Závod Míru U23 Grand Prix Jeseníky

Ročník 2022

SAZKA Tour a Závod míru: Mezinárodní elita na startu

25.4.2022

Závod míru do 23 let, přehlídka mladých a nadějných cyklistů z celého světa, se na Jesenicku pojede v letošním roce od 2. do 5. června opět jako součást Poháru národů, nejvýznamnější mezinárodní etapové akce v této věkové kategorii. Očekává se účast nejlepších reprezentačních týmů do 23 let z Evropy i zámoří. A od 4. do 7. srpna na něj navazuje SAZKA Tour, nejprestižnější silniční etapový podnik na českém území. Nově i s vloženým závodem pro hobby sportovce.

Ředitelem obou závodů je Leopold König, někdejší úspěšný cyklista. „Jsme přesvědčení, že i letos se objeví ve startovní listině někdo z budoucích hvězd,“ říká. V historii na Závodu míru jezdců do 23 let byli například vítěz Tour de France Tadej Pogačar, který vyhrál celkově v roce 2018, vítěz Giro d´Italia Tao Geoghegan Hart či dvojnásobný mistr světa Julian Alaphilippe. Letos by neměli chybět ani aktuálně nejlepší mladí Češi Pavel Bittner, který loni vyhrál první etapu, talentovaný Mathias Vacek, loni celkově šestý, či další reprezentant do 23 let Jakub Ťoupalík.

Česká reprezentace by měla být podle aktuálních zpráv nejsilnější za poslední roky a organizátoři proto věří, že některý z tuzemských cyklistů na domácí půdě uspěje. „Je jasné, že když se závod koná na českém území, důvěřujeme domácím jezdcům. Rozhodně by to přitáhlo pozornost diváků a všem udělalo radost,“ přeje si Leopold König. V celkovém pořadí na pódiu byl naposledy z českých závodníků v roce 2017 Michal Schlegel. Konečná jmenovitá nominace bude známa zhruba týden před závodem.

„Sazka podporuje český profesionální i amatérský sport systematicky a dlouhodobě. Jsme hrdí, že můžeme být u rodinného stříbra, kterým oba závody v Česku jsou. Cyklistiku podporujeme i jako fenomén, kterému se věnují miliony Čechů. I proto máme radost, že součástí SAZKA Tour bude hobby závod,“ uvedl Aleš Veselý, generální ředitel Sazky, hlavního partnera Závodu míru i SAZKA Tour.

Obávané Dlouhé stráně čekají cyklisty v obou závodech
Závod míru začne tradičním časovkářským prologem v ulicích Jeseníku 2. června. První etapa povede z Jeseníku do Rýmařova, kde čeká cyklisty po sedmi letech obávaný přejezd Červenohorského sedla, druhá etapa je připravena na trase Bruntál – Dlouhé stráně a finálový díl má start i cíl opět v Jeseníku. Celkově ujedou cyklisté 450 kilometrů a nastoupají více než 6 800 výškových metrů. Obrovsky náročné pro jezdce budou bezpochyby také dva výjezdy za sebou na Dlouhé stráně.

Z žebříčku UCI se do Závodu míru nominovalo 23 šestičlenných družstev včetně Kanady, Španělska, Itálie či Belgie, což čítá celkem téměř 140 závodníků. Česká republika má účast jako organizátor garantovanou, konkrétní jmenovitá nominace bude známa až těsně před závodem. Loni byl talentovaný Mathias Vacek celkově šestý, v konečném pořadí na pódiu byl naposledy z tuzemských cyklistů v roce 2017 Michal Schlegel. Vítězem se v roce 2021 stal Ital Filippo Zana, který poté ovládl i seniorský závod SAZKA Tour.

SAZKA Tour: Elitní týmy na startu
Na Závod míru v létě naváže od 4. do 7. srpna SAZKA Tour, nejprestižnější cyklistický silniční závod na českém území. Ten bude mít rovněž čtyři etapy po Moravskoslezském, Pardubickém, Jihomoravském, Zlínském kraji a na Olomoucku s několika vrchařskými a sprinterskými prémiemi a už nyní je potvrzeno 18 týmů včetně dvou z World Tour (Team BikeExchange – Jayco a BORA – hansgrohe).

