O kolekci

Jediný výrobce českých hodinek PRIM vyrobil pro dakarskou posádku jubilejní 10. model limitované série hodinek PRIM Dakar X 2019. Pánské hodinky, které jsou synonymem pro kvalitu a výdrž. Hodinky inspirované závody Rally Dakar.

Pro naši rodinnou firmu je to jubilejní 10. model a pro Dakar 10 let od prvního ročníku, který se bude konat na jihoamerickém kontinentu. V roce 2019 odjedou jezdci závod Dakar na nové smyčcové trati se stejným začátkem a koncem, a to v Limě. Peruánský písek bude hrát rozhodující roli při hledání nejlepších z nejlepších.

Limitovaná edice sportovních hodinek PRIM Dakar X 2019 se podrobí testování ambasadory letošního ročníku Tomášem Ouředníčkem a Davidem Křípalem s Fordem Raptor ve společném týmu s Martinem Prokopem.

Dakar 2019 cesta: 5 000 km – 10 stages – 70 % písku – 3 000 km SS

DREAM – DARE – LIVE IT

Dakar 2019 odstartuje 6.1.2019 v peruánském hlavním městě Lima, jezdce čekají atraktivní úseky plné písku a atraktivní nástrahy tratě, kterou pořadatelé připravili.

Piloty, jezdce a navigátory budou na náročných etapách závodu Dakar 2019 provázet hodinky PRIM navržené a vyrobené českou společností. Pro tuto příležitost jsme vyvinuli sportovní model, který nejlépe odpovídá extrémním podmínkám závodu, ale také upoutá svým detailně propracovaným designem. V chronografu PRIM Dakar X 2019 byl znovu použit karbon, jenž je znám pro své vynikající vlastnosti a zajímavý vzhled.

Limitovaná série 150 kusů hodinek s originálním sériovým označením na pouzdře hodinek. Prvních 100 kupců obdrží speciální knihu Dakar 2019, kterou pro Vás připravil tým David Křípal a Tomáš Ouředníček.

Jako každý rok, i tentokrát jsme pro vás připravili novinky v letošní limitované sérii PRIM Dakar X 2019. Všechny naše limitované edice PRIM Dakar se vyznačují několika výjimečnými prvky. Písek v letošním ročníku hraje „prim“ a my jsme se proto rozhodli vyrobit hodinky Dakar v této barvě – žluté!

DAKAR-2019

PRIM Dakar X 2019

Multifunkční hodinky s chronografem jsou vyrobené z broušené ušlechtilé nerezové oceli 316 L a následně upravené metodou IPB v nové matné šedo-černé barvě. Do pouzdra je vsazen švýcarský quartzový strojek s chronografem kalibr Ronda 5030.D. Hodinky mají dno z leštěné ušlechtilé nerezové oceli s originálním popisem závodu a mottem 2019 „Dream, Dare, Live It“. Zapracovali jsme také na vyšší voděodolnosti 10 ATM, ta zaručuje odolnost proti vodě, což závodníci otestují v extrémních podmínkách.

Pod odolným safírovým sklíčkem je umístěn propracovaný detailní karbonový číselník a čítače chronografu se vzorem kruhů. Nově navržená žlutá „DAKAR“ ručka chronografu je doplněna hlavními luminiscenčními hodinovými ručkami. Tachymetrický kroužek po obvodu pouzdra je inspirovaný designem pneumatiky. Délka měření je znázorněna v čítači na pozici 9 hodin (měření do 30 minut). V číselníku na pozici 4 hodiny se nachází okénko, ve kterém je zobrazeno datum.

Na pozici 3 hodiny je netradičně umístěna vteřinová ručka hlavního času. Na pozici 6 je umístěn čítač hodin (měření 12 hod), kolem kterého je navrženo originální motto ročníku a rok 2019. Hodinové ručky jsou pokryty luminiscenční vrstvou pro lepší odečet času za snížené viditelnosti. Hodinky jsou opatřeny kvalitním kombinovaným řemínkem z látky a kůže, doplněným žlutým prošitím a robustní klasickou sponou na trn. Hodinky jsou dodány v nově navrženém originálním balení – kufru.

