Typy strojků

Typy strojků

Quartzový strojek

Zde je použit krystal jehož kmitočet řídí přesnost hodinkového strojku. Jde o strojky s bateriovým pohonem, které jsou velmi přesné a vykazující malé odchylky chodu. Životnost baterie závisí na mnoha faktorech užívání, obvykle bývá 2 roky.

Quartz – výhody:
1. Přesnost
2. Nárazuodolnost
3. Bezstarostnost při odložení hodinek (strojek je poháněn baterií)

Mechanický strojek

U mechanických strojků rozlišujeme manuální či automatický nátah. Strojek s manuálním nátahem je možné nátahnout pouze ručně pomocí korunky. Zatímco automatem nazýváme mechanický strojek natahující se za pomocí závaží umístěného na rotoru, které při běžném nošení hodinek svinuje pružinu tím, jak se otáčí přirozeným pohybem ruky. Proti přetažení je pružina opatřena tzv. kluznou spojkou. Automaty lze samozřejmě i ručně natáhnout korunkou.

Automat – výhody:
1. Úžasná historie mechaniky vyústěná v dokonalý stroj bez elektrické energie
2. Životnost strojku
3. Při odložení se zastaví v rámci rezervy chodu – odložením do automatického natahovače hodinek se Vám hodinky nikdy nezastaví

Funkce chronografu

Chronografická funkce je jednou z nejpopulárnějších hodinářských „komplikací“ neboli přídavných funkcí a její provedení bývá zajímavé i z estetického hlediska. Slovo chronograf doslova znamená „time writer“ neboli zapisovač času. Chronografy jsou hodinky s funkcí přesného měření zvolených časových úseků, tzn. že hodinky mají v sobě integrovanou funkci stopek. Chronograf se obvykle ovládá dvěma korunkami.

Chronografy mohou mít pohon jak quartzový, tak i mechanický s manuálním či automatickým nátahem. Mechanické chronografy jsou obecně vyšší, než jednoduché hodinky, protože komplikovaný strojek zabere v hodinkovém pouzdře více místa. Mechanický chronograf nabízíme každoročně v limitovaných sériích PRIM.

Tourbillon

Královská hodinářská komplikace – Tourbillon. Tourbillon je mechanismus, který kompenzuje (vyrovnává) vliv gravitace země na přesnost chodu hodinek. Jde o mechanický kotvový mechanismus umístěný uvnitř pohyblivé platformy se setrvačkou uprostřed a otáčející se kolem vlastní osy jedenkrát za jednu minutu a tím je zajišťována změna polohy setrvačky vůči zemskému jádru. Jde o jednu z tzv. komplikací vysoké hodinařiny – Haute Horlogerie. Vynalezl jej A. L. Breguet v roce 1795. Hodinky s tourbillonem nabízí pouze kvalitní hodinářské značky a je to vodítko pro prvotní posouzení kvality značky.

Strojky

Hodinky PRIM jsou kompletovány a navrhovány přímo v centrále naší společnosti. Vytváříme části hodinek, ale neopomínáme a využíváme světových partnerů se kterými spolupracujeme a víme, že dodávají nejsofistikovanější a nejmodernější technologicky náročné části hodinek. Naší partneři jsou největší firmy na světě, které využívají nejmodernějších a nejpřesnějších technologií.

Značky strojků

Značky strojků

sellita_strojek_600x600

Sellita

– ve spolupráci s předním švýcarským výrobcem

Švýcarská firma založena v roce 1950 v La Chaux-de-Fonds. Společnost má dlouhou tradici v oblasti kompletace, designu a výroby kvalitních mechanických strojků. V průběhu let se Sellita stala důležitým pilířem švýcarského hodinářského průmyslu.

S hrdostí na svou nezávislost se Sellita stará o všechny značky a zachází se všemi jejími klienty za stejných podmínek. S vědomím potřeby pracovat pro klienty, kteří jsou někdy konkurenty, udržuje společnost Sellita nejpřísnější důvěrnost, aby co nejlépe chránila zájmy svých různých klientů. Sellita je neustále odhodlána reagovat na specifické potřeby a očekávání každého klienta. Proto si spolupráce s takovou firmou velice vážíme.

sel_toplogo
sellita_strojek_600x600

Ronda
Swiss Made

Ronda je nezávislá Švýcarská manufaktura hodinových strojků, která má své výrobní závody ve Švýcarsku a Asii. Produkují vysoce kvalitní quartzové a mechanické strojky, které jsou neustále vyvíjeny. To je jeden z důvodů, proč jsou na trhu využívaní jako partneři pro mnoho světových značek jako jsme my.

Citizen Miyota
Japan

Společnost Citizen založena v roce 1918, patří mezi jedny z největších, uznávaných předních světových výrobců hodinek, jemné mechaniky a elektroniky (kalibry pod jiným názvem značek nesou právě vždy název Miyota).

NOVINKYVIDEO

Valanvron
Swiss Made

Švýcarská manufaktura, která vyrábí kvalitní mechanické strojky nesoucí označení „swiss made“. Moto společnosti „spojujeme kvalitní, pokročilou technologii a mechaniku se švýcarským řemeslem“.

Seiko – TMI
Japan

V roce 1881 založil firmu Kintaró Hattori. Seiko je jedním z mála plně integrovaný výrobců hodinek, který navrhuje a vyvíjí vlastní kalibry za použití špičkových technologií. Pod značkou Seiko byly představeny inovativní řešení u elektronických hodinek, roku 1969 to byly první quartzové hodinky, později firma představila první quartzový chronograf, a  v roce 1969 automatický chronograf  „kalibr Seiko 6139“.

Sea-Gull
China

Skupina založena v roce 1955 a nesoucí titul největší manufaktury mechanických strojků na světe. Tradice výroby, zkušeností v hodinařině, silné technické zázemí a technický rozvoj CNC strojů, jenž na míru vyrábí všecky součástky to je firma Sea-Gull. Seagull byl oceněn ve třídě měření hodnotou – A, obdržel kompletní certifikát kvality jakosti, a spolehlivosti testování ISO 9001.2000.

PRIM

– ve spolupráci se švýcarským výrobcem

Spolupráce s firmou, která vyrábí strojky pro firmy jako je Fossil group, nám otevřela cestu k obrovským možnostem. Nabízíme Vám tak originalitu a kvalitu, kterou naleznete ve světových značkách a odteď také v hodinkách PRIM.

V roce 2006 se malá skupina podnikatelů rozhodla vyvinout mechanické strojky a vyrobit je ve Švýcarsku. V souladu s mottem „poháněným vášní, poháněným inovacemi“ byly vytvořeny fascinující mechanické strojky vynikající kvality a jsou vyráběny na nejmodernějších montážních linkách, v centrále firmy ve Švýcarsku.