze čtyř etap, jejichž cílovými městy jsou Uničov, Prostějov, Šumperk a Olomouc.

Fotogalerie 2016 – O pohár hejtmana Olomouckého kraje 

Czech Cycling Tour 2016 – O pohár hejtmana Olomouckého kraje se uskutečnil  od 11. do 14. srpna. Zúčastnili se i čtyři Pro Continentalní stáje a celkem bude na startu dvacet osmičlenných týmů včetně tria českých stájí Whirpool Author, SKC Tufo Prostějov a Klein Constantia.

Závod projel 112 městy a obcemi, měl osm rychlostních prémií a 13 horských prémií. Jezdci absolvovali celkem 539 kilometrů a nastoupali 8 570 metrů. Na úvod čekalo 160 členný peloton ve Frýdku-Místku sedmnáctikilometrová časovka družstev se startem v Buzovské ulici s převýšení 265 metrů.

Druhá etapa o délce 177 kilometrů z Olomouce do Uničova má naprosto stejný scénář jak v  roce 2015 s cílem na Dukelské ulici v Uničově a jezdci při ní nastoupali 2352 metrů. Třetí etapa královská startovala v Mohelnici a na cyklisty čekalo 187 km s převýšením 3992 metrů, v jejímž závěru závodníci třikrát absolvovali proslavené stoupání Ecce Homo ve Šternberku.

Závěrečné, čtvrté, dějství mezi Olomoucí a Dolany měří 157 kilometrů (s převýšením 1963 metrů). Nová trať vedla přes Brníčko, Ecce Homo a Moravský Beroun s cílem na osvědčených okruzích v Dolanech, které závodníci absolvují devětkrát.

„Dva špičkové UCI WorldTour Teamy, stejně jako jezdci dalších kvalitních stájí jsou zárukou opět vynikající cyklistické podívané. Rozhodně je na co se těšit,“ říká za organizátory Jaroslav Vašíček z firmy TTV Sport Group a přidává: „Specifikem závodu je také účast celkem osmi členů ProContinental Teamu Novo Nordisk, který tvoří pouze jezdci s diabetem mellitem.“

Fotogalerie 2015

Fotogalerie 2014

Fotogalerie 2013

Fotogalerie 2011