PRIM Dakar X 2019

Specifikace

KalibrVoděodolnostRozměry
Ronda 5030.D10 ATM∅45 x 12 mm, 110 g
SkloPouzdroŘemínek
Safírové rovnéUšlechtilá nerezová ocel 316LKožený/textilní, 24 mm, zapínání na trn

PRIM Dakar X 2019

Specifikace

Kalibr
Ronda 5030.D

Voděodolnost
10 ATM

Rozměry
∅45 x 12 mm, 110 g

Sklo
Safírové rovné

Pouzdro
Ušlechtilá nerezová ocel 316L

Řemínek
Kožený/textilní, 24 mm, zapínání na trn

PRIM Dakar X 2019

Provedení

Hodinky z kolekce PRIM Dakar nabízíme každoročně v limitovaných sériích a barevných provedeních. Hodinky PRIM Dakar podtrhují charakteristiku majitele a svým vzhledem upoutají pozornost při každé sportovní i společenské akci.

Dakar X 2019

W01P.13081.A

VYPRODÁNO
PRIM Dakar X 2019

Provedení

Hodinky z kolekce PRIM Dakar nabízíme každoročně v limitovaných sériích a barevných provedeních. Hodinky PRIM Dakar podtrhují charakteristiku majitele a svým vzhledem upoutají pozornost při každé sportovní i společenské akci.

Dakar X 2019

W01P.13081.A

VYPRODÁNO
PRIM Dakar X 2019

Ambasadoři

Každoročně spojujeme značku PRIM s odvážnými jezdci Dakarské Rally. Letošní 41. ročník nebude výjimkou. Máme pro Vás připraveny hned dva ambasadory hodinek PRIM Dakar X 2019.

ourednicek-2
Tomáš Ouředníček

Tým MP-Sports

Úspěšný český jezdec cross-country rallye, závodník a bojovník na trati i mimo ni. Český automobilový závodník a od roku 2017 ambasador hodinek PRIM. Tomáš Ouředníček je nejúspěšnějším českým navigátorem a držitelem nejlepšího výsledku v kategorii automobilů, jelikož na Rally Dakar 2009 vybojoval sedmé místo.

dakar_kripal_2
David Křípal

David Křípal se stal navigátorem týmu South Racing CE na začátku roku 2017 a v letošním roce jede za stáj MP-Sports. Přestože působí na pozici navigátora necelý rok, zařadil se mezi ty nejúspěšnější, a to především díky pečlivé a zodpovědné přípravě. Jeho navigátorské nadání se ukázalo již v závodě Morocco Desert Challenge, kde David bezchybně navigoval a společně s pilotem Tomášem Ouředníčkem dosáhli vítězství v absolutním pořadí automobilové kategorie.

Rallye Dakar

Dlouhodobě podporujeme závodníky na dálkové Rallye Dakar s naší exkluzivní edicí hodinek PRIM Dakar. Hodinky z této kolekce už mnohokrát podržely naše závodníky.

Kromě špičkového slovenského motocyklového jezdce Štefana Svitka podporujeme také andorského závodníka Alberta Llovera, který je jediným handicapovaným jezdcem na letošní Rallye Dakar a soutěží v kategorii kamionů v barvách týmu Bonver Dakar Project. Naši podporu má také Tatra Jaroslava Valtra, která rovněž pod hlavičkou Bonver Dakar Project úspěšně závodí na Afrika Eco Race.

Naše “Dakarky” jsou synonymem pro kvalitu a výdrž. Při vývoji i výrobě používáme nejnovějších technologií, abychom pro Vás vyrobili hodinky, které vydrží generace. Partnerem při vývoji a testování hodinek je sám “Monsignor Dakar” Karel Loprais a také šéf týmu Bonver Dakar Projekt a trojnásobný účastník Rallye Dakar Tomáš Vrátný.

