PRIM Dakar 2022 příběh pokračuje

Sledujte s námi Dakar 2022

TŘETÍ ETAPA – VYKLEPANÝ JAKO STARTKY

„Necelých 600 Km, z toho je část rychlostky složena z navigační části kde se jezdci pohybují podle azimutů, druhá část měřeného úseku je složena z testu pravidelnosti. 🚘

Vyklepaný jako startky, ale jsme v cíli 3 etapy🙏 dnes to byla etapa za odměnu, rychlá, svižná bez dun a měkých písků🤘 Samík se nám zastavil na 300 km uprostřed speciálky, závadu na elektrice jsme odstranili na místě a jeli jsme dál🙏 časovou ztrátu už jsme nedohnali, ale jsme v cíli a to je hlavní ❤️🚘

Dnešní etapa nás posunula o pár příček vejš ☺️ ale co je důležitější, že stále jedeme a řešíme jen drobnosti. Nezahrabáváme se, neztracíme se 💅 jen stanovených rychlostí stále nedosahujeme 😂 píše na své FB stránce Ollie.

Fotograf: Petr Šedivý, IG – @sedivyphotography, web – www.sedivyphotography.com

DRUHÁ ETAPA – ZRUŠENA Z DŮVODU DEŠTĚ

„Druhá etapa 🚘 něco málo přez 600 Km díky dešti byla ZRUŠENA. ❌ 

I tak jsme museli absolvovat přejezd do dalšího Bivaku v délce 650 Km 📛 večer jsme bez asistence, auto si musíme opravit sami😟Naštěstí to vypadá, že kromě rutinní prohlídky budeme vyměňovat jen baterii 🙏
👉 Jedeme společně dál, jste součástí naší cesty Z kopřiv na Dakar 🤙 oznamuje Ollie fanouškům.

Fotograf: Petr Šedivý, IG – @sedivyphotography, web – www.sedivyphotography.com

PRVNÍ ETAPA – RÁNO POŘADATELÉ POSUNULI START KVŮLI MLZE NA TRATI

„Jsme v cíli první etapy 🙏 o délce 309 Km, z toho máme měřených cca 110Km 🚘 Jak to dnes bylo těžký dokresluje foto našich jezdců.

Bylo to hodně těžký 😟 tohle byla etapa hodná Dakaru 👌 takhle těžký začátek nikdo z nás nečekal, rozježděná písečná koryta, kamenité výjezdy, pro nejslabší kategorii H1 nesmyslné rychlostní limity……“ – Ollie Roučková

Fotograf: Petr Šedivý, IG – @sedivyphotography, web – www.sedivyphotography.com

TĚŽKÝ DEN V PROLOGU

„Už v prologu se ukázalo jak je nejslabší kategorie H1 rychlá 🙈 jedeme na hraně auta a v rozježděném písku ne a ne dosáhnout stanovených rychlostí 🚘

Držte nám palce Samík šlape jak má, ale stejně nestačí…. Zítra nás čeká dlouhý den ve kterém máme dva měřené úseky 🇨🇿popisuje na své facebookové stránce Ollie.

Fotograf: Petr Šedivý, IG – @sedivyphotography, web – www.sedivyphotography.com

SHAKEDOWN PŘED DAKAREM 2022!

„První den testů před Dakar Rally 2022, zatím jsme stihli jednou zapadnout na mini muldě, díky mé skleróze 🙈 to se prostě stane, že zapomeneš zapnout volnoběžky 💅 pak nám chvilku trvalo než jsme pochopili systém jízdy na azimut 🤘 ale auto jede na všech svých 60 KW 👌

💪🤩Jen tak dál! Samík drží, kluci mechanický zatím řeší jen male problémy 🙏 jen tak dál !!!! “ – Ollie Roučková

Fotograf: Petr Šedivý, IG – @sedivyphotography, web – www.sedivyphotography.com

TECHNICKÉ A ADMINISTRATIVNÍ PŘEJÍMKY

„Máme velkou radost, přejímky jsou úspěšně za námi 🙏 celý den jsme sbírali razítka 🤩 večer jsme byli lehce použitý, ale mise je splněna 🇨🇿 teď nás čeká shakedown 🚘 radostně oznamuje Ollie.

Fotograf: Petr Šedivý, IG – @sedivyphotography, web – www.sedivyphotography.com

COVID TEST #2

„Držte nám palce 🙏 zítra se dozvíme jestli můžeme vlítnout do závodu 🚘 – Ollie Roučková

Fotograf: Petr Šedivý, IG – @sedivyphotography, web – www.sedivyphotography.com

NÁŠ ODLET NA DAKAR 2022 A POVÍDÁNÍ O CESTĚ

„Zdravíme z “nultého bivaku” před Dakar Rally 2022! Dnes nás čeká trocha práce na Samíkovi, chystáme vše na dva dny testování….“ posílá Ollie pozdrav.

