O kolekci

Tradiční závod Rallye Dakar 2023 znamená pro rodinného výrobce českých hodinek PRIM již 14. model limitované série hodinek PRIM Dakar. Nejen pro nadšence 45. ročníku největší světové rallye jsme připravili limitovanou edici 100 kusů. Sběratelé ocení nadčasový, sportovní vzhled a grafiku s milníky závodu spojené s historií Dakaru a českých hvězd, ale také nově použitý materiál pro výrobu pouzdra – slitina titanu. Hodinky série Dakar jsou inspirované odvážnými závodníky a jejich týmy. Voděodolnost 10 ATM, švýcarský kalibr Ronda 5030.D, šroubovací korunka, silná luminiscence a safírové sklo je již u modelu Dakar samozřejmostí.

Limitovaná edice sportovních hodinek PRIM Dakar 2023 se podrobí testování ambasadory letošního ročníku Ollie Roučkovou, navigátorem Jiřím Kopřivou za tým Czech Samurais. Ollie bude reprezentovat Česko v kategorii „Classic Dakar“. Jedná se o soutěž pravidelnosti vypsanou pro vozy z osmdesátých a devadesátých let dvacátého století. Významnou novinkou v týmu Czech Samurais na Dakar 2023 je přestup českého pilota Ondřeje Martince do týmu Czech Samurais. Nováček týmu bude startovat s Toyotou Land Cruiser 90 po boku s Gabrielem Žúborem. Další zprávou je pak oficiální představení projektu MECHANIC ACADEMY. Student z technického oboru bude mít letos nově šanci zúčastnit se vzdělávacího projektu MECHANIC ACADEMY, jenž podporuje mládež v technickém vzdělávání a praxi.

Dakar 2023 cesta: 8 549 km – 14 etap – hory, písek a duny

DREAM – DARE – LIVE IT

Svůj další závodní sen si splní ostřílení dakarští matadoři českého týmu ULTIMATE DAKAR Tomáš Ouředníček a David Křípal. Od sezony 2023 budou mít k dispozici nejnovější specifikaci továrního závodního speciálu Toyota Hilux GR T1+. Díky podpoře Toyoty Česká republika se po náročném schvalovacím procesu dostane do rukou českých závodníků špičkový stroj, který je koncepčně shodný s vítězným vozem z letošního Dakaru. Ouředníček spolu s Davidem Křípalem budou na Dakaru23 zblízka sledovat chod továrního týmu a připravovat se na další závodní sezonu.

Piloty, jezdce a navigátory budou na náročných etapách závodu Dakar 2023 doprovázet hodinky PRIM navržené a vyrobené českou rodinnou společností. Pro tuto příležitost jsme vyvinuli sportovní model, který nejlépe vyhovuje extrémním podmínkám závodu, ale také upoutá svým detailně propracovaným designem. Letošní model PRIM Dakar 2023 tradičně láká na svůj originální vzhled ciferníku s historickými milníky samotného závodu a českých úspěchů:

 • Pánská limitovaná edice 100 kusů hodinek v hnědo-černém provedení se žlutými doplňky

Jako každý rok, i tentokrát jsme pro Vás připravili novinky v letošní limitované sérii PRIM Dakar 2023. Všechny naše limitované edice PRIM Dakar se vyznačují několika výjimečnými prvky. Změna v letošním ročníku hraje „prim“ a my jsme se proto rozhodli vyrobit hodinky Dakar jako poctu legendám a ambasadorům PRIM „jezdcům“, díky kterým model již 14.rok připravujeme a vylepšujeme.

Dakar 2023 cesta: 8 549 km – 14 etap – hory, písek a duny

DREAM – DARE – LIVE IT

Každého upoutá ciferník s daty, názvy a laik si může pomyslet, co daná symbolika znamená. Pojďme se spolu podívat na milníky, které jsme u letošního designu zvolili jako připomenutí klíčových událostí:

