Štefan Svitko – Slovnaft

Sledujte spolu s námi úspěchy jezdce týmu Slovnaft Štefana Svitka na Rally Dakar.

Od roku 2013 podporujeme slovenského jezdce Štefana Svitka s jeho týmem. Podívejte se na jeho zážitky v galerii fotografií. Štefan je velmi úspěšný motocyklový a motokrosový závodník. Svitko je první slovenský jezdec, který dokončil Dakar.

První start na Rallye Dakar v roce 2010 přetavil na celkovou 13. pozici, čímž se stal nejúspěšnějším nováčkem. Rallye Dakar 2012 odrážel zkušenost a sehranost týmu, což v konečném hodnocení svitky vyneslo na celkové 5. místo, ale v následujícím ročníku byl pro zranění nucen předčasně odstoupit po 12. etapě. Jezdecké umění potvrdil znovu v Dakaru 2014, kdy se umístil na 9. místě.

Na Dakar 2015 startoval za Slovnaft team na KTM Rally Replica 450, která představovala technicky konkurenceschopný stroj. Mechanikem v týmu byl Zlatko Novosád a trojici doplnil Maroš Kubačka. Po sérii vyrovnaných výkonů a pravidelném umístění v první desítce nakonec skončil na konečném 5. místě.

Dakar 2016 skončil po sérii výborných výsledků na celkovém 2. místě.

Rallye Dakar 2017 poznamenalo extrémní počasí – v nížinách na začátku a konci vysoké teploty, ve střední hornaté části zase záplavy a sesuvy půdy. Po penalizaci za nedovolené natankování a pozdní příchod v etapě se rozplynuly šance na dobrý výsledek. S jedním druhým a třetím místem v etapě skončil v 38. ročníku na konečném 25. místě.

Fotogalerie z Rally Dakar 2017

Fotogalerie z Rally Dakar 2014

Fotogalerie z Rally Dakar 2013