Leopold König by v budoucnosti rád viděl SAZKA Tour v sérii World Tour. „Každý ročník by nás k tomu měl posunout blíž,“ uvedl König, který závod vyhrál jako jediný dvakrát v letech 2010 a 2013. První etapa povede z Uničova do Prostějova, druhá má start v Olomouci a cíl na Pustevnách, ve třetí části pojedou cyklisté z Moravské Třebové na Dlouhé stráně, finále povede ze Šumperka do Šternberka.

Závod je součástí UCI Europe Tour, což znamená, že soutěžící musí mít licenci UCI (Světové cyklistické federace). Na SAZKA Tour bude startovat 22 týmů, které dle žebříčku UCI a aktuální formy vybere management závodu. Dohromady bude na startu přes 150 cyklistů, vybraných z nejlepších sedmičlenných světových a českých profesionálních cyklistických družstev (World Team, ProTeam, Continental), týmů a národních výběrů složených ze závodníků věkové kategorie Elite a U23.

SAZKA Tour Challenge pro hobby cyklisty
Součástí závodů bude také SAZKA Tour Challenge, čtyřicetikilometrový závod pro veřejnost, který se pojede 6. srpna před hlavním pelotonem. Amatéři si zkusí dva výjezdy na Dlouhé stráně, kde zhruba 1 700 výškových metrů důkladně prověří jejich fyzickou kondici. K dispozici je omezený počet startovních čísel, zájemci se mohou hlásit na www.sazkatour.cz již od května. A kdo raději jezdí sám, může již nyní v aplikaci Strava vyzkoušet vybrané segmenty etap SAZKA Tour i Závodu míru.

Závod míru jezdců do 23 let:
2.–5. června 2022, 4 etapy, 436 kilometrů, celkové převýšení více než 6 800 metrů.

SAZKA Tour:
4.–7. srpna 2022, 4 etapy, 714 kilometrů, celkové převýšení přes 10 000 metrů. 6. srpna SAZKA Tour Challenge, 1 etapa, 40 kilometrů, převýšení 1 700 metrů.

FOTO Jan Brychta

Ročník 2021

Ital Filippo Zana vyhrál Závod míru U23

6.6.2021

Italský reprezentant Filippo Zana se stal vítězem letošního Závodu míru U23 Grand Prix Jeseník. V dnešní těžké a slunečné závěrečné třetí etapě, která měla start i cíl v Jeseníku a měřila 168 kilometrů, si bezpečně pohlídal svůj náskok, který si vybudoval v sobotní etapě končící na Dlouhých stráních. Etapu vyhrál francouzský jezdec Axel Laurance, za ním skočili Wessel Krul z Nizozemí a Slovák Lukáš Kubiš. Z našich jezdců skončil dnes nejlépe 11. Mathias Vacek, v konečné klasifikaci obsadil v závodu seriálu Nations Cup Vacek šesté místo.

V minulých letech se většinou v závěrečné etapě ještě pořadí hodně míchalo, tentokrát nikoliv. Přestože závodníci museli opět zdolávat nepříjemná stoupání a na trati bylo minimum míst, kde by se dalo odpočinout tak o etapový vavřín bojovala hodně velká skupina.

V průběhu náročných kilometrů tomu nic nenasvědčovalo. Jezdci byli hodně aktivní, peloton se neustále natahoval, dělil, ale zase i sjížděl. V sobotní etapě si závod prohráli Norové a dnes to chtěli odčinit. V každém úniku měli nejpočetnější zastoupení a neustále útočili. Hned na druhé vrchařské prémii z našich zaostali Pavel Bittner a Petr Kelemen, ale nakonec se i oni dokázal dotáhnout na čelo a na poslední vrchařské prémii dokonce usiloval Kelemen o definitivní zisk modrého trikotu pro nejlepšího vrchaře, získal jeden bod za páté místo a před něj se dostal Němec Hessman.