 1. 1979 – All together at the trocadero. – první závod tzv. „ hazard Thierryho Sabina“.
 2. Saudi arabia – kontinent, na kterém se po 4. prestižní rally koná.
 3. South America – v roce 2009 se místem konání stala Jižní amerika.  113 motorkářů, 91 automobilových týmů a  54 kamionů dorazilo do cíle.
 4. Africa – kontinent, který mnozí berou jako jediný „pravý a originální“ kotinent rally. V Africe „Dakaru“ byla rally brána jako závod dobrodruhů, hrdinů v buginách, motorkách smontovaných v garáži za domem. Za nás vzdáváme hold legendám Oldřichu Bražinovi, Karlu Lopraisovi a Josefu Macháčkovi, kteří starý dobrý dakar“ absolvovali.
 5. Loprais – nejznámější český rally jezdec, první ambasador hodinek PRIM, kterému vzdáváme hold jako nejznámější české rally legendě.
 6. 1988 – Legenda Karel Loprais poprvé vyhrál Rally Paříž-Dakar a dovezl svůj kamion až do cíle k symbolickému Růžovému jezeru na onu populární dřevěnou rampu.
 7. 182 competitors – počet vozidel na prvním závodě v roce 1979.
 8. 10.000 km – vzdálenost prvního „neznámého“ závodu z náměstí Place du Trocedéro do cílového Dakaru.
 9. Thierry Sabine – zakladatel největšího rally světa.
 10. Paris – město, ve kterém závod historicky startoval.

PRIM Dakar 2023 Legenda

Multifunkční hodinky s chronografem jsou vyrobené z antialergické slitiny titanu, která je mimořádně odolná proti korozi. Pouzdro má povrch upravený broušením a vyznačuje se nádechem matné šedé barvy. Do pouzdra je vsazen švýcarský quartzový strojek s chronografem kalibr Ronda 5030.D s poodhaleným datumovým věncem s odečtem data na pozici 4h. Hodinky mají dno provedené rovněž z titanu s originálně navrženým designem legend ambasadorů edice PRIM Dakar.

Voděodolnost 10 ATM a šroubovací korunka, je již u modelu samozřejmostí. Pod odolným antireflexním safírovým sklíčkem je umístěn propracovaný ciferník a čítače chronografu ve vzoru ráfku kola automobilu. Hlavní ručka chronografu je zdobena rokem závodu 23 a doplňuje tak hlavní hodinové ručky. Sportovní vzhled hodinkám dodává oblíbený a odolný černý keramický kroužek s tachymetrickou stupnicí s luminiscenční vrstvou. Délka měření je znázorněna v čítači na pozici 9 hodin (měření do 30 minut času). Číslo limitované edice se nachází na štítku na boku pouzdra.

Vteřinová ručka hlavního času se nachází na subciferníku na pozici 3h. Na pozici 6h je umístěn čítač hodin (měření 12 hod), kolem kterého je zvýrazněno okruží s nápisem „limited edition“. Hodinové ručky a indexy jsou pokryty silnou luminiscenční vrstvou pro lepší odpočet času za snížené viditelnosti. U modelu 2023 jsme zvolili provedení tachymetrické stupnice na vložku lunety vyrobené z keramiky. Hodinky jsou opatřeny kvalitním kaučukovým řemínkem s koženým dekorem na přední straně. Řemínek má robustní sponu s logem. Nechybí ani impregnace a systém „easy click“ pro snadnou výměnu řemínku. Hodinky jsou dodávány v krabičce s dárkovým nožem s motivem edice Dakar 23, záručním listem, návodem a servisní kartou.

Nerezový tah není součástí, ale lze jej dokoupit (nerezový tah RA.13137 je kompatibilní se všemi modely Dakar 2016-2023).

Specifikace

KalibrVoděodolnostRozměry
Ronda 5030.D10 ATM∅ 45 x 13 mm
SkloPouzdroŘemínek
Antireflexní safírové plochéTitanKaučukový řemínek s koženým dekorem, robustní spona s logem

Specifikace

Kalibr
Ronda 5030.D

Voděodolnost
10 ATM

Rozměry
∅ 45 x 13 mm

Sklo
Antireflexní safírové ploché

Pouzdro
Titan

Řemínek
Kaučukový řemínek s koženým dekorem, robustní spona s logem

Provedení

PRIM DAKAR 2023 LEGENDA

Hodinky z kolekce PRIM Dakar nabízíme každoročně v limitovaných sériích a barevných provedeních.
Hodinky PRIM Dakar podtrhují charakteristiku majitele a svým vzhledem upoutají pozornost při každé sportovní i společenské akci.