Logo_Rallye_Dakar
Ambasadoři značky PRIM

Karel Loprais
český automobilový závodník a šestinásobný vítěz automobilových závodů Rallye Dakar v kategorii kamionů

Tomáš Vrátný
český automobilový závodník, trojnásobný účastník Rallye Dakar, šéf týmu Bonver Dakar Project

Štefan Svitko
trojnásobný mistr Evropy a několikanásobný mistr Slovenska v motokrosu, na Rallye Dakar 2016 dosáhl na stupně vítězů a skvělé 2. místo

Josef Macháček
Legendární český motocyklový závodník. Historicky nejúspěšnější čtyřkolkář v kategorii Experimental v dálkových maratónských rally. Pětinásobný vítěz Rallye Dakar a dvojnásobný vítěz závodů silničních motocyklů.

Předchozí modely

PRIM Dakar 2018

Multifunkční hodinky s chronografem jsou vyrobené z broušené ušlechtilé nerezové oceli 316 L a následně upravené do matně černého vzhledu metodou IPB. Do pouzdra je vsazen quartzový strojek s chronografem kalibr Ronda 3540D. Hodinky mají dno z leštěné ušlechtilé nerezové oceli s originálním popisem závodu a trati Dakar 2018. Voděodolnost 5 ATM zaručuje odolnost proti vodě při běžném užívání.

Pod odolným safírovým sklíčkem je umístěn propracovaný číselník a čítače chronografu, pro jejichž povrch byl použit pravý karbon. Červená sekundová ručka chronografu je umístěna spolu s hlavními ručkami. Tachymetrický kroužek po obvodu pouzdra je inspirovaný designem pneumatiky. Délka měření je znázorněna v čítači na pozici 9 hodin (měření do 30 minut), kolem kterého je navržen originální popis států a ročníku. V číselníku na pozici 3 hodiny se nachází okénko, ve kterém je zobrazeno datum.

Na pozici 6 hodin je netradičně umístěna vteřinová ručka hlavního času. Hodinové ručky jsou pokryty luminiscenční vrstvou pro lepší odečet času za snížené viditelnosti. Hodinky jsou opatřeny kvalitním koženým řemínkem s červeným lemem a robustní klasickou sponou na trn. Hodinky jsou dodány v originálním balení ve tvaru helmy.

DAKAR-2018-uprava
dakar-2017

PRIM Dakar 2017

Multifunkční hodinky s chronografem vyrobené z broušené ušlechtilé nerezové oceli 316L, následně upravené do matně černého vzhledu metodou IPB. Do pouzdra je vsazen quartzový strojek s chronografem kalibr Ronda 3540.D. Hodinky mají dno z leštěné ušlechtilé nerezové oceli a vodotěsnost 5 ATM zaručuje odolnost proti vodě při běžném užívání.

Pod odolným safírovým sklíčkem je propracovaný reliéfní číselník s čítači chronografu. Přesnost měření chronografu je na 1/10 s ukazující ručka v čítači na pozici 12 hodin. Oranžová sekundová ručka chronografu je umístěná spolu s hlavními ručkami, pro případ používání tachymetrického kroužku umístěném po obvodu pouzdra. V číselníku na pozici 3 hodiny se nachází okénko ve kterém je umístěno datum.

Na pozici 6 hodin je netradičně umístěná vteřinová ručka hlavního času. Hlavní hodinové ručky jsou částečně pokryty luminiscenční vrstvou stejně jako reliéfní indexy pro lepší odečet času za snížené viditelnosti. Hodinky jsou opatřeny kvalitním koženým řemínkem s oranžovým prošitím a robustní klasickou sponou na trn.

dakar-2017

PRIM Dakar 2016

Každým rokem uvádíme na trh limitovanou edici sportovních hodinek. Prototypy jsme testovali ve spolupráci s Bonver Dakar Teamem a připravili pro vás opravdu nepřehlédnutelný kalibr. Multifunkční hodinky s chronografem vyrobené z broušené ušlechtilé nerezové oceli 316L, následně upravené technologií IPB. Do pouzdra je vsazen quartzový strojek s chronografem kalibr Ronda 3540.D. Hodinky mají dno z leštěné ušlechtilé nerezové oceli a vodotěsnost 5 ATM zaručuje odolnost proti vodě při běžném užívání. Pod odolným safírovým sklíčkem je propracovaný reliéfní číselník s čítači chronografu. Přesnost měření chronografu je na 1/10 s ukazující ručka v čítači na pozici 12 hodin.