Asi třicet kilometrů před cílem se postupně zformovala šestičlenná skupina, v níž měli trojnásobné zastoupení Norové, ale při posledním stoupání na Rejvíz je hlavní skupina dostihla a ve sjezdu do cílového města si již nikdo další náskok nevybudoval. Bylo tedy jasné, že rozhodne hromadný spurt a v něm český celek sázel na vítěze první etapy Bittnera. Ten si vybudoval velice slibnou pozici, ale v poslední zatáčce jej jeden ze soupeřů poslal na ochranný plůtek a bylo po nadějích. „Bylo to dost tvrdé, ale naštěstí jsem neskončil na zemi, jen mám naraženou ruku,“ byl rozmrzelý Bittner.

Ve vedoucí skupině přijel i Mathias Vacek, a to znamenalo udržené postavení v elitní desítce. „Hlavně první polovina etapy byla hodně nervózní a bylo to dost tvrdé. Stále někdo odjížděl, ale Italové to kontrolovali. Na druhé vrchařské prémii ujela skupina, kde jsme zastoupení neměli a museli si sjet sami. S tím, jak jsem při své premiéře v kategorii U23 dopadl, jsem nadmíru spokojen,“ okomentoval šestou příčku Vacek. 

Spokojen byl i reprezentační kouč Tomáš Konečný. „Chtěli jsme vyhrát etapu a někoho mít v desítce. Obojí se podařilo, tak bych to hodnotil velmi pozitivně. Navíc jsme měli velmi mladý tým, všichni kluci mohou jet i příští rok. Je to nesmírně náročný etapák a dokud není závod v cíli, tak není nic rozhodnuto,“ zdůraznil Konečný.

Výsledky: 

3. etapa: Jeseník – Jeseník (163 km):

Výsledky: 

3. etapa: Jeseník – Jeseník (168,1 km):
1. Laurence (Fr.) 4:07:40, 2. Krul (Niz.), 3. Kubiš (SR), 4. de Pooter (Belg.), 5. Hansen (Dán.), 6. Hvideberg ((Nor.), …11. M. Vacek, 14. Bouček všichni stejný čas, 34. Bittner +13, 43. Řepa +2:48, 47. Petr Kelemen +3:48, 54. J. Ťoupalík (všichni ČR) +5:15.

Konečné pořadí:
1. Zana (It.) 10:42:20, 2. Hočevar (Slovin.) +1:10 3. Clynhens (Belg.) +1:12, 4. Klückers (Luc.) +1:19, 5. Bögli (Švýc.) 1:46, 6. M. Vacek +1:48, …16. Bouček +4:28, 25. Bittenr +6:28, 34. Petr Kelemen +10:00, 35. J. Ťoupalík +10:38, 40. Řepa +12:09.

FOTO Jan Brychta

Na Dlouhých stráních první Ital Zana a vede i celkově

5.6.2021

Střídání ve žlutém dresu na etapovém Závodu míru U23 Grand Prix Jeseník přinesla druhá etapa z Bruntálu s cílem u přečerpávající stanice Dlouhé stráně. Po 116 kilometrech přijel do cíle s téměř minutovým náskokem italský mladík Filippo Zana a vysvlékl z něj dosud vedoucího Nora Sorena Warenskjolda. Výborně si z našich jezdců vedl Mathias Vacek, který dojel na sedmém místě a v průběžném hodnocení se posunul na šestou příčku.

Etapa sice byla poměrně krátká, ale se třemi vrchařskými prémiemi, a hlavně dva výšlapy na Dlouhé stráně naznačily, kdo z jezdců může myslet v podniku Nations Cupu na dobré umístění v celkové klasifikaci.

Od startu byli aktivní především španělští cyklisté, kteří se často pouštěli do úniků. Objevili se v nich GarciaLakzano a především Mayo Pelayo Sanchez. Ten vyhrál ještě předposlední vrchařskou prémii s dvouminutovým náskokem, na níž byl druhý Petr Kelemen, ale nakonec ani jeden z nich nekončil v cíli v první padesátce. Kelemen si tím však vybojoval trikot pro vedoucího jezdce vrchařské soutěže.

