Czech Cycling Tour 2016 – O pohár hejtmana Olomouckého kraje

Jako stálý partner Czech Cycling Tour a sponzor časomíry Vás srdečně zveme na další ročník závodu „O pohár hejtmana Olomouckého kraje“, který startuje 11. 8. 2016 ve Frýdku-Místku časovkou na 17 km. Jak říká za organizátory Jaroslav Vašíček: „Dva špičkové UCI WorldTour Teamy, stejně jako jezdci dalších kvalitních stájí jsou zárukou opět vynikající cyklistické podívané. Rozhodně je na co se těšit!“ My už se těšíme.

Dvojice Pro Teamu Lampre Merida a Cannondale Pro Cycling bude hlavní ozdobou letošního ročníku závodu Czech Cycling Tour UCI kategorie 2.1.

Czech Cycling Tour 2016 – O pohár hejtmana Olomouckého kraje se uskuteční od 11. do 14. srpna. Pojedou i čtyři Pro Continentalní stáje a celkem bude na startu dvacet osmičlenných týmů včetně tria českých stájí Whirpool Author, SKC Tufo Prostějov a Klein Constantia.

Závod projede 112 městy a obcemi, bude mít osm rychlostních prémií a 13 horských prémií. Jezdci absolvují celkem 539 kilometrů a nastoupají 8 570 metrů. Na úvod čeká 160-ti členný peloton ve Frýdku-Místku sedmnáctikilometrová časovka družstev se startem v Buzovské ulici s převýšení 265 metrů.

Druhá etapa o délce 177 kilometrů z Olomouce do Uničova má naprosto stejný scénář jak v minulém roce s cílem na Dukelské ulici v Uničově a jezdci při ní nastoupají 2352 metrů. Třetí etapa královská startuje v Mohelnici a na cyklisty čeká 187 km s převýšením 3992 metrů, v jejímž závěru závodníci třikrát absolvují proslavené stoupání Ecce Homo ve Šternberku.

Závěrečné, čtvrté, dějství mezi Olomoucí a Dolany měří 157 kilometrů (s převýšením 1963 metrů). Nová trať vede přes Brníčko, Ecce Homo a Moravský Beroun s cílem na osvědčených okruzích v Dolanech, které závodníci absolvují devětkrát.

„Dva špičkové UCI WorldTour Teamy, stejně jako jezdci dalších kvalitních stájí jsou zárukou opět vynikající cyklistické podívané. Rozhodně je na co se těšit,“ říká za organizátory Jaroslav Vašíček z firmy TTV Sport Group a přidává: „Specifikem závodu je také účast celkem osmi členů ProContinental Teamu Novo Nordisk, který tvoří pouze jezdci s diabetem mellitem.“

Týmy startující na CCT 2016 / Teams for CCT 2016 / 11. – 14. 8. 2016:

Lampre Merida (It./Pro Team), Cannondale Pro Cycling (USA/Pro Team), CCC Sprandi Polkowice (Pol./Pro Conti), Verva Activjet (Pol./Pro Conti), Gazprom Rusvelo (Rus./Pro Conti), Novo Nordisk (USA/Pro Conti), Whirpool Author (ČR/Conti), SKC Tufo Prostějov (ČR/Conti), Klein Constantia (ČR/Conti), Aisan Racing Team (Jap./Conti), Adria Mobil (Slovin/Conti), Wallonie Bruxelles-Group Protect (Belg./Conti), BKCP Corendon (Belg./Conti), Team Unieuro (It./Conti), Parkhotel Valkemburg (Niz./Conti), Felbermayr Simplon Wels (Rak./Conti), Tirol Cycling Team (Rak./Conti), Amplatz BMC (Rak./Conti), Metec-TKH (Niz./Conti), Tre Berg Bianchi (Švéd./Conti).

Program závodu:

  • 11. 8. – 1. etapa: Frýdek-Místek – týmová časovka na 17,3 km) – start 17:00
  • 12. 8. – 2. etapa: Olomouc – Uničov (177 km) – start 13:30
  • 13. 8. – 3. etapa: Mohelnice – Šternberk (187,4 km) – start 11:30
  • 14. 8. – 4. etapa: Olomouc – Dolany (157,1 km) – start 11:00.

https://www.facebook.com/CzechCyclingTour/
http://www.czechcyclingtour.cz/