W91P_13184_A-1_OK
PRIM DAKAR 2023 LEGENDA

W91P.13184.A

VYPRODÁNO

Provedení

PRIM DAKAR MEN 2022

Hodinky z kolekce PRIM Dakar nabízíme každoročně v limitovaných sériích a barevných provedeních. Hodinky PRIM Dakar podtrhují charakteristiku majitele a svým vzhledem upoutají pozornost při každé sportovní i společenské akci.

PRIM DAKAR MEN 2022

W91P.13162

KOUPIT
PRIM Dakar

Ambasadorka

28279355_2085503081707446_8861672603997171567_n
Ollie Roučková

Ambasadorka dámského modelu PRIM Dakar 2022 a PRIM Dakar Ollie 2021

Ollie má za sebou bohatou závodní kariéru. V lednu 2015 se účastnila závodu Intercontinental Rallye v Africe, která vede po stopách původního afrického Dakaru. A tento závod ve své kategorii vyhrála.

Tato první dálková Rally odstartovala další závodní úspěchy – Albánia Rally 3. místo, Bohemia Baja 300 – 2. místo, Baja Hungary 1. místo ženy, 2. místo mezi muži a celkové 5. místo kategorií Quad/ATV.

K velkým mezinárodním Rally patří i spousta dalších závodů v Čechách, ale i v Evropě.
Kromě závodění a příprav na Rally se Ollie věnuje závodnímu projektu pro rozvoj nejmenších závodníků – Ollieracingteam.

Source: https://www.facebook.com/Ollierouckova/

PRIM Dakar 2021

Ambasadoři

Tomáš Ouředníček

Tým Ultimate Dakar Racing

Úspěšný český jezdec cross-country rallye, závodník a bojovník na trati i mimo ni. Český automobilový závodník a od roku 2017 ambasador hodinek PRIM. Tomáš Ouředníček je nejúspěšnějším českým navigátorem a držitelem nejlepšího výsledku v kategorii automobilů.

David Křípal

Tým Ultimate Dakar Racing

David Křípal je již třetím rokem na Dakaru navigátorem Tomáše Ouředníčka, v roce 2020 jedou společně ve vlastním týmu Ultimate Dakar Racing. Jeho navigátorské nadání se ukázalo již v závodě Morocco Desert Challenge, kde David bezchybně navigoval a společně s pilotem Tomášem Ouředníčkem dosáhli vítězství v absolutním pořadí automobilové kategorie.

Rallye Dakar

Dlouhodobě podporujeme závodníky na dálkové Rallye Dakar s naší exkluzivní edicí hodinek PRIM Dakar. Hodinky z této kolekce už mnohokrát podržely naše závodníky.

Kromě špičkového slovenského motocyklového jezdce Štefana Svitka podporujeme také andorského závodníka Alberta Llovera, který je jediným handicapovaným jezdcem na letošní Rallye Dakar a soutěží v kategorii kamionů v barvách týmu Bonver Dakar Project. Naši podporu má také Tatra Jaroslava Valtra, která rovněž pod hlavičkou Bonver Dakar Project úspěšně závodí na Afrika Eco Race.

Naše “Dakarky” jsou synonymem pro kvalitu a výdrž. Při vývoji i výrobě používáme nejnovějších technologií, abychom pro Vás vyrobili hodinky, které vydrží generace. Partnerem při vývoji a testování hodinek je sám “Monsignor Dakar” Karel Loprais a také šéf týmu Bonver Dakar Projekt a trojnásobný účastník Rallye Dakar Tomáš Vrátný.

Logo_Rallye_Dakar
Ambasadoři značky PRIM

Karel Loprais
český automobilový závodník a šestinásobný vítěz automobilových závodů Rallye Dakar v kategorii kamionů

Tomáš Vrátný
český automobilový závodník, trojnásobný účastník Rallye Dakar, šéf týmu Bonver Dakar Project

Štefan Svitko
trojnásobný mistr Evropy a několikanásobný mistr Slovenska v motokrosu, na Rallye Dakar 2016 dosáhl na stupně vítězů a skvělé 2. místo

Josef Macháček
Legendární český motocyklový závodník. Historicky nejúspěšnější čtyřkolkář v kategorii Experimental v dálkových maratónských rally. Pětinásobný vítěz Rallye Dakar a dvojnásobný vítěz závodů silničních motocyklů.