Rozhodovalo se až v závěrečných dvaceti kilometrech při druhém stoupání na Dlouhé stráně. To vedoucí skupina dostihla Sancheze a v ostrém stoupání začali úřadovat vrchaři. Hodně vepředu se dlouho drželi všichni čeští jezdci, o únik se pokusil Jakub Bouček. Ale rychle se na čele osamostatnil ital Filippo Zana a s neuvěřitelnou lehkostí se všem soupeřů začal vzdalovat. Za ním se pustil Slovinec Kristjan Hočevar, ale k jeho dostižení síly neměl. Naopak se na něj dotáhl Belgičan Toon Clynhens a v závěrečném spurtu ještě dokázal slovinského soupeře odsunout za sebe na třetí místo.

S nejlepšími držel z našich jezdců nejvíce krok ještě v loňské sezoně junior Mathias Vacek, a nakonec jeho výkon byl korunován sedmým místem a posunem do elitní desítky celkové klasifikace. „Věděli jsme, že to dnes bude hodně těžké. Proto jsme ani nechodili do úniků, bylo jasné, že se bude rozhodovat ve dvou závěrečných kopcích. Jsem nadmíru spokojen, ani jsem nečekal, že pojedu tak dobře. Dnes jsem do toho dal vše, ale ještě nás čeká další velmi těžká etapa zítra, ovšem šetřit se, to se nedalo,“ řekl Mathias Vacek.

Spokojen byl i Petr Kelemen. „Chtěl jsem zkusit vybojovat trikot vedoucího vrchaře, a to se mi povedlo. Ke konci to bylo hodně o nohách, dva půlhodinové kopce již na mě ale byly až moc.“ A pochvalná slova pro své svěřence měl i český reprezentační kouč Tomáš Konečný. „Jsem pochopitelně spokojený. Máme zde velice mladý tým a kluci ukázali svoji sílu. Útočili a v celkovém pořadí si hodně polepšili. Myslím, že předvedli super výkon.“  

Výsledky:

2. etapa: Bruntál – Dlouhé stráně (116,6 km):
1. Zana (It.) 3:14:56, 2. Clynhens (Belg.), 3. Hočevar (Slovin.) oba +53, 4. Klückers (Luc.) +1:09, 5. Vögli (Švýc.) +1:21, 6. Lebreton (Fr.) +1:36, 7. M. Vacek +1:38, …21. Bouček +4:09, 22. Řepa +4:17, 29. J. Ťoupalík +5:11, 35. Petr Kelemen 5:59, 37. Bittner (všichni ČR) +6:26.

Průběžné pořadí:
1. Zana 6:34:40, 2. Hočevar +1:10, 3. Clynhens +1:12, 4. Klückers +1:19, 5. Bögli +1:46, 6. M. Vacek +1:48, …20. Bouček +4:28, 28. J. Ťoupalík +5:23, 34. Petr Kelemen +6:12, 35. Bittner +6:28, 45. Řepa +9:21.

FOTO Jan Brychta

Pavel Bittner vyhrál první etapu Závodu míru U23

4.6.2021

Skvěle si vedl v závěru úvodní etapy Závodu míru U23 Grand Prix Jeseník český reprezentant Pavel Bittner. Ve spurtu celého hlavního pole osvědčil svoji rychlost a cílovou páskou projel zcela jasně na prvním místě. Po úspěšném vystoupení na Grand Prix Orlen před týdnem, kde byl v první etapě třetí a stejné pořadí obsadil i v celkové klasifikaci, si ve druhém podniku N´Cupu připsal svůj životní úspěch.

„Jsem v této kategorii prvním rokem a určitě je to můj největší úspěch, skok kupředu. Dnešní den je jako ve snu. Mám nyní dobré období a zlepšuji se. Na čele v závěru bylo pět Norů a my jsme měli druhý vláček. Bylo to trochu hektické, ale taktika byla stanovena v závěru na mě a jsem šťastný, že jsem nezklamal. V posledních stovkách metrů jsem byl na třetí pozici a začal spurtovat tak dvě stovky metrů před páskou,“ řekl v cíli loni stříbrný na juniorském mistrovství Evropy Pavel Bittner.