Červená sekundová ručka chronografu je umístěná spolu s hlavními ručkami, pro případ používání tachymetrického kroužku umístěném po obvodu pouzdra. Délka měření je znázorněna v čítači na pozici 9 hodin do 30 minut. V číselníku na pozici 3 hodin je umístěno okénko, ve kterém je umístěno datum. Na pozici 6 hodin je netradičně umístěná v samostatném čítači vteřinová ručka hlavního času. Hlavní hodinové ručky jsou částečně pokryty luminiscenční vrstvou stejně jako reliéfní indexy pro lepší odečet času za snížené viditelnosti. Hodinky jsou opatřeny kvalitním koženým řemínkem s červeným prošitím a robustní klasickou sponou na trn. Tyto hodinky jsou dodávané v luxusní krabičce se záručním listem a návodem.

PRIM Dakar 2015

Sportovní hodinky s chronografem vyrobené z leštěné ušlechtilé nerezové oceli 316L. V robustním pouzdře pracuje multifunkční strojek kalibr OS10 s chronografem a datem. Chronograf měří s přesností na 1 vteřinu a délkou měření 12 hodin. Dno hodinek je uzavřeno na závit a předurčuje možnost použití tohoto modelu ve vodě s vodotěsností 20 ATM. Pod lehce vypouklým tvrzeným minerálním sklem je reliéfní číselník s vystouplými indexy a na jeho kroužku je zobrazena minutová stupnice. Hlavní hodinová a minutová ručka jsou pokryty luminiscenční vrstvou, ta zajišťuje po nasvícení denním nebo umělým světlem, odečet času v temném prostředí.

Minutový čítač chronografu se nachází na pozici 12 hodin, čítač hodin chronografu je umístěn na pozici 9 hodin. Sekundová ručka chronografu je centrálně umístěna spolu s hlavními ručkami, tak aby jste mohli odečítat hodnoty z tachymetrické stupnice umístěné po obvodu pouzdra. Proto je sekundová ručka hlavního času umístěná v samostatném čítači na pozici 6 hodin. Na pozici 4 hodin je umístěno okénko data. Pro sportovní design těchto hodinek je zvolen pružný silikonový řemínek, zakončený klasickou sponou z ušlechtilé nerezové oceli 316L. Označení PRIM DAKAR najdete, jak na silikonovém řemínku, tak i na jeho sponě. Hodinky dodáváme v luxusní krabičce se záručním listem a návodem.

Provedení

Hodinky z kolekce PRIM Dakar nabízíme každoročně v limitovaných sériích a barevných provedeních. Hodinky PRIM Dakar podtrhují charakteristiku majitele a svým vzhledem upoutají pozornost při každé sportovní i společenské akci.

Dakar 2018

W01P.13052.A

Vyprodáno
Dakar 2017

W01P.13030.A

Vyprodáno
Dakar 2016

W01P.10749.A

Vyprodáno
Dakar 2015

W03P.10698.B

Vyprodáno

PRIM Dakar 2010 - 2014

Další limitované edice

 • DIPLOMAT
  anemptytextline
  více o kolekci
 • DAKAR
  anemptytextline
  více o kolekci
 • CZECH TEAM
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIMÁTOR
  anemptytextline
  více o kolekci
 • TRITIUM
  anemptytextline
  více o kolekci
 • ELEGANCE
  anemptytextline
  více o kolekci
 • TOURBILLON
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PIONEER
  anemptytextline
  více o kolekci
Navštivte naši firemní prodejnu
Kontakt
+ 420 558 441 193
obchod@prim-hodinky.cz
Adresa
Příborská 1473
738 02 Frýdek-Místek
Otevírací doba
Po-Čt     8:00-16:30
Pá          8:00-16:00
Polední přestávka 12.00-12.30
Další prodejny