DAKAR 2023

Dakar 2023 cesta: 8 549 km – 14 etap – hory, písek a duny

DREAM – DARE – LIVE IT

Rok 2023 přinese už 45. ročník slavného vytrvalostního závodu Rallye Dakar. Opět se jede v tradičně v lednu, tentokrát ale závod odstartuje už poslední poslední den roku 2022, tedy 31. prosince. Dakar 2023 bude čtvrtým ročníkem konaným v Saúdské Arábii. Jezdci poprvé projedou i oblastí Rub al-Chálí, ve které jsou písečné duny vysoké až 250 m.

Čtrnáct etap s celkovou délkou 8 549 km, z toho se 4 706 km pojede v závodním tempu. České posádky nebudou ani letos chybět v žádné kategorii.

Letošní vydání této rally si chystá pro její vyzyvatele nejdelší trasu od roku 2014. Jezdci se vydají od pobřeží k pobřeží přes písečné duny, hory až do „Písečné končiny” Saudské Arábie, čtvrté největší pouště světa.

Trasa 2023 – jen pro otrlé! Počínaje Sea Campem na břehu Rudého moře a konče na opačné straně Arabského poloostrova, kde závodníci po čtyřdenním dobrodružství Empty Quarter, včetně maratonské etapy, objeví pobřeží Arabského zálivu. 45. ročník Dakaru je nejtěžší od doby, kdy rally dorazila do Saúdské Arábie.
Dakar 2023 se jede se z východu na západ. Začne krátkým prologem již letos 31. prosince na břehu Rudého moře v takzvaném Sea Campu asi 200 km od Džiddy, kde začalo i poslední rally, aby hned druhý den závodníky čekalo víc než tři sta ostrých kilometrů.

Cíl je naplánovaný na 15. ledna na opačné straně Arabského poloostrova ve městě Dammám u Perského zálivu. Novinkou bude i to, že během etap vypadly takzvané neutralizační zóny, kde si posádky mohly odpočinout, odskočit si na záchod či zkontrolovat techniku. Teď se každé zastavení promítne do celkového výsledku.

Předchozí modely

PRIM Dakar Men 2022

Tradiční závod Rally Dakar 2022 znamená pro rodinného výrobce českých hodinek PRIM již 13. model limitované série hodinek PRIM Dakar 2022. Pro milovnice rally jsme připravili limitovanou edici 30 kusů a pánové ocení limitovanou edici pouze 50 kusů. Sběratelé po 6 letech ocení světlý ciferník s výraznými prvky. Hodinky inspirované odvážnými závodníky a jejich týmy. Voděodolnost 10 ATM, švýcarský kalibr Ronda 5040.B, šroubovací korunka a safírové sklo je již u modelu Dakar samozřejmostí.

Multifunkční hodinky s chronografem jsou vyrobené z broušené ušlechtilé nerezové oceli 316 L a následně upravené metodou IPG v matné šedé barvě. Do pouzdra je nově vsazen švýcarský quartzový strojek s chronografem kalibr „big date“ Ronda 5040.B, který zásadně změnil vzhled hodinek. Hodinky mají dno z leštěné ušlechtilé nerezové oceli s originálním designem leptaného víčka s tradičním vyobrazením dálného východu. Voděodolnost 10 ATM a šroubovací korunka, je již u modelu samozřejmostí. Pod odolným antireflexním safírovým sklíčkem je umístěn propracovaný detailní číselník a čítače chronografu se vzorem kruhů. Ručka chronografu je doplněna novými hlavními hodinovými ručkami. Sportovní vzhled hodinkám dodává oblíbený a odolný černý kroužek s CNC rytím. Délka měření je znázorněna v čítači na pozici 9 hodin (měření do 30 minut). V číselníku na pozici 12 hodiny se nachází datum tzv. „big date“. Číslo limitované edice se nachází na boku pouzdra.