Je si však vědom, že v sobotu a neděli to bude více o elitních vrchařích. „Pro mě to bude další neznámá a když budu moci klukům pomoci, tak udělám vše pro jejich úspěch,“ naznačil, že lídry české sestavy pro celkové umístění jsou jiní a myslel tím na Mathiase Vacka a Petra Kelemena.  

Vidět byli v úvodní etapě se startem v Jeseníku a cílem v Rýmařově dlouhé 131 kilometrů i další čeští jezdci. Na vrchařských prémiích dvakrát bodoval Petr Kelemen, v závěrečných okruzích cílového města byl v samostatném úniku Vojtěch Řepa a vyhrál jednu sprinterskou prémii.

„Kluci předvedli skvělý taktický výkon. Byli vidět, jezdili aktivně a hlavně se podařilo udělat závěr pro soupeře hodně těžký. Tím, že museli stíhat Řepu jsme my mohli pošetřit na spurt a Pavel výkon všech korunoval tím nejlepším způsobem,“ řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Za vítězným Bittnerem spurtovali Wessel Krul z Nizozemí a Španěl Jon Golzarri Barrenetxea. Vítěz prologu Soren Warenskjold z Norska projel cílem na 15. místě ve stejném čase jako vítěz, a to bezpečně stačilo k uhájení žlutého trikotu hlavního partnera závodu firmy Sazka, Bittner se posunul na páté místo a oblékl i zelený trikot bodovací soutěže firmy Best of British Car. 

Výsledky: 

1. etapa (Jeseník – Rýmařov): 

1. Bittner (ČR) 3:15:36, 2. Krul (Niz.), 3. Barrenetxea (Šp.), 4. Kubiš (SR), 5. Lapeira (Fr.), 6. de Pooter (Belg.), …22. Petr Kelemen, 38. Bouček, 66. J. Ťoupalík, 68. M. Vacek všichni stejný čas, 96. Řepa (všichni ČR) +4:52. 

Pořadí po první etapě:
1. Warenskjold (Nor.) 3:19:37, 3. Krul +5, 3. Vauquelin (Fr.) +6, 4. Heissmann (Něm.) +7, 5. Bittner +9, 6. Lapeira +9, …25. M. Vacek +17, 34. A. Ťoupalík +19, 35. Petr Kelemen +20, 61. Bouček +26. 97. Řepa +5:11.

FOTO Jan Brychta

Prolog Závodu míru U23 ovládl Nor Warenskjold, Mathias Vacek osmadvacátý

3.6.2021

Norský mladík Soren Warenskjold ovládl úvodní prolog letošního Závodu míru U23 Grand Prix Jeseník. Trať v Jeseníku dlouhou 3,4 kilometru zvládl za 4:01 a druhého v pořadí Alexe Vogela ze Švýcarska porazil o 5 vteřin, o další dvě vteřiny byl pomalejší třetí Kévin Vauquelin z Francie. Nejlepší z českých reprezentantů byl na 28. místě Mathias Vacek, který zaostal za vítězem o 16 vteřin.

Na startu druhého podniku N´Cupu Mezinárodní cyklistické unie (UCI) se sešlo devatenáct reprezentačních výběrů. Již jedenáctý v pořadí se vydal k prvním kilometrům Vogel a jeho čas vévodil výsledkové listině prakticky až do samého závěru. Až čtvrtý od konce startoval Warenskjold a byl to až on, kdo jej vystřídal na prvním místě a do zítřejší etapy tak nastoupí ve žlutém trikotu pro vedoucího jezdce celkové klasifikace. O půl minuty za ním startoval Pavel Bittner, ale v cíli za ním zaostal o 18 vteřin.

„Včera jsme si projeli trať, aby si ji kluci vyzkoušeli a dnes zbytečně někde neriskovali a nepotkal je pád. Závod se zde rozhoduje někde jinde než v prologu. Takovýto prolog je potřeba jet na hranici rizika, ale my chceme závodit hlavně v dalších třech dnech a chceme vyhrát etapu a dnes jsme to brali na rozjetí. Odstupy nic neznamenají, čekají nás dvakrát Dlouhé Stráně a tak to bude o minutách. A že byl nejrychlejší Matias mě nepřekvapuje, je to přece juniorský mistr Evropy. Má předpoklady, ale dnes to vlastně časovka nebyla, byl to prolog pro sprintery či dráhaře,“ zhodnotil prolog český reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Výsledky:

Prolog (3,4 km):
1. Warenskjold (Nor.) 4:01, 2. Vogel (Švýc.) +5, 3. Vauquelin +7, 4. Lapeira (oba Fr.) +9, 5. Heissmann (Něm.) +9, 6. Price-Petjersen (Dán.) +9, …28. M. Vacek +16, 38. Bittner +18, 39. J. Ťoupalík +18, 42. Petr Kelemen +20, 51. Řepa +21, 73. Bouček (všichni ČR) +26.

