O kolekci

V edici hodinek PRIM ctíme významné osobnosti našich dějin, které se zasadily o vznik naší země a její slávu za našimi hranicemi. Rodinná firma a výrobce hodinek PRIM si poprvé v historii připravil limitovanou sérii hodinek věnované slovenské osobnosti M. R. Štefánikovi a jeho fanouškům. K jubilejnímu dvacátému výročí naší rodinné společnosti a její existenci na slovenském trhu jsme připravili limitovanou edici hodinek PRIM Štefánik.

Jestliže hledáte hodinky pro volný čas, se zajímavým příběhem a historií, a navíc stylové – pak se poohlédněte po nové PILOT limitované edici ŠTEFÁNIK L.E. Jejich strohá elegance a nadčasový funkční design z nich dělá nejvyhledávanější volbu pro všechny příležitosti.

„Veriť, milovať, pracovať.“

Hodinky věnované odkazu M. R. Štefánika.

Stejně výjimečný jako příběh značky PRIM, ve kterém hrdě již 22 let pokračujeme, je i životní cesta Milana Rastislava Štefánika (1880 – 1919). Zásadní osobnosti českých dějin jsou pro nás inspirací již dlouhou řadu let, a tak jsme se rozhodli představit první exkluzivní limitovanou edici věnovanou slovenskému politikovi, astronomovi, diplomatovi a v neposlední řadě pilotovi, který jako jeden z prvních lidí prozkoumával krásy Slovenské krajiny a okolních států z paluby svého letadla.

Tato limitovaná edice hodinek je vyrobená v celkovém počtu 50 ks, přičemž každá barevná varianta nese své vlastní číslo limitované edice. V edici hodinek je použit kalibr NE86 a patří mezi nejzajímavější chronografy s dokonalou přesností.

(1880-1919)

Milan Rastislav Štefánik

Milan Rastislav Štefánik vedl okouzlující, pozoruhodný a dobrodružný život a tento pilotský model hodinek PRIM má být ojedinělou připomínkou této významné osoby slovenských dějin.

Osobnost, jejíž význam nespočívá pouze v rozhodujícím podílu na založení prvního svobodného společného státu Čechů a Slováků. Je i prvním Slovákem, který obdivuhodnou diplomacií ovlivňoval evropskou politiku. S myšlenkami, názory a činy jej můžeme dnes vnímat jako prvního „Evropana“. Byla to osobnost navzdory křehkému zdraví silná, neobyčejně sugestivní, hluboce věřící, toužící po pravdě a poznání. Své etické, morální mravní krédo i lásku ke svému národu shrnul do tří slov: „Věřit – Milovat – Pracovat“ a on tak skutečně žil. V tomto je aktuálnost odkazu a velikost generála Milana Rastislava Štefánika.

Odkaz na celý životopis zde: https://mrstefanik.sk

O modelu

Exkluzivní pilotní mechanické hodinky s chronografem a automatickým natahováním. Pouzdro je vyrobeno z ušlechtilé nerezové oceli 316L v kombinaci lesku a matu. Opravdoví znalci ocení použitý kalibr NE86A (Seiko). Samotná výroba kalibru pro naši zakázku trvala přes 2 roky. Jedná se o jemný hodinkový strojek, který na scénu přišel v srpnu roku 2014.

Vyznačuje se vysokou frekvencí, rezervou chodu více než 45 hodin, vysokým množstvím kamenových uložení (tedy 34 syntetických rubínů), které snižují možné tření hřídelí a dalších komponentů. Kalibr má moderní stavbu, je přesný a spolehlivý, zároveň majitel ocení jemný chod tlačítek chronografu.

U hodinek PRIM Štefánik jsme se rozhodli využít moderní vzhled s tradičními pilotními prvky, hodinky jsou tak atraktivním doplňkem šatníku. Na designu hodinek pracovali designéři našeho studia, kteří pečlivě vybírali barevné kombinace a materiály pro tento nadčasový model. Designéři naší manufaktury navrhli speciální broušený font číslic, který byl následně vyroben speciálně pro naší limitovanou edici.

Samotný ciferník je upraven klasickou elegantní úpravou a vytváří tak sjednocený celek, který vyzdvihují broušené ručně fasované arabské číslice spolu s minutovou stupnicí. Samotný ciferník je doplněn symbolikou sokola – vyznamenáním Kříže Milana Rastislava Štefánika. Další z propracovaných detailů samotného modelu je samotný podpis M. R. Štefánika nad pozicí 6 hod.

