Srovnání hodinek PRIM s tritiem a s luminiscenční vrstvou

Ampulky s tritiem, které svítí na indexech a ručičkách našich hodinek z řady PRIM Sport Tritium mají jiné vlastnosti než standardně používané technologie jako jsou luminiscenční barvy. Díky vrstvě luminiscenční barvy nebo ampulek tritia dojde k zvýraznění indexů za snížených světelných podmínek nebo ve tmě. Klasická směs luminiscenční barvy se nanáší v různých vrstvách. Má vliv na svítivost a délku svítivosti neboli vyzařování světla, které pojme od jiného světelného zdroje. Vyzařování luminiscenční barvy je po nasvícení velmi intenzivní na rozdíl od ampulek tritia viz fotografie pořízena těsně po nasvícení cca do 1 minuty. Hodinky s použitím tritia jsou nahoře a vpravo.

Po několika minutách je vyzařování zhruba stejné u obou variant. Viz fotografie cca 5 min. po nasvícení.

Na třetím snímku je vidět jak luminiscenční indexy téměř nevyzařují světlo na rozdíl od ampulek tritia. Viz fotografie cca 25 min. po nasvícení.

A tak tomu je i nadále. Luminiscenční indexy vyzařují světlo stále méně, ale ampulky s tritiem svítí pořád stejnou intenzitou. U luminiscenčních indexů samozřejmě záleží jakým světlem indexy budou nasvíceny. Zda umělým či slunečním světlem a také jak dlouho. To vše má vliv na svítivost.

Poslední snímek je vyfocen 15 hodin po nasvícení.

Hodinky byly vystaveny umělému světlu po dobu cca 30 vteřin a svítivost luminiscence je tomu úměrná.
Další informace o ampulkách s tritiem v našich hodinkách naleznete v dokumentu Bezpečnost a záruka.