FOTO Jan Brychta

Mladí Češi patří k favoritům Závodu míru U23

31.5.2021

Netrpělivě očekávaný Závod míru Grand Prix Jeseníky se blíží. Uskuteční se od 3. do 6. června a hostitelským městem je Jeseník, hlavní město zdejšího regionu. Regionu, který vyniká okouzlujícím přírodním prostředí a množstvím turistických atrakcí. K favoritům závodu by mohla patřit i mladá česká reprezentace.

Ta se představila ve vynikajícím světle o uplynulém víkendu na polském N´Cupu GP Orlen, kde naše šestice potvrdila svoji skvělou výkonnost, když v sobotní první etapě obsadil Pavel Bittner třetí místo, Jakub Ťoupalík deváté a Petr Kelemen jedenácté. V neděli, v uniklé jedenáctičlenné skupině, jsme vedle světových velmocí měli dva zástupce, Jakuba Ťoupalíka a Pavla Bittnera, kteří dojeli na skvělém šestém, respektive sedmém místě a v celkové klasifikaci vybojoval Bittner třetí místo a Jakub Ťoupalík skončil šestý.

Tuto dvojici doplní na Závod míru mimo jiné bronzový „třiadvacítkář“ z mistrovství Evropy Vojtěch Řepa a zlatý junior z mistrovství Evropy Mathias Vacek a dále Petr Kelemen a Jakub Bouček. Zdá se, že nastupuje nová výborná cyklistická generace mladých závodníků, kteří chtějí doma, v Jeseníkách, bojovat o mety nejvyšší.

Závod míru U23 Grand Prix Jeseníky, který je součástí Poháru národů UCI do 23 let a je druhým ze čtyř závodů, které se budou konat od konce května do konce srpna tohoto roku, představil v minulých letech nejlepší slibné talenty cyklistiky do 23 let, jakými jsou Tadej Pogačar, Julian Alaphilippe, Marc Hirschi, David Gaudu a další skvělí cyklisté.

„Opravdu pro nás hodně znamená, že Česká republika hostí tak důležitou cyklistickou událost pro kategorii do 23 let. Tímto závodem a také organizováním Sazka Tour významně přispíváme k rozvoji mládežnických kategorií, které jsou pak zásadní při výchově nových šampionů pro profesionální peloton,“ zdůrazňuje ředitel obou závodů Leopold König.

Vedle české reprezentace se na Závod míru Grand Prix Jeseníky představí národní výběry z Rakouska, Belgie, Dánska, Estonska, Francie, Německa, Itálie, Kazachstánu, Luxcemburska, Nizozemí, Norska, Polska, Portugalska, Ruska, Slovenska, Slovinska, Španělska a Švýcarska.

FOTO Jan Brychta

Sazka je novým generálním partnerem Závodu Míru

20.5.2021

Loterní společnost Sazka se od letošního roku stává generálním partnerem prestižního etapového Závodu Míru U23 Grand Prix Jeseníky. Ten se letos pojede 3. – 6. června, a to s mírně obměněnými trasami.

Jsem velmi rád, že Sazka může podpořit tento unikátní závod, jenž si za krátkou dobu od svého obnovení v roce 2013, stihl vybudovat renomé akce, která generuje budoucí hvězdy,“ uvedl k novému partnerství Robert Kolář, Předseda organizačního výboru Závodu Míru U23 a Člen dozorčí rady společnosti SAZKA.