Na pozici 3 hodiny je netradičně umístěna vteřinová ručka hlavního času. Na pozici 6 je umístěn čítač hodin (měření 12 hod), kolem kterého je zvýrazněno okruží s nápisem limited edition. Hodinové ručky jsou pokryty silnou luminiscenční vrstvou pro lepší odpočet času za snížené viditelnosti. U modelu 2022 jsme zvolili umístění tachymetru na vnější okruh ciferníku, díky tomu je edice Dakar perfektním sportovním doplňkem. Hodinky jsou opatřeny kvalitním ručně prošívaným koženým řemínkem s robustní sponou s logem. Nechybí ani impregnace a systém „easy clik“. Nerezový tah v barvě pouzdra není součástí, ale lze jej dokoupit (nerezový tah sedí na všechny modely Dakar 2016-2022). Hodinky jsou dodány v dakar krabičce se záručním listem, návodem a servisní kartou.

PRIM Dakar Lady 2022

Tradiční závod Rally Dakar 2022 znamená pro rodinného výrobce českých hodinek PRIM již 13. model limitované série hodinek PRIM Dakar 2022. Pro milovnice rally jsme připravili limitovanou edici 30 kusů a pánové ocení limitovanou edici pouze 50 kusů. Sběratelé po 6 letech ocení světlý ciferník s výraznými prvky. Hodinky inspirované odvážnými závodníky a jejich týmy. Voděodolnost 10 ATM, švýcarský kalibr Ronda 5040.B, šroubovací korunka a safírové sklo je již u modelu Dakar samozřejmostí.

Multifunkční hodinky s chronografem jsou vyrobené z broušené ušlechtilé nerezové oceli 316 L a následně upravené metodou IPG v matné šedé barvě. Do pouzdra je nově vsazen švýcarský quartzový strojek s chronografem kalibr „big date“ Ronda 5040.B, který zásadně změnil vzhled hodinek. Hodinky mají dno z leštěné ušlechtilé nerezové oceli s originálním designem leptaného víčka s tradičním vyobrazením dálného východu. Voděodolnost 10 ATM a šroubovací korunka, je již u modelu samozřejmostí. Pod odolným antireflexním safírovým sklíčkem je umístěn propracovaný detailní číselník a čítače chronografu se vzorem kruhů. Ručka chronografu je doplněna novými hlavními hodinovými ručkami. Sportovní vzhled hodinkám dodává oblíbený a odolný černý kroužek s CNC rytím. Délka měření je znázorněna v čítači na pozici 9 hodin (měření do 30 minut). V číselníku na pozici 12 hodiny se nachází datum tzv. „big date“. Číslo limitované edice se nachází na boku pouzdra.

Na pozici 3 hodiny je netradičně umístěna vteřinová ručka hlavního času. Na pozici 6 je umístěn čítač hodin (měření 12 hod), kolem kterého je zvýrazněno okruží s nápisem limited edition. Hodinové ručky jsou pokryty silnou luminiscenční vrstvou pro lepší odpočet času za snížené viditelnosti. U modelu 2022 jsme zvolili umístění tachymetru na vnější okruh ciferníku, díky tomu je edice Dakar perfektním sportovním doplňkem. Hodinky jsou opatřeny kvalitním ručně prošívaným koženým řemínkem s robustní sponou s logem. Nechybí ani impregnace a systém „easy clik“. Nerezový tah v barvě pouzdra není součástí, ale lze jej dokoupit (nerezový tah sedí na všechny modely Dakar 2016-2022). Hodinky jsou dodány v dakar krabičce se záručním listem, návodem a servisní kartou.

PRIM Dakar 2010 - 2014

Další limitované edice

 • Prim primátor
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIM ŠTEFANIK
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIM DAKAR 2023
  anemptytextline
  více o kolekci
 • PRIM METEORITE
  anemptytextline
  více o kolekci
 • LETOUN ZLÍN Z-XII
  anemptytextline
  Více o kolekci
 • SYMBOL ČSR
  anemptytextline
  Více o kolekci
 • AVIATOR
  anemptytextline
  Více o kolekci
 • SPORT CYCLING 2022
  anemptytextline
  Více o kolekci
Navštivte naši firemní prodejnu
Kontakt
+ 420 558 441 193
obchod@prim-hodinky.cz
Adresa
Příborská 1473
738 02 Frýdek-Místek
Otevírací doba
Po-Pá     8:00-16:00
Polední pauza 12.00-12.30

Rádi vás obsloužíme i po 16.00 hod. na základě předchozí telefonické či mailové domluvy.

Další prodejny