TECHNIKA VYZVEDNUTA

„Ani letošní vyzvednutí techniky se neobešlo bez totálně vybité baterky 🤘 Pořadatele nám tak trochu nechali u Sršně rozsvícená světla 😂😂😂 po 3 hodinách jsme se nakonec dostali do prvního bivaku na stadionu🤪 cesta to byla úmorná, ty přejezdový vzdálenosti jsou tu opravdu veliký, spousta aut všude co jezdí hodně kontaktní motokros 🙈
👉👉 Samík zatím vypadá, že je bez škrábnutí, naskočí na první otočení klíčku 🙏 píše na své facebookové stránce Ollie Roučková.

COVID TEST #1 – MÁME VŠICHNI NEGATIVNÍ TEST

„Přátelé s radostí oznamuji, že máme všichni negativní test 🙏 ale, že to byly nervy 🙈 zítra ve 4.55. odlétáme do Saudské Arábie, odkud se vám budeme snažit co nejdříve nahlásit 🇨🇿 oznamuje svým fanouškům Ollie Roučková.

FRANCIE DOBITA – CZECH SAMURAIS DEFINITIVNĚ MÍŘÍ NA DAKAR CLASSIC

Nabíráme kurs Marseille… 🙃 konečně naložená – 2 auta a plaťák se Samíkem. 🚦 Cílem logistické operace je doprava techniky do francouzského přístavu, nalodění na DAKARSKÝ trajekt a následné odplutí do saúdskoarabského přístavu Džidda na pobřeží Rudého moře. 🚢

Na místě nalodění musíme být 25.11. v půl třetí ⏰, nic jsme proto neponechali náhodě.

Nejstarší francouzské město, nejdůležitější přístav… Všemi těmito nej se může chlubit jihofrancouzské město Marseille. Do kosmopolitního města míří závodní i doprovodná technika takřka z celé Evropy. Dakar 2022 se i pro tým CZech Samurais stává realitou.

Část přístavu v Marseille se právě proměnila v jedno z nejzajímavějších evropských parkovišť. Sešly se tu závodní týmy kategorií Classic, aby organizátorům Rallye Dakar předaly svá vozidla pro plavbu do Džiddy, kde 3. ledna odstartuje 44. ročník legendárního závodu.

Z Roudnice do Marseille na vleku
Pilotka Ollie Roučková se rozloučila se Samíkem, svým závodním Suzuki Samurai doprovázeným servisním Fiatem, kterého fanoušci znají pod jménem Sršeň, v němž má tým zázemí. Z bezpečnostních důvodů i letos byly omezeny technické přejímky. Ještě před odevzdáním techniky tým čekala v roudnických dílnách ROBUS nelehká nakládka náhradních dílů do doprovodného vozidla Fiat Ducato Maxi.
„Nečekal jsme, že naložení doprovodky bude tak časově náročné. Jedná se o můj první Dakar, tak je pro mě vše takřka nové. Ale zvládli jsme to,“ komentuje balení techniky navigátor Robert Knobloch.

„Odevzdala jsem klíčky od Samíka a doufám, že se za měsíc oba sejdeme bez nějakého škrábance. Je to hodně emotivní, přece jen teď to naše auto bylo na dennodenním programu, a tak nějak si neumím představit, že s klukama nebudeme na dílně od 4 ráno do 22.00,“ říká pilotka Ollie Roučková, dvojnásobná účastkyně Rally Dakar.

Samurai se postavil na vlastní kola až v přístavu, celou cestu strávil na vleku. Klasické sychravé počasí dalo zabrat, ale po víc jak 18 hodinách tým zaparkoval v přístavu, kde si posádka dala pomyslných dvacet, před maratonem přejímek.

Od nakládky po přejímku:

 • Posádka nakládky – pilot: Ollie Roučková, navigátor: Robert Knobloch,
 • Mechanik: Gabriel Zubor, řidič: Luboš Konrád, fotograf: Petr Šedivý
 • Doprovodná technika – Fiat Ducato Maxi
 • Závodní technika – Suzuki Samurai
 • Asistenční auto – pouze převoz Francie/ČR – Mercedes
 • Ujetých km – 1500 km (jedna cesta)
 • Čas strávený za volantem – 18 hodin
 • Čas strávený v přístavu – 2 hodiny
 • Počasí ve Francii – 8 C, vytrvalý déšť
 • Vypité kávy – 40 porcí
 • Snědených baget Paukert Bistro – 12 ks

Samík pluje lodí do Džiddy
„Hotovo. Čekání v přístavu se nám protáhlo na několik hodin, ale vše máme úspěšně za sebou. Zbytek přejímek dořešíme v Saúdské Arábii. Samík je připraven na plavbu do Džiddy,“ zhodnotil mechanik Gabriel Žubor.

Nyní čeká celý tým měsíc relativního klidu. Posádka bude trénovat fyzickou kondici. Pokud budete mít před a během Dakaru zájem přečíst si aktuální informace o posádce CZech Samurais, sledujte:

Facebook profil Ollie Roučková, web www.rouckova.cz anebo taky zbrusu nový YouTube kanál CZech Samurais. Pokud se na YouTube přihlásíte k odběru novinek, nic zásadního vám již neunikne.

Fotograf: Petr Šedivý, IG – @sedivyphotography, web – www.sedivyphotography.com

Informace z předešlých ročníků Rally Dakar najdete v článku

PRIM Dakar – příběh od roku 2009