Novinky z cest Jana Hvízdala

Novinky z divokých cest

Představujeme vám našeho nového ambasadora Jana Hvízdala!

Kdo jiný by byl tak skvělým ambasadorem sportovní řady hodinek PRIM Sport Adventure, které jsme vytvořili právě pro lidi, kteří mají rádi dobrodružství a nebojí se vyzkoušet něco nového!

Honza pochází z České republiky a je profesionální průvodce sídlící na arktickém souostroví Špicberky (Norsko). V následujících letech bude trávit část roku v ČR a část v destinacích jako Norsko, Špicberky, Grónsko nebo třeba Antarktida a na jeho divokých cestách ho budou doprovázet hodinky PRIM. Snaží se opustit uspěchanou moderní společnost a najít klid obklopený divokou přírodou. Kancelář opustil před osmi lety a bylo to pro něj to nejdůležitější rozhodnutí v životě. Dokázal si, že se dokáže uživit kdekoliv na světě a zároveň, že život může nabídnout mnohem víc než stereotypní práci pět dnů v týdnu. Tahle iluze nenechává lidi najít jejich podstatu, něco co je opravdu baví a vede je do mašinérie moderní společnosti, kterou nikdy nebude chápat.

„V posledních době jsem žil několik let v dodávce nebo chatě bez tekoucí vody a to co jsem dostal nazpět byly zážitky na celý život. Obecně mi příroda nabízí mnohem víc než moderní svět, i když rád a často využívám jeho výdobytky. Špicberky, kde trávím poslední 3 roky, mi přinesly úplně nový pohled na věc. Divoká příroda je všeobjímající a lidé se s ní musí naučit žít a hlavně ji respektovat. Zároveň je člověk silně ovlivněn střídáním polárního dne a noci. Místa, kde jsem žil předtím jako Nový Zéland a Kanada, mě učarovaly. Arktida a Špicberky jsou ale něco jiného. Pracovat celý rok se smečkou tažných psů, vidět střídání tmy a světla, jednotlivých ročních období nebo potkat ledního medvěda v jeho přirozeném prostředí jsou zážitky, které utvářejí můj každodenní život,“  říká o své filozofii Jan Hvízdal.

Odkaz na jeho IG: https://www.instagram.com/janhvizdal/