Czech Team Tokio 2020

Sledujte s námi
Czech Team Tokio 2020

OLYMPIJASKÝ BĚH 2021

Více než 71 tisíc závodníků se 8. září po celém Česku postavilo na startovní čáru T-Mobile Olympijského běhu. Do největší běžecké události se zapojili už v dopoledních hodinách žáci na 320 školách. Přesně v 18 hodin se díky živému startu z éteru Radiožurnálu rozeběhli závodníci na 89 místech republiky.

Pražský závod v oboře Hvězda odstartoval herec Václav Neužil a navázal tak na legendárního běžce Emila Zátopka, který si roli startéra vyzkoušel hned při prvním ročníku Olympijského běhu v roce 1987 na Strahově. „Je to pro mě premiéra startovat závod, ale je to krásný pocit, že mohu po 35 letech navázat právě na Emila Zátopka,“ řekl Neužil, který excelentně ztvárnil Zátopka ve stejnojmenném filmu.

„Tady ve Hvězdě jsem strávil pět let běháním při přípravě na natáčení filmu Zátopek. Běh se pro mě stal skoro denním chlebem. Teď to trošku po filmování opadlo. Chodím si zaběhat, jenom když se mi chce,“ prozradil Neužil.

Herec měl tu čest před startem předat hodinky Prim závodníkovi Zbyňkovi Fojtíkovi, který absolvoval všech 35 ročníků. „Pamatuji si, že jsem byl tenkrát na vojně a kvůli závodu jsme jeli do Prahy. Mám i snímek s panem Zátopkem právě z roku 1987,“ uvedl nadšený běžec. „Teď už nemám žádné velké cíle, ale běh mě stále moc baví.“

Pozitivní energie
Závod proběhl 8. září, symbolicky měsíc po konci olympijských her v Tokiu. Ještě jednou jsme si tak mohli připomenout úspěchy všech našich olympioniků. Někteří z nich byli na závodech po celém Česku osobně přítomni. Například zlatý střelec Jiří Lipták, gymnastka Aneta Holasová, zápasník Artur Omarov či judista David Klammer.

„Bylo to moc hezké. Hlavně to nadšení malých dětí do běhání se mi líbilo. Předávala jsem v cíli s ostatními olympioniky běžcům pamětní medaile a ze závodníků sálala úžasná energie, jak byli šťastní,“ těšilo atletku Kristiinu Mäki, která se v Tokiu probojovala až do olympijského finále závodu v běhu na 1500 metrů. Ambasadoři letošních závodů byli tenistka Lucie Šafářová, skateboardista Maxim Habanec a zápasnice Adéla Hanzlíčková.

Již sedm let je generálním partnerem Olympijského běhu společnost T-Mobile. „Od začátku jsme byli z tohoto projektu nadšeni, protože to přesně pasuje do naší sponzoringové strategie. Navíc si tento skvělý běh zažijete offline, a pak ty zážitky z běhu sdílíte online,“ řekl Ladislav Báča, marketingový ředitel společnosti T-Mobile.

Trasy T-Mobile Olympijského běhu jsou dlouhé zpravidla od 5 do 10 kilometrů, je to tedy pro běžce „hobbíky“, aby se mohl zapojit opravdu každý. Letošní motto je totiž běžet to „olympijsky“ – tedy s radostí z pohybu, s odvahou, naplno a férově. Zkrátka tak, jak by ke sportu měl přistupovat úplně každý sportovec.

Na podporu dětí
Část z každého dospělého startovného jde na podporu sportování dětí z České olympijské nadace. Letos se podařilo vybrat historicky nejvyšší částku, a to téměř 530 000 korun, kdy 100 000 korun darovala Nadace ČEZ.

Hlavním cílem projektu je oslava olympijských hodnot spojena se založením Mezinárodního olympijského výboru a tradičně se koná v červnu na Olympijský den. Zářijový termín je výjimkou kvůli celosvětové pandemii. „Letošní ročník se znovu povedl. Těšíme se, že se příští rok potkáme na startu v tradičním červnovém termínu,“ uvedla Daniela Marková, projektová manažerka T-Mobile Olympijského běhu.

PŘEDÁNÍ VÝROČNÍCH HODINEK PRIM CZECH TEAM NA OLYMPYJSKÝCH FESTIVALECH LUCIÍ ŠAFÁŘOVOU A ADAMEM ONDROU

Výherce hodinek:
Praha – hodinky získal návštěvník, který prošel vstupní bránou v 15:16 což byl čas za který zajeli Šlouf s Dostálem svůj medailový závod
Brno – hodinky získal návštěvník, který prošel vstupní bránou ve 13:00 stejně jako Adam Ondra vystoupil na pódium festivalu v Brně

KOLEKCE PRIM SPORT CZECH TEAM PRO SPORTOVCE JE KONEČNĚ PŘEDSTAVENA! LIMITOVANÁ EDICE A JEJÍ PŘEDPRODEJ – COMING SOON!

Sportovní lezec a medailová naděje Adam Ondra, vodní slalomář a obhájce bronzové medaile z Ria Jiří Prskavec a další vodní slalomářka Kateřina Minařík Kudějová jsou prvními sportovci, kteří už mají doma kompletní Olympijskou kolekci Tokio 2020. Sadu oblečení pro odložené hry v Tokiu si vyzvedli v areálu Chuchle Arena v Praze a pochvalovali si zejména její funkčnost a výraznost.

Hlavním motivem olympijské  kolekce pro sportovce je nápis Czech Republic s jeho japonským ekvivalentem. Spojovacím grafickým prvkem kolekce je gymnastická figura na počest úspěšných olympijských medailistů včetně Věry Čáslavské.

Každý sportovec dostane také speciální edici hodinek Prim – PRIM Sport 64 Tokio Czech Team s vyrytým vlastním jménem. Již brzy bude nová kolekce PRIM Sport 64 Tokio Czech Team dostupná i pro fanoušky!

https://www.olympijskytym.cz/video-navod-fasovani