Kríž M. R. Štefánika

Kríž M. R. Štefánik je slovenské vyznamenání pojmenované podle Milana Rastislava Štefánika. Uděluje ho prezident Slovenské republiky na návrh slovenské vlády. Vyznamenání se propůjčuje občanům SR, kteří se s nasazením vlastního života zasloužili o obranu Slovenské republiky, o záchranu lidského života nebo záchranu významných materiálních hodnot.

„Pravde veriť, pravdu žiť a pravdu brániť.“

Zpracování hodinek zaujme všechny kolem Vás a zanechá opravdový dojem. Propracované linie většího 45mm pouzdra, originálně navržená pilot korunka dodává hodinkám tu správnou eleganci. Tyto výjimečné hodinky jsou vyrobeny s nejvyšší precizností a zaujmou svým luxusním zpracováním. Celkový vzhled pilot hodinek zdůrazňují použité ručičky, které k modelu bezvýhradně patří.

Pilotní výrazné dynamické prvky jsou patrné na přední straně propracovaného číselníku. Pilotní ručky, minutové indexy a čtverce jsou pokryté super lumini vrstvou japonské výroby a umožňují tak odpočet času při snížené viditelnosti. Datumové okno na pozici 6h sjednocuje celkový design hodinek. Hodinky jsou vybaveny kvalitním antireflexním safírovým sklem s vrstvou anti-touch. Hodinky jsou sladěny s koženým řemínkem s robustní sponou.

Limitovaná edice je vyrobená pouze v počtu 50 ks, přičemž každá barevná varianta nese své vlastní číslo limitované edice na speciálně leptaném uzavíratelném dýnku. Designéři umístili na dýnko portrét M. R. Štefánika společně s jeho podpisem a nejznámějším výrokem „Věřit, milovat, pracovat“.  Tyto luxusní hodinky jsou dodávány spolu s certifikátem a záručním listem ve speciální krabičce. Pokud milujete letectví anebo hledáte nadčasový funkční design, hodinky jsou vyrobeny právě pro vás.

Specifikace

KalibrVoděodolnostRozměry
Seiko NE86A10 ATM∅ 45 x 17 mm

 

SkloPouzdroŘemínek
Antireflexní safírové vypoukléUšlechtilá nerezová ocel 316LKožený, 22 mm, zapínání na trn

 

Frekvence oscilátoruRezerva choduPočet kamenů
28 800 kyvů za hodinu (4Hz)+-45 hod.34

Specifikace

Kalibr
SEIKO NE86A

Voděodolnost
10 ATM

Rozměry
∅ 45 x 17 mm

Sklo
Antireflexní safírové vypouklé

Pouzdro
Ušlechtilá nerezová ocel 316L

Řemínek
Kožený, 22 mm, zapínání na trn

Frekvence oscilátoru
28 800 kyvů za hodinu (4Hz)

Rezerva chodu
+-45 hod.

Počet kamenů
34

Provedení

Hodinky z kolekce PRIM Štefánik nabízíme ve dvou barevných variantách. Modrá – 25 ks a černá – 25 ks.

W091P_13179_A-OK
PRIM Štefánik – A

W091P.13179.A

KOUPIT
W091P_13179_B-OK-OK
PRIM Štefánik – B

W91P.13179.B

KOUPIT

Provedení

Hodinky z kolekce PRIM Štefáník nabízíme ve dvou barevných variantách. Modrá – 25 ks a černá – 25 ks.

PRIM Štefánik – A

W91P.13179.A

KOUPIT
PRIM Štefánik – B

W91P.13179.B

KOUPIT

Další limitované edice

 • Prim primátor
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIM ŠTEFANIK
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIM DAKAR 2023
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIM METEORITE
  anemptytextline
  více o kolekci
 • LETOUN ZLÍN Z-XII
  anemptytextline
  Více o kolekci
 • SYMBOL ČSR
  anemptytextline
  Více o kolekci
 • AVIATOR
  anemptytextline
  Více o kolekci
 • SPORT CYCLING 2022
  anemptytextline
  Více o kolekci
Navštivte naši firemní prodejnu
Kontakt
+ 420 558 441 193
obchod@prim-hodinky.cz
Adresa
Příborská 1473
738 02 Frýdek-Místek
Otevírací doba
Po-Pá     8:00-16:00
Polední pauza 12.00-12.30

Rádi vás obsloužíme i po 16.00 hod. na základě předchozí telefonické či mailové domluvy.

Další prodejny