První ročník Českého plesu

Největší české hvězdy, luxusní róby a 580 000 korun pro děti v dětských domovech – takový byl první ročník Českého plesu

(4. února 2018, Praha) – Dražba Českého plesu vynesla v noci na dnešek úctyhodných 580 tisíc korun na podporu dětí v dětských domovech. Peníze byly určeny Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové. Dražily se například luxusní hodinky, diamantový šperk nebo šaty z dílny Beaty Rajské.

„Jsem nesmírně dojatá. Tahle částka je neuvěřitelná. Před rokem a půl jsme v nadaci začínali na částkách kolem pěti set korun a teď tohle. V Česku je v dětských domovech více než deset tisíc dětí, které potřebují naši pomoc. A za tohle bude té pomoci opravdu hodně,“ řekla modelka Veronika Kašáková, jejíž nadační fond se stará, aby děti z dětských domovů měly při vstupu do samostatného života lehčí start.

Organizátor Českého plesu Jiří Dušek k tomu říká: „Plesy jsou obecně vnímány jako událost, kde se člověk baví, ale ony přitom vznikly jako prostor pro podporu myšlenky. Když se historicky první Český ples v roce 1840 konal, jeho cílem bylo podpořit myšlenku české samostatnosti. Na těch dalších pak hosté nejčastěji finančně podporovali projekty, které měly bohulibý charakter. My jsme se obnovením tradice Českého plesu v roce oslav 100. výročí naší republiky rozhodli podporovat obojí – jak pocit hrdosti na to, že jsme Češi, protože z historického hlediska máme být na co pyšní, tak charitativní projekt, který pomáhá dětem, jež vyrůstají bez rodiny v dětských domovech.“

Dražily se hodinky PRIM Chrono Elegance s podpisem Jiřího Rašky s pamětní olympijskou medailí, diamantový náramek od značky Nialaya a šaty od návrhářky Beaty Rajské, které vytvořila speciálně pro Český ples, kde je na sobě měla tvář plesu – modelka Veronika Chmelířová. Vrcholem dražby byl okamžik, když po jejím ukončení jeden z hostů daroval Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové sto tisíc korun.

První ročník Českého plesu se uskutečnil v secesních prostorách Obecního domu a nesl se v duchu luxusu a elegance, přičemž určitou „tajuplnost“ celému večeru dodávaly škrabošky na tvářích přítomných žen.

Plesové menu obsahovalo například Foie gras s fíkových chutney, kachní pršut s dýňovým pyré, telecí svíčková nebo fontána s humrovým bisque s mořskými plody, a hlavními dodavateli byly významné české značky.

Vrcholem Českého plesu bylo vystoupení největších hvězd českého hudebního nebe, kterými byli Karel Gott, Helena Vondráčková a Marie Rottrová, jež doplnili Tereza Mátlová a Pavel Vítek. Všechny zpěváky oslovila právě hlavní myšlenka Českého plesu. „Jsem ráda, že jsem mohla hlavní myšlenku Českého plesu, kterým je oslava i poselství národní hrdosti, svou účastí podpořit,“ řekla zpěvačka Helena Vondráčková.

Druhý ročník Českého plesu se uskuteční 2. února 2019.

Foto: Zdroj KVArt Production