Závod míru U23

Sledujte spolu s námi úspěchy cyklistů na prestižním Závodu míru U23

Více informací na www.zavodmiruu23.cz/
Facebook: www.facebook.com/ZavodMiruU23/
Foto: Jan Brychta / Závod míru U23

Ročník 2019

Druhý víkend v červnu byl pro náš tým ve sportovní duchu, a to proto, že se jel prestižní Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 2019. Jako hrdý generální partner gratulujeme všem zúčastněným a výhercům.

Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations‘ Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund a stal se zástupcem sedmé země, která dokázala tento prestižní podnik ovládnout.

Fotogalerie 2019

Ročník 2017

Jako hrdý generální partner gratulujeme všem zúčastněným a výhercům.

Vítězem pátého ročníku Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa / Course de la Paix U23 se stal belgický reprezentant Bjorg Lambrecht, který se do žlutého trikotu oblékl po sobotní královské etapě. Český jezdec Michal Schlegel si dnes vedl opět skvěle, dojel do cíle etapy se startem i cílem v Jeseníku šestý a celkově se posunul na vynikající druhé místo.

Fotogalerie z ročníku Závodu míru 2017

Ročník 2016

Jako hrdý generální partner gratulujeme všem zúčastněným a výhercům Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 2016.

Vítězem Závodu míru 2016 jezdců do 23 let se stal Francouz David Gaudu. Růžový trikot uhájil v závěru poslední etapy, když prakticky celou etapu dlouhou 160 kilometrů se startem i cílem v Jeseníku jej virtuálně držel český reprezentant Michal Schlegel. Dlouho byl v úniku a soupeři jeho skupinu dojeli až osm kilometrů před cílem. Etapu vyhrál Belgičan Bjorg Lambrecht, Schlegel projel cílem na 22. místě a v celkovém obsadil jedenáctou příčku.

Fotogalerie z ročníku Závodu míru 2016

Ročník 2015

Jako hrdý generální partner gratulujeme všem zúčastněným a výhercům Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 2015.

Vítězem Závodu míru U23 2015 se stal rakouský jezdec Gregor Mühlberger, ale prvenství vybojoval tím nejtěsnějším rozdílem. Lépe řečeno jen díky lepšímu součtu umístění ve všech etapách, protože Belgičan Loic Vliegen měl po třech etapách a 395 kilometrech naprosto stejný čas. Třetí skončil Nor Odd Christian Eiking, nejlepší z našich cyklistů byl podle očekávání Josef Černý, který obsadil jedenácté místo.

Fotogalerie z ročníku Závodu míru 2015

Ročník 2014

Jsme rádi, že jsme opět mohli podpořit naše i zahraniční cyklisty na Závodu Míru a jako sponzor časomíry dohlížet na správné časy všech závodníků. Jako hrdý generální partner gratulujeme všem zúčastněným a výhercům Závodu míru U23 2014.

Jednoznačným králem Závodu míru 2014 jezdců do 23 let, který byl zařazen do druhé kategorie kalendáře UCI, se stal australský jezdec Samuel Spokes hájící barvy české stáje Etixx. Z českých jezdců skončil nejlépe cyklokrosař Michael Boroš, který obsadil sedmé místo.

1. Spokes (Austr./Etixx) 4:04:12, 2. van Broekhoven (Belg./VL Technics-Abutriek), 3. Mas (Šp./Specialized-Fundacion)

Fotogalerie z ročníku Závodu míru 2014