PRIM Mechanické stopky

O modelu

Připravili jsme pro Vás jedinečný model mechanických stopek, který propojuje českou hodinářskou tradici s precizní německou technikou. Tento exkluzivní časoměr vzniká v limitované edici pouze 50 kusů, z čehož 20 kusů je určeno jako oficiální doprovodný artefakt k ročníku 500 km slovenských 2025 a zbývajících 30 kusů bude nabídnuto široké veřejnosti jako sběratelská edice PRIM. Srdcem stopek je mechanický strojek Hanhart, který je celosvětově uznáván pro svou robustnost, spolehlivost a preciznost měření času.

Ruční nátah, tradiční design a funkčnost dělají z tohoto modelu nejen stylový doplněk, ale i profesionální nástroj pro přesné měření časových úseků.

Srdcem stopek je mechanický kalibr s kotvovým krokovým ústrojím, typ 122 s ručním nátahem. Čítač minut je stylově zdoben českou trikolorou. Design ciferníku je záměrně minimalistický s důrazem kladeným především na funkčnost a dobovou estetiku.

O závodu

Závod 500 km slovenských je legendou mezi historickými soutěžemi a po svém obnovení se stal respektovanou událostí evropského veteránského světa. První ročníky se uskutečnily ve 30. letech minulého století a dnešní pokračování této tradice nabízí neopakovatelné zážitky z jízdy napříč Slovenskem v duchu elegance, preciznosti a respektu k historii.

Ročník 2025 slibuje opět atraktivní trasu napříč horskými oblastmi, technickými úseky i městskými centry, a stejně jako samotné vozy, i doprovodné artefakty – včetně exkluzivních mechanických stopek PRIM – ponesou ducha zlaté éry motorsportu.

O spolupráci

Tento výjimečný projekt je výsledkem spolupráce dvou renomovaných značek – české PRIM a německé Hanhart, specialisty na precizní měřicí techniku. Spojením designérského a výrobního know-how PRIM s technickým dědictvím Hanhartu vzniká autentický nástroj, který ctí tradici mechanických stopek a zároveň nabízí moderní zpracování v limitovaném počtu.

Strojek Hanhart, použitý v těchto stopkách, je symbolem technické dokonalosti a důvěry, kterou do něj vkládají profesionálové i nadšenci po celém světě. Tato spolupráce je zároveň poctou preciznosti, která je vlastní jak motorsportu, tak hodinářství.

Specifikace

Kalibr

MIYOTA 9122

Voděodolnost

5 ATM

Rozměry
⦰ 42 x 13 mm
Sklo

Minerální sklo

Pouzdro

Nerezová ocel 316L

Řemínek

PRIM 500KM SLOVENSKÝCH 2024

O kolekci

První limitovaná edice PRIM 500KM SLOVENSKÝCH vznikla k realizaci speciálního ročníku FIVA WORLD RALLY SLOVAKIA 2024. Oči celého motoristického světa se na týden upřou na Slovensko a trať bude lemovat ještě více nadšených návštěvníků než v předchozích letech.

Propojení dvou legend PRIM a závodu 500km Slovenských hraje PRIM. A proto v roce 2024 vzniká první limitovaná edice věnovaná jezdcům a automobilovým nadšencům ze Slovenska, ale i celého světa. 50 kusová limitovaná edice pro milovníky retro automobilů a skvělého designu.

Každý milovník historických automobilů jistě slyšel o organizaci FIVA. Fédération Internationale des Véhicules Anciens byla založena 1. března 1966 a v současnosti má úctyhodné 4 miliony členů ze 75 zemí světa. A všichni členové již vědí, že v roce 2024 se na Slovensku uskuteční slavná FIVA WORLD RALLY, tedy že Slovensko dostane příležitost ukázat závodníkům z celého světa nejen zajímavé národní a technické památky, ale také přírodu a vše krásné, co Slovensko nabízí. Pro Design Veteran Car Club, který se o pořádání rallye na Slovensku ucházel – a uspěl v silné konkurenci dalších čtyř klubů ze čtyř zemí – je to mimořádný úspěch, pocta a závazek.