Závod pro jezdce do 23 let hvězdy opravdu generuje. Ten, kdo uspěje v Jeseníkách, se později pravidelně objevuje i v týmech WorldTour. Rovněž je tato akce zařazena do Poháru národů, seriálu nejprestižnějších závodů této věkové kategorie. Jako obvykle se Závod Míru i letos jede v národních dresech, což povzbuzuje zdravou týmovou rivalitu. Potvrzeno je jednadvacet národních týmů, takže je jisté, že půjde i divácky o skvělou podívanou.

Kromě generálního partnera budou letos obměněny také trasy jednotlivých etap. Půjde ovšem jen o menší změny. Úvodní prolog na 3,5 kilometru bude startovat na Masarykově náměstí v Jeseníku. Nově má závod vrchařskou prémii na Přemyslovském sedle a dvoukilometrový kopec v Maršíkově před nájezdem na nejdelší jedenáctikilometrové stoupání na Skřítek.

FOTO Jan Brychta

Ročník 2019

Nor Andreas Leknessund vyhrál Závod míru U23

9.6.2019

Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations‘ Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund a stal se zástupcem sedmé země, která dokázala tento prestižní podnik ovládnout.

Druhý víkend v červnu byl pro náš tým ve sportovní duchu, a to proto, že se jel prestižní Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 2019. Jako hrdý generální partner gratulujeme všem zúčastněným a výhercům.

FOTO Jan Brychta

Ročník 2018

Slovinec Tadej Pogačar vyhrál Závod míru U23

3.6.2018

Dokonalý šach mat dal všem soupeřům letošního ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa slovinský reprezentant Tadej Pogačar. Před dnešní etapou se startem i cílem v Jeseníku měl na šestém místě ztrátu 32 vteřin, ale po vítězství v etapě, v níž získal na soupeře přes minutu, se raduje z celkového triumfu. Nejlepším Čechem je Jakub Otruba na 24. místě.

Jsme rádi, že jsme opět mohli podpořit naše i zahraniční cyklisty na Závodu Míru. Jako hrdý generální partner gratulujeme všem zúčastněným a výhercům Závodu míru U23 2018.

FOTO Jan Brychta

Ročník 2017

Belgičan Bjorg Lambrecht vyhrál Závod míru U23

4.6.2017

Vítězem pátého ročníku Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa / Course de la Paix U23 se stal belgický reprezentant Bjorg Lambrecht, který se do žlutého trikotu oblékl po sobotní královské etapě. Český jezdec Michal Schlegel si dnes vedl opět skvěle, dojel do cíle etapy se startem i cílem v Jeseníku šestý a celkově se posunul na vynikající druhé místo.

Jako hrdý generální partner gratulujeme všem zúčastněným a výhercům.

FOTO Jan Brychta

Ročník 2016

Francouz David Gaudu vyhrál Závod míru U23

5.6.2016

Vítězem Závodu míru 2016 jezdců do 23 let se stal Francouz David Gaudu. Růžový trikot uhájil v závěru poslední etapy, když prakticky celou etapu dlouhou 160 kilometrů se startem i cílem v Jeseníku jej virtuálně držel český reprezentant Michal Schlegel. Dlouho byl v úniku a soupeři jeho skupinu dojeli až osm kilometrů před cílem. Etapu vyhrál Belgičan Bjorg Lambrecht, Schlegel projel cílem na 22. místě a v celkovém obsadil jedenáctou příčku.

Jako hrdý generální partner gratulujeme všem zúčastněným a výhercům Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 2016.

FOTO Jan Brychta

Ročník 2015

Rakušan Gregor Mühlberger vyhrál Závod míru U23

31.5.2015

Vítězem Závodu míru U23 2015 se stal rakouský jezdec Gregor Mühlberger, ale prvenství vybojoval tím nejtěsnějším rozdílem. Lépe řečeno jen díky lepšímu součtu umístění ve všech etapách, protože Belgičan Loic Vliegen měl po třech etapách a 395 kilometrech naprosto stejný čas. Třetí skončil Nor Odd Christian Eiking, nejlepší z našich cyklistů byl podle očekávání Josef Černý, který obsadil jedenácté místo.

Jako hrdý generální partner gratulujeme všem zúčastněným a výhercům Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 2015.

FOTO Jan Brychta