O kolekci

Oslavte výročí svobody a demokracie s limitovanou sérií hodinek PRIM Symbol ČSR. Navázali jsme tak na vyprodanou edici oblíbeného modelu Symbol a připomínáme si jedno z nejdůležitějších výročí pro Českou republiku. Před 31 lety nastaly zásadní změny jak pro ČSSR, tak pro velkou část světa. Skončila studená válka, padla železná opona a po dlouhých čtyřech dekádách totality se vrátila do tehdejšího Československa demokracie. Naše rodinná firma a výrobce český hodinek PRIM připravila originální limitovanou edici náramkových hodinek PRIM Symbol ČSR. Jako všechny naše limitované edice PRIM i tato se vyznačuje několika výjimečnými prvky.

Cílem designérů a konstruktérů bylo vytvořit sportovní hodinky, které odkazují na symbolickou historii ČSR a navazují na populární model československých sportovních hodinek PRIM Sport. Zachovali jsme nejstarší a nejznámější logo PRIM v podobě „bochníkového tvaru“, které se s historicky prvními sportovními modely pojí.

Model PRIM Symbol ČSR je konstrukčně navržen tak, aby odpovídal náročným požadavkům a trendům dnešní doby. Designéři se inspirovali retro designem 20 let. Elegantně sportovní model s retro designovými prvky. Limitovaná série 50 kusů v černém a 50 kusů v modrém provedení.

PRIM Symbol ČSR

Elegantně sportovní model s novým strukturovaným ciferníkem a s plastickým symbolem lva na pozici čísla 12 chrání kvalitní antireflexní safírové sklíčko. Sportovní hodinky PRIM Symbol ČSR jsou osazeny švýcarským strojkem kalibru SW 260-1. Pouzdro je vyrobené z ušlechtilé nerezové oceli 316L, dále upravené kartáčováním a leštěním. Samozřejmostí je šroubovací korunka doplněna symbolem PRIM. Model je osazen originálními ručkami s luminiscenční vrstvou, které k tomuto modelu bezvýhradně patří. Tento model sportovních hodinek je označen a testován na 10 ATM.

Designéři se inspirovali retro designem 20 let. Specifický designový modrý nebo černý číselník s indexy s plastickým vzhledem chrání kvalitní antireflexní a anti-touch (nezanechává otisky) safírové sklo. Hodinky jsou uzavřeny nerezovým víčkem s popisem limitované série a s průzorem doplněným symbolem lva tak, aby zůstal zachován detail pracujícího strojku hodinek. Hodinky jsou opatřeny speciálním koženým řemínkem se symbolem lva. Nově navržená luneta, podtrhuje celkový vzhled modelu PRIM Symbol ČSR. U této limitované edice samozřejmě nechybí speciální krabička, originální záruční list a servisní kartička.

Specifikace

KalibrVoděodolnostRozměry
SW 260-110 ATM (šroubovací korunka)∅42 x 12 mm
SkloPouzdroŘemínek
Safírové antireflexníUšlechtilá nerezová ocel 316LKožený se symbolem lva, 20 mm, zapínání na trn

Specifikace

Kalibr
SW 260-1

Voděodolnost
10 ATM (šroubovací korunka)

Rozměry
∅42 x 12 mm

Sklo
Safírové antireflexní

Pouzdro
Ušlechtilá nerezová ocel 316L

Řemínek
Kožený se symbolem lva, 20 mm, zapínání na trn

Provedení

Limitovaná série 50 kusů hodinek v černém a 50 kusů v modrém provedení, která symbolizuje výročí založení naší republiky.

PRIM SYMBOL 2020_black
PRIM Symbol ČSR – A

W01P.13132.A

VYPRODÁNO
PRIM SYMBOL 2020_blue
PRIM Symbol ČSR – B

W01P.13132.B

VYPRODÁNO

Provedení

Limitovaná série 50 kusů hodinek v černém a 50 kusů v modrém provedení, která symbolizuje výročí založení naší republiky.

PRIM Symbol ČSR – A

W01P.13132.A

VYPRODÁNO
PRIM Symbol ČSR – B

W01P.13132.B

VYPRODÁNO

Symbol – 1989!

sametová revoluce

Sametovou revoluci jsme si zvykli vnímat díky rychlosti jejího průběhu jako sled událostí, které vyvrcholily vítězstvím demokracie a porážkou komunistického režimu. Přechod k demokracii, ale není jen kontinuem protirežimních akcí.

„Měl to být jen další běžný pátek v totalitním Československu – a po většinu dne taky 17. listopad 1989 obyčejný byl. Nikdo netušil, že už v podvečer vypukne revoluce, že se už za několik hodin začne hroutit komunistický režim a životy doslova všech se změní k nepoznání. Spouštěcím momentem byla pražská demonstrace studentů, která byla brutálně napadena policií – a v lidech se konečně něco hnulo. Fakt, že „bijí naše děti“ byl poslední kapkou, ke studentům se přidali herci a postupně celý zbytek společnosti, včetně dělníků. Revoluce, která začala policejním násilím a skončila prvními svobodnými volbami po čtyřiceti letech totality, nebyla vykoupena jediným lidským životem. Proto dostala název „sametová“.

Zdroj: www.spolecnestoleti.cz/cs/pribehy-30-let

Sametová revoluce v Československu byla velmi rychlá. Nejlépe to vystihuje dnes už dobře známý bonmot britského historika Timothy G. Ashe, který tvrdil, že v Polsku trvala revoluce deset let, v Maďarsku deset měsíců, v NDR deset týdnů a v Československu deset dnů. Situaci v tehdejší střední Evropě popsal velmi přesně. I když revoluce trvala velmi krátce a o to intenzivněji, měla vlastní dynamiku a můžeme ji rozdělit do jednotlivých fází. Den 28. listopad 1989, patřil k rozhodující fázi sametové revoluce. Průvod studentů 17. listopadu 1989 byl brutálně potlačen a to následně vedlo k dalším demonstracím v následujících dnech. Za dva dny na to bylo v Praze založeno Občanské fórum (OF) a v Bratislavě Verejnosť proti násiliu (VPN).

Více na: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2989553-28-listopad-1989-rozhodujici-faze-sametove-revoluce

Další limitované edice

 • Prim primátor
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIM ŠTEFANIK
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIM DAKAR 2023
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIM METEORITE
  anemptytextline
  více o kolekci
 • LETOUN ZLÍN Z-XII
  anemptytextline
  Více o kolekci
 • SYMBOL ČSR
  anemptytextline
  Více o kolekci
 • AVIATOR
  anemptytextline
  Více o kolekci
 • SPORT CYCLING 2022
  anemptytextline
  Více o kolekci
Navštivte naši firemní prodejnu
Kontakt
+ 420 558 441 193
obchod@prim-hodinky.cz
Adresa
Příborská 1473
738 02 Frýdek-Místek
Otevírací doba
Po-Pá     8:00-16:00
Polední pauza 12.00-12.30

Rádi vás obsloužíme i po 16.00 hod. na základě předchozí telefonické či mailové domluvy.

Další prodejny