PRIM 500 km slovenských
PRIM 500 km slovenských
PRIM 500 km slovenských
PRIM 500 km slovenských

O modelu

Hodinky z limitované edice PRIM 500Km Slovenských jsou určeny pro ty, kteří si cení nejen estetických parametrů, ale také funkčnosti a hlubšího významu. Jsou to hodinky, které vás nejen vkusně doplní, ale také připomenou významnou událost.

Limitovaná edice 50ks dostupná pro všechny příznivce skvělého designu a historie. Pouzdro bylo vyvinuto speciálně pro tento model a je vyrobeno z nerezové oceli 316L a obsahuje jak leštěné, tak broušené prvky. Dalšími prvky jsou pak tvarovaný ciferník a tvarovaná hlavní ručička chronografu opatřena protizávažím ve tvaru šipky nebo konvexní safírové sklo s antireflexní úpravou.

Pohon hodinek a funkci chronografu zajišťuje japonský strojek Myiota 6S21. Jedná se o quartzový strojek s plynulou funkcí chronografu, který se pohybuje v intervalu ¼ sekundy, který se vyznačuje robustní konstrukcí a vysokou spolehlivostí. Tento chronograf lze použít jako klasické stopky a to s přesností ¼ sekundy dohromady až maximálně 59 minut 59 sekund.

Celkový design a vjem hodinek je umocněn volbou ručně vyrobeného a prošitého řemínku z kvalitní hovězí kůže, přičemž spodní část je barvena do světle hněda. Řemínek doplňuje ozdobný cvok s logem závodu, který tak doplňuje celkovou souhru s logem na ciferníku a nerezovém dýnku. Řemínek je opatřen rychlo-stěžejkami pro snadnou výměnu a výraznou leštěnou nerezovou sponou s mechanicky gravírovaným logem PRIM.

Zvláštní pozornost si zaslouží rovněž víčko hodinek, které jsme tentokrát pojali tradičním způsobem. Díky kombinaci několika aplikovaných výrobních technologií jako frézování, gravírování a leštění se nám podařilo vytvořit decentní ale velmi originální podívanou i z druhé strany hodinek.

Víčko hodinek PRIM 500 km slovenských
PRIM 500 km slovenských
PRIM spona na řemínku 500 km slovenských

Specifikace

Kalibr

MIYOTA 9122

Voděodolnost

5 ATM

Rozměry
⦰ 42 x 13 mm
Sklo

Minerální sklo

Pouzdro

Nerezová ocel 316L

Řemínek

PRIM hodinky 500 km slovenských

Racing Bi-Compax Chronograph

O kolekci

Hodinky pro milovníky klasických sportovních aut a motoristických závodů

Spojení elegance a historie Československého motorsportu

Představujeme Vám hodinky, které nejsou jen časomírou, ale odkazem a připomínkou bohatého a úspěšného československého motorsportu. Tyto hodinky spojují elegantní design s prvky inspirovanými historií automobilových závodů v bývalém Československu, a nabízejí tak něco výjimečného pro každého nadšence do automobilů či motorsportu. Naše hodinky nejsou jen nástrojem pro měření času, ale symbolem vášně pro motorismus a závody. Jsou ideální pro ty, kteří si cení historie, kvality a stylu.

Vstupte do světa elegance a tradice s našimi hodinkami. Ať už jste na závodní dráze nebo ve společnosti, naše hodinky Vám budou spolehlivým společníkem, který Vám připomene krásu a vzrušení klasických automobilových závodů. Oslavte s námi dědictví československého motorsportu a buďte hrdým majitelem hodinek, které spojují minulost s přítomností. Objevte naši retro závodní kolekci Racing Bi-Compax Chronograph a 500km Slovenských a staňte se součástí historie.

PRIM hodinky 500 km slovenských
PRIM hodinky 500 km slovenských

Další kolekce