Začátky hodinářské výroby

Začátky hodinářské výroby

Za začátek průmyslové hodinářské výroby lze považovat rok 1946, kdy byl v Liberci zřízen podnik Chronotechna. Od dva roky později byl založen národní podnik Chronotechna se sídlem ve Šternberku. Plán na výrobu náramkových hodinek vznikl již v roce 1948 a však k jeho realizaci došlo až v 50 letech. V roce 1954 bylo vyrobeno prvních 5 prototypů hodinek, které vycházely z předlohy francouzského strojku LIP R 25. Měly 15 rubínových kamenů, kotvový krok a samokompenzační vlásek. Sériová výroby byla zahájena v roce 1957.

V té době dala Chronotechna jméno PRIM budíkům a nástěnným hodinám a následně se stejná značka začala používat i pro náramkové hodinky v pobočném závodě Chronotechny v Novém Městě. S postupnou elektronizací začal quartzové strojky pro Chronotechnu vyvíjet a vyrábět i závod TESLA Rožnov.

Tradice a kvalita

Odborníci věnovali mnoho času testování, kontrolám, a tak vznikly hodinky které byly přesné, spolehlivé a odolné. Stejně tak v současnosti všechny naše hodinky prochází každodenními testy, ale jsou to hlavně spokojení zákazníci, kteří každodenním nošením potvrzují kvalitu hodinek. Naši spokojení zákazníci nás motivují a tím naše hodináře nutí neustále zlepšovat chod, design a odolnost hodinek.

Privatizace

Privatizace

Po roce 1989 byl národní podnik Chronotechna privatizován. Po Sametové revoluci však nastaly změny a značka tak začala chátrat. Závod v Novém Městě nad Metují byl v roce 1994 nucen ukončit výrobu a po celou dobu montuje hodinkové strojky ze zásob dílů, až do doby, kdy slavná značka PRIM byla na českém trhu zapomenuta. Jednotlivé podniky Chronotechny (Elton) postupně nezvládaly neefektivní socialistickou výrobu a distribuci, byly rozkradeny a zbankrotovaly. Výroba vlastních strojků tak byla z ekonomických a technických důvodů ukončena v polovině devadesátých let a při výrobě hodinek PRIM se začaly používat výhradně zahraniční strojky.

Značka PRIM se zásluhou firmy MPM-Quality v roce 2001 začala znovu prosazovat na českém trhu, ale také v zemích Evropské Unie, USA a Asie. To je PRIM od výrobce hodinek, který značku koupil v roce 2001 od bývalého výrobce Chronotechny a vlastníka značky a všech práv pro značku PRIM.

Rozvoj a expanze

Naše společnost zabývající se výrobou a distribucí hodinek již od devadesátých let proto zakoupila v roce 2001 ochranné známky PRIM od Chronotechny (Eutech) a navázala na tradici původní české značky ve všech časoměrných produktech. Postupně jsme téměř upadající jméno PRIM uvedli znovu do hodinářského života.

Hned v následujícím roce jsme se vrátili i na slovenský, polský a postupně i na evropský trh. Dnes máme pobočky ve všech zemích Vyšegradu a partnery v mnoha zemích Evropy i světa. Vyrábíme dostupné a kvalitní hodinky pro běžné nošení, společenské příležitosti a sport, tak jak to bylo u značky PRIM i po dlouhá léta v minulosti.

Ochranné známky

Současnost

Současnost

Základem pro úspěch a obnovu dávno zapomenuté značky PRIM bylo dlouholetá spolupráce s obchodníky, kteří naší značce věří a byli schopni bezprostřední komunikace se zákazníkem a s tím oživit zájem o kvalitní mechanické hodinky za dostupné ceny. Nedílným podnětem pro náš vývoj a rozvoj společnosti je rostoucí náročnost a odlišnost zákazníků.

Hodinky PRIM z naší produkce jsou neustále testovány a vylepšovány, proto určují trendy v oboru. Mezi naše zákazníky patří významné osobnosti, sportovci, celebrity ale především Vy naši nároční zákazníci, kteří oceňují každodenní výdrž a kvalitu hodinek PRIM. Naší designeři a hodináři přímo v centrále naší společnosti pravidelně vymýšlejí nové kolekce a využívají nejnovější technologie a materiály.

PRIM jsou poctivé hodinky dělané s láskou, tradicí a zkušeností. V novém miléniu jsme dali hodinkám PRIM nová srdce v moderním kabátě, a obnovili to, co bylo po pádu socialismu zapomenuto.  Klasický a nadčasový vzhled PRIM hodinek se stal synonymem pro jednoduchou eleganci. Přitažlivost českých hodinek PRIM spočívá v detailně promyšleném vzhledu, který perfektně doplní společenský outfit stejně efektně, jako ten ležérní. Hodinky PRIM jsou jedinečné modely, s kterými vystoupíte z davu a budete vlastnit originální kousek.

LOGO 1+1 CZMade
Preciosa a Czech made

Vyrábíme hodinky také pro světově známou Preciosu a propagujeme po světě nejen komponenty českých sklářů, ale i tradici a kvalitu hodinářské výroby pod značkou PRIM v kombinaci s naším originálním designem. Využíváme zázemí silné firmy s 25 lety zkušeností v oboru hodinařiny, jsme jako jediní v hodinářském segmentu držiteli certifikátu CZECH MADE a každoročně pravidelně certifikujeme nové modely PRIM.

Cerifikáty
LOGO 1+1 CZMade
Technologie a kompletace

Naše firma využívá dlouhé 25leté tradice a zkušenosti v hodinářství, a proto jsme schopni zkompletovat hodinky, které můžeme porovnávat se světovou konkurencí moderních hodinek. Mezi naše partnery patří největší hodinářské firmy světa, které využívají nejmodernějších a nejpřesnějších technologií k výrobě strojků (země jako Japonsko, Švýcarsko,  Hong-Kong, Taiwan, Čína).

Hodinky PRIM jsou kompletovány a navrhovány přímo v centrále naší společnosti. Vytváříme části hodinek, ale neopomínáme a využíváme světových partnerů se kterými spolupracujeme a víme, že dodávají nejsofistikovanější a nejmodernější technologicky náročné části hodinek v nejvyšší možné kvalitě. Vytváříme hodinky, které podtrhují charakteristiku majitele, a hlavně jsou vyrobeny z kvalitních materiálů za dostupnou cenu pro naše zákazníky.